opóźniona reakcja, upośledzone poczucie humoru, zaburzony IN

Inne zaburzenia.

przez donbazyyyl 18 mar 2012, 10:30
witam,
niepokoi mnie kilka rzeczy:
- ktoś np. opowiada jakiś kawał, dowcip, może być nawet przysłowiowy "suchar". no i dowcip dobiega końca, pada puenta, podsumowanie. wszyscy zalewają się łzami ze śmiechu, a ja... w ogóle się nie śmieję. ale nie dlatego, że kawał mi się nie spodobał, nie przypadł mi do gustu, uważam go za beznadziejny, tylko dlatego, że w ogóle go nie zrozumiałem! musi upłynąć jakieś 5-10 minut, muszę na spokojnie go sobie przemyśleć, przeanalizować wraz z puentą w myślach i dopiero po długim namyśle dociera do mnie na czym on polegał. wtedy reaguję śmiechem. podobnie jak czytam dowcipy w prasie, internecie itd. nawet te najprostsze, najbardziej nieskomplikowane, banalne.
- to samo jeśli ktoś używa najprostszych metafor, porównań, aluzji, alegorii w mojej obecności, też moja reakcja jest opóźniona. dopiero po 5-10 minutach jak sobie to wszystko przemyślę, wysilę szare komórki to rozumiem o co temu komuś chodziło w konkretnym zdaniu.
- często przekręcam samogłoski na końcu wyrazu. Czyli np. mam napisać: "upadłA mi na ziemię kluskA", a piszę "upadłE mi na ziemię kluskE"
- często zamieniam w wyrazach spółgłoski twarde na spółgłoski miękkie, b -> p, g -> k, d -> t itd.

do jakiego zaburzenia to pasuje?

przez tahela 18 mar 2012, 11:00
przekręcanie liter do dysleksji a pierwsze o czym mowisz wiąze się raczej z mysleniem abstrakjcyjnym z czym wiąże sie brak myslenia abstrakcyjnego to juz przemilcze, ale raczej te dwie sprawy ,o których piszesz sie nie wiążą ze sobą
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Lord Kapucyn 18 mar 2012, 11:04
W Zespole Aspergera występuje trudność w rozumieniu żartów, znaczeń ukrytych i przenośnych. Reszta to pewnie dysleksja.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg