wszystko na raz?

Inne zaburzenia.

wszystko na raz?

przez kochaneczka 05 cze 2012, 01:42
Witam serdecznie:) Na początku może powiem, że jak zobaczyłam spis tematów na głównej stronie, to nie miałam pojęcia, do którego siebie zakwaliflikować. Moje opiszę po krótce moją "historię". Otóż jestem na pewno DDA, poza tym bezsprzecznie mam objawy hipochondrii (od roku aż do niedawnego rezonansu magnetycznego byłam święcie przekonana, że mam guza mózgu), w szpitalu stwierdzono u mnie nerwicę wegetatywną, od roku choruję na bulimię. Trochę tego sporo zważając na moje 18 lat. Od dawna zbieram się, żeby udać się w końcu do kogoś, kto mi pomoże. Od niedawna jestem zdecydowana, że to zrobię. Na co dzień nie odczuwam jakiegoś wielkiego wpływu tych zaburzeń na moje życie (może oprócz problemów z jedzeniem), jednak czasem bywają takie dni, że miewam naprawdę czarne myśli... Co gorsze jestem kompletnie nieśmiałą osobą, co prawda mam przyjaciół, z którym mogę o wszystkim porozmawiać, jednak po prostu wstydzę się zwierzać im z takich rzeczy, i w efekcie jestem w tym wszystkim zupełnie sama. Zastanawiam się tylko, od czego zacząć i gdzie pójść? Do psychologa "ogólnego", czy może do ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania? Liczę na jakąkolwiek pomoc, bo myślę że im szybciej udam się do odpowiedniej osoby, tym szybciej uporam się z tym wszystkim. Pozdrawiam!

wszystko na raz?

przez Locust 05 cze 2012, 01:45
Hej. Widzę, że z jedzeniem jest największy problem chyba, więc może od tego lepiej zacząć...
Locust

wszystko na raz?

przez thewho89 05 cze 2012, 01:47
Ja poszlam najpierw do psychologa takiego normalnego. Przez jakies trzy lata chodzilam do niego, a w miedzyczasie tez na terapie indywidualna. Na grupowa bylam zbyt niesmiala :) Udaj sie do psychologa może akurat pomoże:) I koniecznie najpierw kwestie jedzeniowe rozwiaz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

wszystko na raz?

przez kochaneczka 05 cze 2012, 02:13
dzięki za pomoc:) terapia grupowa u mnie też zdecydowanie odpada. No to zacznę z tą bulimią, chociaż to będzie chyba najtrudniejsze, bo to w pewien sposób moja ucieczka od wszystkiego... no ale liczę na to, że się uda:)

wszystko na raz?

przez Locust 05 cze 2012, 02:14
kochaneczka, życzę powodzenia. JAk coś to pisz ;)
Locust

wszystko na raz?

przez tahela 05 cze 2012, 02:26
mozesz równoczesnie isc do psychoologa i do osrodka zaburzen odzywiana, jesli tam zaczniesz terapię to przy abuzeniach odżywiania psychologa automatycznie sie włacza do terapii , wieć mozesz tez równie zaczać od zaburzeń w jedzeniu, sama musisz zdecydować,
ja bym od jedzenia zaczęla z tego zglęedu ze tam automatycznie wchodzi psycholog,zalezy też gdzie masz blizej bo jesli masz blisko poradnie zdrowia psychicznego to udaj sie tam i popros o jakieś skierowanie przez psychiatrę do osrodka dla bulimików
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg