Jestem dorosła a czuje się dzieckiem:(

Inne zaburzenia.

przez dziewczynka24 28 mar 2012, 21:30
Witam, musze się wyżalić, bo sama nie wiem czy ze mna jest coś nie tak, czy ja sobie sama wszystko komplikuję.
Otóż jestem kobietą przed 30-stką i ... czuję sie wciąż na 16, 17 lat. Ciągle wydaje mi się, że moje ciało nie pasuje do mojego wnętrza, bo jest dorosłe, a ja przeciez jestem taką dopiero dorastającą dziewczynką w środku. Oczywiście mam problem przy kupowaniu ciuchów, bo instynktownie wybieram działy dla młodzieży, bo lubię takie nastolatkowe ciuchy, podarte spodnie, t-shirty z nadrukami, trampki, glany a wiem, że powinnam juz kupować raczej garsonki i eleganckie buciki:/ Wiem, że to może wydac sie trywialne, ale tak mnie strasznie skręca ze złości jak widze malolaty,takie beztroskie, chodzące sobię gdzie chca i jak chcą, a ja przeciez niedawno byłam taka jak one.. Nadal w środku jestem:(
Ostatnio edytowano 28 mar 2012, 21:33 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono dział

przez Sabaidee 28 mar 2012, 21:40
dziewczynka24, ja nie widzę w tym nic złego. Sam w środku czuję się o 30 lat młodziej i zdecydowanie lepszy kontakt mam z młodzieżą niż rówieśnikami.

-- 28 mar 2012, 20:41 --

na 50. urodziny znajomi zafundowali mi skok na bungee
Sabaidee

przez carlosbueno 28 mar 2012, 21:46
Ja jestem po 30-ce i też czuję się jak nastolatek często. W wielu sprawach myślę i zachowuje się jak dziecko czuje się b. niedojrzały w porównaniu do rówieśników którzy mają poukładane życie, rodziny. Wiem że jestem niedojrzały emocjonalnie nawet o 10 lat młodsze osoby wydaja mi się pod tym względem dojrzalsze, nie przeżyłem wielu rzeczy co powinienem a moi rodzice jeszcze we mnie to dziecko pielęgnują.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dziewczynka24 28 mar 2012, 21:47
Nie wiem czy to nic złego, sama jak widze te stare baby w trampkach, poubierane jak małolaty to na myśl przychodzi tylko jedno: dzidzia piernik:( Juz nie mówiąc o facetach podtatusiałych, którzy robią z siebie malolatów. Wygląda to na prawdę nieestetycznie,po prostu: dojżała kobieta wyglada estetycznie tylko w przeznaczonych dla swojego wieku eleganckich ciuchach.

przez Laima 28 mar 2012, 21:49
dziewczynka24, mam dokładnie tak samo.Mam 28 lat.Może nie ma nic w tym złego,ale niektórzy zarzucają mi infantylizm i mają w tym 100 % racji,a to przecież obiera się jako wadę charakteru.
Laima

przez Sabaidee 28 mar 2012, 21:51
dziewczynka24, no dobra, ale jak Ty się czujesz w tych ciuchach? Bo to jest najistotniejsze.
Sabaidee

przez Laima 28 mar 2012, 21:56
dziewczynka24 napisał(a):Nie wiem czy to nic złego, sama jak widze te stare baby w trampkach, poubierane jak małolaty to na myśl przychodzi tylko jedno: dzidzia piernik:( Juz nie mówiąc o facetach podtatusiałych, którzy robią z siebie malolatów. Wygląda to na prawdę nieestetycznie,po prostu: dojżała kobieta wyglada estetycznie tylko w przeznaczonych dla swojego wieku eleganckich ciuchach.

nie przesadzajmy
Moja siostra jest po 40-sce,matka dwójki dzieci,a ubiera się młodzieżowo jak ja-bo ja donaszam po niej ubrania.Oczywiście tam gdzie nie jest wymagany mundurek tylko na co dzień.
Laima

przez dziewczynka24 28 mar 2012, 22:02
Sabaidee napisał(a):dziewczynka24, no dobra, ale jak Ty się czujesz w tych ciuchach? Bo to jest najistotniejsze.

Otóż:

w szałowych lumpach, powyciąganych swetrach, pościeranych dżinsach, glanach, trampkach, z plecakiem, torbą listonoszką- SUPER!

W garsoneczkach, koszulach z kołnierzykiem, spódniczkach biurowych, garniturach, lakierkach, obcasach, marynarkach- ŻLEEE!

:(

przez Sabaidee 28 mar 2012, 22:07
dziewczynka24, no to nie patrz na innych, a przynajmniej na tych, którzy operują jakimiś schematami. Gdybym ja tak patrzył to dzisiaj zostałby mi spacer z psem, ciepłe kapcie, telewizor, szlafmyca na głowę i spać.
Sabaidee

przez dziewczynka24 28 mar 2012, 22:10
No tak, ale boję się że popadnę w śmieszność. (Taki kobiecy odpowiednik Krzysia I. ) ;p

przez Pieprz 28 mar 2012, 23:10
Też się czasem czuję jak nastolatek mimo że jestem koło 30tki. To chyba dlatego że w wieku 15-25 lat byłem bardzo niedojrzały i zamknięty w swoim świecie, i takiego normalnego nastolatkowania, okresu buntu nie przeżyłem nigdy. Teraz tak się czuję czasami ale dziwnie mi z tym. Mam wyrzuty sumienia bo czuję że to źle, że już powinienem być dawno temu w pełni dorosły i zajmować się dorosłymi sprawami.
Wyjście, jeśli takie istnieje, to chyba pozwolić sobie na taką dziecinność i przeżyć to, a potem zamknąć rozdział. Bo jeśli to zignorujemy to tylko będzie nas drążyć od środka.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez dziewczynka24 28 mar 2012, 23:28
Właśnie, może my tak naprawdę... jesteśmy nastolatkami własnie teraz! Przecież okres przemian, buntu, szukania siebie, psychicznego dorastania nie jest ściśle przypisany do jednego wieku, tylko "od- do", a może my tę grąnice mamy przesuniętą bardzo drastycznie w stronę późniejszego wieku. I może to przejdzie (czyt. wreszcie dorośniemy). Tylko po prostu w niestandardowym wieku:)

przez Pieprz 28 mar 2012, 23:34
Uważam że dokładnie tak jest jak piszesz. :smile:
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez ala1983 29 mar 2012, 00:11
Ja mam tę granicę przesunietą właśnie ale specjalnie mnie to nie martwi :pirate:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg