Zagubienie w czasie

Inne zaburzenia.

Zagubienie w czasie

przez Ronin 09 kwi 2012, 10:16
Witam.
Od ponad 10 lat leczę się na nerwicę ( w tej chwili mam 37 lat ). Przeżywałem już różne głupie stany, ale ostatnio mój stan sięga apogeum nienormalności. Otóż od kilku miesięcy mam problem z poczuciem czasu. Ujmę to tak że moja osobowość nie ogarnia poczucia przeszości, teraźniejszości i przeszłości. Wydaje mi się jakby przeszłosć nie istniała, byłą zaledwie mgnieniem oka, nie potrafię zrozumieć że kiedyś mnie nie było na tym świecie. Mam wrażenie jakby cąły wrzechświat był jakąś iluzją czy sztuczką mojego "Ja". Bo jak mierzyć czas i przemijanie, co to wogóle jest ? Teraźniejszości też nie ma bo to co włąsnie powiedziałem to już przeszłość, a przyszłośc jest nieznana. Z tym też mam wielki problem bo mój mózg cały czas analizuje rzeczy typu co za chwilę ktoś powie, jaka reklama włączy się w TV, co ja sam sobię pomyślę. Momnetami ogarnia mnie przerażenie że nie łeb mi eksploduje od "ciężaru istnienia i myślenia". Nie potrafie się wyciszyć, leki tez słabo działają ( SSRI ).. Biore je od lat z przerwami i nie jest ani trochę lepiej. Próbuję z tym żyć ale jest cholernie ciężko...

Zagubienie w czasie

przez kaczanov 09 kwi 2012, 11:12
Masz derealizację, jest to efekt uboczny długotrwałej nerwicy. Zbyt dużo myślisz, miałem podobnie. Tak, świat jest iluzją ale nie zastanawiaj się nad tym i nie filozofuj zbyt dużo bo i tak tego nie zrozumiesz, albo skończy się to ciężką psychozą. Rób co masz robić, co przynosi dzień, nie wiem idź do pracy, wyprowadź psa, ugotuj obiad, zrelaksuj się zamiast wkręcać sobie dziwne rzeczy.
Ostatnio edytowano 09 kwi 2012, 11:15 przez kaczanov, łącznie edytowano 1 raz

Zagubienie w czasie

przez bigfish 09 kwi 2012, 11:15
I przede wszystkim kup sobie zegarek ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zagubienie w czasie

przez tahela 09 kwi 2012, 11:15
kaczanov, niech zacznie od sporzatania i obiadu, pewne pytania metafizyczne sa czasem nieuniknione,ale na pewno w ramach rozsadku a jak tego z aduzo to mozna naprawde w jaks psychoze wpaśc a człowiek i tak sie prawdy nie dowie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Zagubienie w czasie

przez lexaper 27 kwi 2012, 15:29
Ronin napisał(a):Witam.
Od ponad 10 lat leczę się na nerwicę ( w tej chwili mam 37 lat ). Przeżywałem już różne głupie stany, ale ostatnio mój stan sięga apogeum nienormalności. Otóż od kilku miesięcy mam problem z poczuciem czasu. Ujmę to tak że moja osobowość nie ogarnia poczucia przeszości, teraźniejszości i przeszłości. Wydaje mi się jakby przeszłosć nie istniała, byłą zaledwie mgnieniem oka, nie potrafię zrozumieć że kiedyś mnie nie było na tym świecie. Mam wrażenie jakby cąły wrzechświat był jakąś iluzją czy sztuczką mojego "Ja". Bo jak mierzyć czas i przemijanie, co to wogóle jest ? Teraźniejszości też nie ma bo to co włąsnie powiedziałem to już przeszłość, a przyszłośc jest nieznana. Z tym też mam wielki problem bo mój mózg cały czas analizuje rzeczy typu co za chwilę ktoś powie, jaka reklama włączy się w TV, co ja sam sobię pomyślę. Momnetami ogarnia mnie przerażenie że nie łeb mi eksploduje od "ciężaru istnienia i myślenia". Nie potrafie się wyciszyć, leki tez słabo działają ( SSRI ).. Biore je od lat z przerwami i nie jest ani trochę lepiej. Próbuję z tym żyć ale jest cholernie ciężko...

Witaj

ja równiez lecze sie juz 10lat ( od 2003r jestem na lekach ) i brałem juz wszystko.. , od kilku miesiecy mam równiez stan kompletnego zagubienia w czasie.. z dużą przewagą przesuniecia w przeszłość , ze to co sie teraz dzieje to jest to z 2000r ale wychodze na dwór i patrze i widze dookoła co innego , ze koledzy którzy powinni byc np na stadionie i grac w kosza juz dawno maja zony , dzieci i po prostu ich tam nie ma.. , chyba sie zawiesiłem.. mam nadzieje,ze mi sie odwiesi szybko.. mam miec robione badania głowy takze moze cos wyjdzie ciekawego.. załamka :(

Zagubienie w czasie

przez gabun2 21 sty 2014, 16:49
Witam was bardzo serdecznie . Czuję się jakbym nie istniał na świecie , zatraciłem wszelkie przeżycia , to znaczy pamiętam tylko urywki zdarzeń . Całkiem zatraciłem poczucie czasu (zegarek nie pomaga) Odczuwam że wszyscy ludzie żyją w innym świecie niż ja . Nie mogę nic zaplanować .Czuję sie jakby nie było przeszłości ,teraźniejszości i przyszłości. Jestem w nicości i otchłani sam . Nie czuję godzin wcale . Czy ktoś z was ma takie objawy ? :zonk:

Zagubienie w czasie

przez buka 22 sty 2014, 02:40
Znajdź sobie jakieś zajęcie,mnie to pomogło.najgorzej jest się nad tym rozwodzić

Sortuj wg