Czasami coś z sawanta?

Inne zaburzenia.

Czasami coś z sawanta?

przez lockheed 22 sty 2012, 02:33
Zastanawia mnie jedna rzecz. Jestem zdrowym człowiekiem, cierpię jedynie na NN i migrenowe bóle głowy. Oglądając dokument o sawantach, spostrzegłem, że czasami mam takie dziwne odchyły. Tylko czasami :P Np potrafię podać godzinę bez patrzenia na zegarek przez kilkanascie godzin z dokładnością co do minuty, czy też podać wynik dzielenia z dokładnością do kilku miejsc po przecinku. Dodam, że np od zawsze fascynowały mnie liczby, tak samo mam świetną pamięć fotograficzną. Wolę się uczyć nie czytając a patrząc na coś, zapamiętując układ. Nie mam problemów z kontaktami ze społeczeństwem, z nawiązywaniem znajomości.

Czy to możliwe, że takie coś podchodzi pod sawanta? Czy za mało "zdolnosci" posiadam?

PS: Nie, nie chwalę się ani nie żalę, jestem tylko ciekawy.

PS2: Zapomniałem dodać, bardzo późno zacząłem mówić, praktycznie pokryło się to z czytaniem (około 3-4 lata) na dodatek się jąkałem do końca podstawówki.

Czasami coś z sawanta?

przez Mental Cat 22 sty 2012, 09:47
Co prawda wiem prawie nic na ten temat i Ci nie powiem, ale brzmi to naprawdę nieźle. Lubię otaczać się takimi ludźmi niezwykłymi.

PS; wg wiki
zespół sawanta to rzadko spotykany stan, gdy osoba upośledzona umysłowo posiada zdolności w stopniu genialnym, zazwyczaj połączone z doskonałą pamięcią.
Ale skoro jak mówisz nie jesteś hm.. upośledzony umysłowo to ta definicja nie pasuje do Ciebie.
Pozdrawiam!
Zostań nieśmiertelnym wierszem
Bądź nieśmiertelnym wierszem

Czasami coś z sawanta?

przez Lord Kapucyn 22 sty 2012, 10:03
lockheed napisał(a):tak samo mam świetną pamięć fotograficzną. Wolę się uczyć nie czytając a patrząc na coś, zapamiętując układ

To dość ciekawe, gdyż:

"Osoby z tym (zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym/nerwicą natręctw - przyp.) zaburzeniem mają często słabszą pamięć wzrokową"
wikipedia.pl

"Najczęstsze objawy osób z nerwicą natręctw to: słaba pamięć wzrokowa (...)"
portal.abczdrowie.pl

Ja też mam nn, a na teście z pamięci fotograficznej miałem najwyższy wynik w grupie, więc... dziwna sprawa. :P

-- 22 sty 2012, 10:12 --

Sawantyzm występuje u osób upośledzonych umysłowo, z uszkodzeniami mózgu i cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Czyli łopatologicznie: przez to, że jakaś częśc ich mózgu pracuje na pół gwizdka inna częśc mózgu wyrabia 300% normy. Taka rekompensata.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czasami coś z sawanta?

przez Pasman 22 sty 2012, 11:11
Może warto rozwijać taki talent?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Sortuj wg