Wirus HIV jak z tym żyć ?

Inne zaburzenia.

przez mała_mycha 01 lis 2011, 19:47
Idę się przebadać na obecność wirusa HIV, ponieważ od pewnego czasu nie umiem wyleczyć grypy, a miałam trochę przypadkowych facetów. Bardzo się boję. Ostatnio przyszło mi to do głowy, że mogę mieć wirusa HIV. Jeśli się przebadam i wynik będzie pozytywny co wtedy mam zrobić ? Ile żyje przeciętnie człowiek chory na HIVa ? Kontynuować dalej normalne życie jakby nic się działo, czy rzucić studia i rzucić się w wir wrażeń, żeby przeżyć jak najwięcej w ciągu swojego krótkiego życia ? A może lepiej się nie badać, zapomnieć i potem nagle za kilka dowiedzieć się że mam AIDS ?

przez *Wiola* 01 lis 2011, 19:49
mała_mycha, Zdecydowanie się przebadać, ale nie pisać z góry czarnego scenariusza. Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu , skoro to tylko Twoja obawa , a nie potwierdzona diagnoza.
Moderator

przez Miniaa 01 lis 2011, 19:55
Chętnie bym się biologicznie powymądrzała, ale nie ma po co.

Badania. Będzie wynik to pogadamy. A życie z HiVem nie jest krótkie, więc raczej nie mogłabyś się rzucić w wir imprezowego życia. To nie to co rak mózgu :p
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alienated 01 lis 2011, 19:59
Również proponowałbym nie zakładać z góry najczarniejszego z możliwych scenariuszy ;). Gdyby jednak przypadkiem, w co raczej powątpiewam, Twoje obawy się potwierdziły, podaję link do bardzo fajnie zorganizowanej grupy wsparcia, gdzie w razie czego będziesz miała okazję skonfrontować swój problem z ludźmi znajdującymi się w podobnym położeniu...
http://www.hivaidstribe.com/
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez mała_mycha 01 lis 2011, 23:18
Dzięki wielkie za pocieszenie i za linka:) Pytam, bo bardzo się się boję - jeden z moich partnerów miał przygody z dziwkami i brał dożlylnie heroine. Wiem, że to nie jest pewne, że mam tego wirusa, ale cały czas spotykają mnie jakies przykre rzeczy jako kara za to co robię. Czasem poczuję się zbyt pewnie, jestem najlepsza na świecie, wszystkich zrównuję z parterem, imprezuję, ćpam, uprawiam seks, a potem nagle spotyka mnie za to kara, że czułam się lepsza i krzyczałam na innych ludzi: jestem najgorsza i zupełnie sama, jeszcze być może chora na HIVa dlatego, że przez jakiś czas byłam kimś, a nie nikim jak przez większość swojego beznadziejnego życia.

Sortuj wg