Dlaczego się wszystkim przejmuję?

Inne zaburzenia.

przez fatamorgana 09 sty 2012, 16:39
Jeżeli ktoś coś na mnie powie, nawet jakąś głupotę, ja się tym przejmuję :why: . Co zrobić?

Gdzieś może być taki temat, ale ja proszę o pomoc!!
Moderatorzy nie róbcie nic z tym!

przez Bonus 09 sty 2012, 17:17
Ja myślę, że jeśli wszystkim się tak bardzo przejmujesz i nie możesz sobie z tym poradzić, to być może jest to poważny problem z Twoimi myślami? Może masz już taki charakter, że przejmujesz się każdą drobnostką, która jest nieistotna? Ja też tak mam, że przejmuje się praktycznie wszystkim, co jest nieistotne, a bardzo mnie to męczy. Może wynika to z mojego charakteru? Ale pewnie też dlatego, że cierpiałem kiedyś na depresję, miałem natręctwa myśli, często myślałem o przeszłośći i to powodowało, że czułem się jeszcze gorzej psychicznie. Wiem, co czujesz, bo tak samo przejmuję się nieistotnymi rzeczami, które nie są warte, by się tym przejmować.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez Pasman 09 sty 2012, 18:16
Ja bym powiedział że przejmujesz się bo masz ducha , który też jest nazywany duszą. Zdrowi ludzie mają umiejętność ochrony ducha przed ocenianiem, widocznie to u ciebie szwankuje.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 10 sty 2012, 10:27
No ja mam podobnie , ostatnio przejąłem się ,że zamykają przedszkola na Podkarpaciu .

Sortuj wg