Lunatyzm - po czym ?

Inne zaburzenia.

Lunatyzm - po czym ?

przez eutymik 09 lut 2012, 03:28
Makabra !
Karamba !
Biorę od lat Aafranil SR75 w dużej dawce 1-0-1, do tego Hydroxyzynka VP25 w dawce 1-1-1/2. Diagnoza (moja własna): fobia społeczna ze skłonnością do okresowych depresji i atakami lęku panicznego. Lęki czasem, czyli doraźnie, tłumię tabletką Lorafenu 1mg lub 2,5mg. Ostatnio wziąłem o 22.00 Lorafen 1mg i połozyłem się spać. Przespałem smacznie noc - i o zgrozo, rano zauważyłem, że obraz wiszący nad moim tapczanem jest zdjęty i stoi oparty o stolik RTV. Musiałem w nocy lunatykować ! Nigdy wcześniej nie miałem takich epizodów. Śpię słabo, płytko, często się wybudzam i znów zasypiam. Co mogło być przyczyną - mieszanka leków czy jeden z nich ? Czy to będzie się powtarzać ?
:hide: , :nono: , :105: .
Ostatnio edytowano 09 lut 2012, 21:43 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Leki
Mam internet, więc jestem !

Lunatyzm - po czym ?

przez *Monika* 09 lut 2012, 21:41
eutymik, Myślę, że takiej sytuacji należałoby z tym pytaniem zwrócić się do lekarza, który Tobie przepisał w/w leki.
Może obraz zdjąłeś zanim się położyłeś?

Somnambulizm, sennowłóctwo (potocznie lunatyzm) to zjawisko chodzenia w czasie snu, które wiąże się z niedojrzałością centralnego układu nerwowego. Dosyć często występuje u dzieci i w takiej formie uznawane jest za niegroźne. Występujące regularnie u dorosłych jest już chorobą. Szacuje się, że skłonności do chodzenia we śnie posiada 18% populacji.
Niedawne badania wykazały, że osoby, u których występuje somnambulizm, często cierpią także na różnego rodzaju, czasem subtelne, zaburzenia oddychania w czasie snu (np. przerost migdałków, zespół bezdechu śródsennego). W badanej grupie u wszystkich osób, u których wyleczono zaburzenia oddychania, ustąpiły również epizody somnambulizmu. Aktualnie przypuszcza się, że utrudnione oddychanie w czasie snu prowadzi do wzrostu zakwaszenia krwi, na co reagują neurony układu serotoninergicznego w mózgu. Neurony te biorą jednocześnie udział w regulowaniu procesów zapadania w sen i wybudzania z niego. Aktywowane neurony serotoninergiczne mogą "próbować" wybudzić osobę ze snu, jednakże ich aktywacja jest zbyt słaba, by nastąpiło pełne wybudzenie. Stąd też dochodzi do obserwowanych w somnambulizmie zachowań ruchowych bez jednoczesnego pełnego wybudzenia. Wyjaśnienie to ma na razie charakter hipotezy i wymaga pełnego potwierdzenia w dalszych badaniach.
Obrazek
Główny Moderator

Lunatyzm - po czym ?

przez Michuj 09 lut 2012, 21:48
eutymik, Może jakoś szczególnie wrażliwy jesteś na benzo i spowodowało to niepamięć następczą.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lunatyzm - po czym ?

przez eutymik 11 lut 2012, 01:56
Moniko, dźięki za obszerną definicję.
WujekE. - rzeczywiście silnie reaguję na benzo, ale pozytywnie ! Biorę je wyłącznie doraźnie, zawsze z dobrym skutkiem.
Pamiętam, że za dnia popatrzyłem na obraz i pomyślałem, że trzeba go zdjąć i odkurzyć.
Z nocy nic nie pamiętam...
Mam internet, więc jestem !

Sortuj wg