wynaturzone poczucie siebie

Inne zaburzenia.

przez NextMatii 10 kwi 2012, 14:27
Wiem,że to sprawa samooceny,ale
wiem jedno,że jaka samoocene mamy takich ludzi do siebie przyciągamy....warto popracowac nad tą samooceną,bo świat jest pełen pięknych ludzi......i wnetrze przynajmniej dla mnie jest sprawą
przesądzajaca o atrakcjyności drugiej osoby.

-- 10 kwi 2012, 15:17 --

piękne,, opakowanie,,nie zawsze musi być wartościowe w środku,fajnie gdyby tak było....ale nie ma ideałów..
NextMatii

przez zielona miętowa 10 kwi 2012, 21:35
tak, tylko jak słyszę "popracować nad samooceną" to oczami wyobraźni widzę te slogany, w stylu "kobiece kształty są zajebiste", "chude modelki są obrzydliwe", "pokochaj swoje krągłe ciało" itd. To są puste hasła, bo ludzie z niską samooceną dzielą się na 2 grupy z czego:

gr a) spasłe raszple, które kwękają na niedostatki swojej urody, ponieważ chcą w ten sposób uspokoić własne sumienie. Nie robią nic, by poprawić siebie, ale zawsze mogą pożalić się koleżankom na zbyt grube uda, pokazać jak przez nie cierpią. Takie osoby szukają pocieszycieli, którzy zapewnią je, że wygląd to nie wszystko, że są piękne. i to są właśnie osoby, które mówią "kobiece kształty są super bla, bla bla"

gr b) osoby z poważnymi usterkami ego, głeboko i dobitnie wypaczone, które owszem, również stękają na swoje wady, ale niezależnie od tego, jak rzeczywiście wyglądają. takie osoby będą zawsze za grube, za chude, za niskie, a jak uda im się jeszcze wyrosnąć, to będą za wysokie. problem nie tkwi w ciele, tylko w głowie, dlatego prawdziwy wygląd nie ma nic wspólnego z ich samopoczuciem. to wszystkie any i pro any, mie, osoby z poważnie zaburzonym obrazem JA. takim osobom nie ma sensu mówić "wyglądasz ładnie i kobieco, podobasz się facetom" bo zdanie innych osób nie stanowi punktu odniesienia. Społecznie aprobowany ideał sylwetki nie ma dla nich wartości, a jeśli ma, to na chwilę, jako cel, który osiągnięty, traci gwałtownie na wartości.

tak ja to widzę, nie mówię, że tak jest, jesli ktoś widzi to inaczej to ok ;)
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

Sortuj wg