MMPI-2 pytanie

Inne zaburzenia.

MMPI-2 pytanie

przez dam 02 gru 2011, 19:08
Witam,
mam pytanie odnosnie testu MMPI-2, czy moze ktos wie skad wziasc odpowiedzi (co oznaczaja poszczegolne pytania w tescie) oraz czy sa jakies programy komputerowe do sprawdzenia tego testu?
Z gory dziekuje za odpowiedz!
dam

MMPI-2 pytanie

przez *Monika* 02 gru 2011, 19:41
dam, Są klucze.
Ale tylko umiejętnie odczytać i zinterpretować mogą osoby w tym przeszkolone.
Obrazek
Główny Moderator

MMPI-2 pytanie

przez Badziak 02 gru 2011, 20:00
Programy też są. Trzeba tylko umieć szukać.

Monika1974, wystarczy odpowiednio przestudiować książkę do interpretacji.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

MMPI-2 pytanie

przez *Monika* 02 gru 2011, 20:09
Badziak, Aniu, masz rację.
Obrazek
Główny Moderator

MMPI-2 pytanie

przez dam 05 gru 2011, 10:50
Monika1974, a czy wiesz skad wziasc takie klucze do testu?
dam

MMPI-2 pytanie

przez ego 24 mar 2016, 11:47
Czy rozwiązywanie angielskiej wersji tego testu ma jakiś sens?
Spędziłam bite trzy godziny, ślęcząc nad tymi pytaniami, by na końcu dowiedzieć się, że symuluję...a odpowiadałam szczerze, przynajmniej byłam przekonana, że tak jest. Owszem były pytania, które sprawiły mi problem, bo mój angielski to jednak kuleje znacznie, ale nie sądzę, żeby to mogło aż tak zaważyć na wyniku. A może mogło? jak w ogóle interpretuje się symulację w tym teście? wynik sugerujący symulację, bezwzględnie unieważnia test, czy może świadczy o takim popierdoleniu osobowościowym, że nawet ten test takiego nie przewiduje?
ego

MMPI-2 pytanie

przez serce 24 mar 2016, 12:17
Test piracki
- Czasem wygodniej jest nie wiedzieć, że stosując dany test jest się piratem. W tej chwili krąży w Polsce kilka
wersji, ale nikt nie ma wykupionych do niego praw - mówi dr Ewa Goreńska, kierownik Laboratorium Technik
Diagnostycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Zupełnie inną sprawą jest stosowanie testu skonstruowanego w latach 40. przez amerykańskich psychiatrów z
Minnesoty do badań patologicznych, czyli na przykład w przypadku hipochondrii, depresji czy paranoi do
badania kontaktu rodziców z dzieckiem. Zdaniem ekspertów ten test nie ma w naszym kraju statusu
pełnoprawnego narzędzia diagnozy psychologicznej, nie jest bowiem w Polsce znormalizowany. Oznacza to, że
amerykańskie pytania nie zostały dostosowane do Polskich realiów.
- Dopóki nie będzie takiego standardowego MMPI, które będzie tłumaczyło jak interpretować wyniki tych
testów, nie będzie tak na prawdę wiadomo czy ich wyniki są właściwe - wyjaśnia dr Anna Ciechanowicz.
Oznacza to, że ten test nie powinien być w Polsce stosowany do badania kogokolwiek. Nie wspominając już o
tym, że stosowanie narzędzia służącego do badania patologii jest w tym przypadku dziwne.
- Fakt, że nie ten test nie ma polskiej normalizacji oznacza, że każdy kto go stosuje robi krzywdę pacjentom -
podkreśla dr Ewa Goreńska.
Ale we wrocławskim RODK nie widzą nic dziwnego w stosowaniu testu MMPI.
- Psycholog może zastosować dowolny test, który uzna za stosowny, albo nie zastosować żadnego. Zdajemy
sobie sprawę z tego, że ten test nie został w Polsce znormalizowany. Ale takich testów jest tak mało, że nie
dałoby się w ogóle nikogo badać, gdyby używać tylko znormalizowanych - mówi Wanda Kosikowska, kierownik
ośrodka.
- Ten test powinno stosować się tylko w klinikach psychiatrycznych. Jego użycie w przypadku spraw rodzinnych
jest zupełnie nieuzasadnione - mówi prof. Władysław Paluchowski, kierownik Zakładu Metodologii Badań
Psychologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. - To nie jest klucz do tych drzwi - kwituje profesor.
/Skopiowane z http://www.staff.amu.edu.pl/~uamzpoip/d ... a_MMPI.pdf /

MMPI-2 pytanie

przez Lord Kapucyn 24 mar 2016, 12:18
Ten test posiada skale walidacyjne(kontrolne) ogólnie bardzo wyczulone na symulację, nieszczerość itp. , w niektórych przypadkach nawet przeczulone przez co można uzyskać false positive.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

MMPI-2 pytanie

przez ego 21 kwi 2016, 11:28
Kurde, po wielokrotnym rozwiązaniu tego testu, stwierdzam jedno - tym teście to jak życiu, lepiej mi idzie udawanie kogoś normalnego niż bycie sobą. :?
ego

Sortuj wg