Dziwne przytepienie, wyłączanie się umysłu, nisk inteligencj

Inne zaburzenia.

przez dziewczynka24 09 maja 2012, 14:17
Mam taki problem, wydaje mi się że z moim mózgiem jest coś nie tak. Prawie cały czas czuję jakieś otępienie (nie biorę leków), czuję się tak dziwnie przytłumiona, jakby otępiała. Ktoś coś do mnie mówi a ja po chwili się ocknę i dojdzie do mnie, że nie słuchałam, nie skupiałam się. Jak ktoś mi coś tłumaczy to mimo, że chcę, to nie rozumiem, bo w pewnym momencie się wyłączam. Zupełnie nieświadomie. Nie wiem co może być tego przyczyną, leków nie biorę, ale trochę mam problemy z przegrodą nosową, może jakieś niedotlenienie? I jeszcze dodam, że nie jestem typem osoby, której nie zalezy na niczym, nie chce sie jej uczyć, czytac książek, zdobywać wiedzy, przeciwnie- chciałabym dużo się uczyć nowych rzeczy i być aktywna w każdej dziedzinie. poradżcie cos proszę, nie chce całe życie być głupia i nie rozumioeć co do mnie mówią ludzie. Chciałabym interesować sie historią, ale niestety nie jestem w stanie zapamiętać prostych rzeczy dłużej niż kilka godzin, czasem dni.

przez Mental Cat 09 maja 2012, 14:41
Cześć, wiwat z okazji Twego 100 postu :) Czy robiłaś jakieś badania, które wykluczają zaburzenia ze strony neurologicznej? Tomograf, eeg i takie tam?
Zostań nieśmiertelnym wierszem
Bądź nieśmiertelnym wierszem

przez dziewczynka24 09 maja 2012, 14:48
Ellis napisał(a):Cześć, wiwat z okazji Twego 100 postu :) Czy robiłaś jakieś badania, które wykluczają zaburzenia ze strony neurologicznej? Tomograf, eeg i takie tam?

No nie:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saanna 09 maja 2012, 14:57
stres? napięta jestes? ja tak mialam na studiach i w LO. Napięcie ci nie pozwala na nic. chcesz cos rtobic, nie mozesz napinasz sie, jeszcze wiecej robisz i jeszcze bardziej się napinasz.

przez dziewczynka24 09 maja 2012, 21:04
Saanna napisał(a):stres? napięta jestes? ja tak mialam na studiach i w LO. Napięcie ci nie pozwala na nic. chcesz cos rtobic, nie mozesz napinasz sie, jeszcze wiecej robisz i jeszcze bardziej się napinasz.

no własnie chyba nie bardzo, pracę mam malo wymagającą (czyli dostosowaną do śladowych zarobków), nie czuję strsu prawie w ogóle. Bardziej bym powiedziała, że jestem cały czas w takim półśnie.

przez Mental Cat 13 maja 2012, 09:22
Dziewczynko 24 zgłoś się do lekarza. Sprawdzisz na początek czy z organizmem w normie.
Zostań nieśmiertelnym wierszem
Bądź nieśmiertelnym wierszem

przez betty_boo 13 maja 2012, 09:34
Masz tak zawsze? czy są momenty kiedy czujesz ze lepiej kontaktujesz i masz jasny umysł?

Mi też czasami zdarza się taka "zmuła", choc nigdy nie wiem dlaczego. Taki brak koncentracji, półsen, opóżnienie reakcji, bariera odgradzająca mnie od świata, odcięcie, poczucie ze nie wykorzystuję swojej percepcji i refleksu w 100 %.

Nie wiem z czego to sie bierze - czasem myślę że z przepracowania, niewyspania, stresu, złej diety. Myślę ze moze miec to podłoże psychiczne - właśnie stres i napięcie.Tak jakby mój organizm sie odcinał od moich własnych wymagan i wymagan otoczenia i dawał znak: zwolnij, zatrzymaj się, zastanów, bo ja juz i tak nic dla Ciebie nie zrobie póki mi nie pomożesz się zatrzymac.

Myślę że możesz się z tym udac do psychologa i do rodzinnego.

przez namiestnik 13 maja 2012, 10:00
Hmm a ja Ci powiem, że mam tak jak jestem w depresji. Czasami bardzo mocno tak mam. Albo w stanie mieszanym.

przez .Kinga. 13 maja 2012, 14:27
Ja miałam tak podczas depresji.
Moze to jakiś problem wewnętrzny, który odciąga Twoją uwagę? Albo zbytni perfekcjonizm, który Cię blokuje? Może boisz się, że nie podołasz, masz za wysokie wymagania względem siebie i organizm w obronie po prostu sie wyłącza?
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Sortuj wg