dzieciowstręt / dzieciofobia

Inne zaburzenia.

przez Zmęczonyyy 23 paź 2011, 17:50
Mi dzieci nie przeszkadzają, ani ich jakoś specjalnie nie lubię, w sensie, żebym pałał w ich stronę przesadnym zainteresowaniem. Swoich nie zamierzam raczej mieć, na pewno nie w ciągu 10 lat. To zbyt duży obowiązek, za duża odpowiedzialność, dziecko trzeba dobrze wychować, zapewnić bezpieczeństwo, poświęcić mu mnóstwo czasu, zapewnić start w przyszłość, etc.,trzeba być poukładanym i mieć poukładane życie.
Zmęczonyyy

przez kicikici 23 paź 2011, 17:52
linka napisał(a):kicikici, czujesz wstręt i nienawiść do wszystkich lubiących dzieci?

nie nie czuje nienawisci do ludzi ktorzy lubia dzieci, jesli akceptuja moja niechec...i rozumieja mnie..

Ja mam jakis wstret do mamusiek ktore maja dzieci...widze je jako brudne i wkurza mnie jak sie chala na kazdym portalu fotkami swoich " skarbow" ogolnie obrzyd mnie bierze jaki widze typ matki polki.

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez *Monika* 23 paź 2011, 17:55
A ja lubię widok zadbanej mamy i zadbanego dziecka. Mam na myśli kwestię wizualną.
Teraz czasy się zmieniły, kobiety-matki dbają o swój wygląd.
Widzę to na co dzień, aż miło popatrzeć.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 23 paź 2011, 17:57
mi się wydaję że temat się trochę poplątał :) jest temat gdzieś gdzie toczy się dyskusja na temat dzieci-pamiętam że Darek chyba taki zakładał kiedyś :mrgreen: w każdym razie co innego nie lubić, a co innego mieć z tym jakiś problem czy się dzieci bać :)

ja osobiście kocham dzieci i zwierzęta ;)

przez kicikici 23 paź 2011, 18:01
Czas nie maja nic do tego, w innych czasach tez kobiety dbaly o siebie po dziecku jak krolowe zapewne:) w tych czasach widzialam wiele zaniedbanych mamusiek...ktore narzekaja na wyglad a nic z tym nie robia..i dalej wpierniczaja paczusie ...Mysle ze to zalezy od czlowieka ...i o checi ...

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez Nel 23 paź 2011, 18:03
Zmęczonyyy napisał(a):Mi dzieci nie przeszkadzają, ani ich jakoś specjalnie nie lubię, w sensie, żebym pałał w ich stronę przesadnym zainteresowaniem. Swoich nie zamierzam raczej mieć, na pewno nie w ciągu 10 lat. To zbyt duży obowiązek, za duża odpowiedzialność, dziecko trzeba dobrze wychować, zapewnić bezpieczeństwo, poświęcić mu mnóstwo czasu, zapewnić start w przyszłość, etc.,trzeba być poukładanym i mieć poukładane życie.

zdrowe podejscie

kicikici napisał(a):
nie nie czuje nienawisci do ludzi ktorzy lubia dzieci, jesli akceptuja moja niechec...i rozumieja mnie..

Ja mam jakis wstret do mamusiek ktore maja dzieci...widze je jako brudne i wkurza mnie jak sie chala na kazdym portalu fotkami swoich " skarbow" ogolnie obrzyd mnie bierze jaki widze typ matki polki.

niezdrowe podejscie
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez *Monika* 23 paź 2011, 18:03
Dobrze, nie róbmy off topu, wróćmy do tematu głównego wątku dzieciowstręt / dzieciofobia
Obrazek
Główny Moderator

przez kicikici 23 paź 2011, 18:07
kicikici napisał(a):

niezdrowe podejscie[/quote]

Ja raczej analizy nie potrzebuje:) jestem swiadoma co jest zdrowe a co nie jest:) mam od tego psychologa i sama potrafie ogarnac co jest zdrowe zachowanie a czym jest zaburzenie:)

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez Nel 23 paź 2011, 18:10
kicikici,
to ze widzisz mnie jako brudną i zaniedbaną tylko dlatego ze mam dzieci jest wypaczaniem i przekłamywaniem rzeczywistosci...
porozmawiaj o tym ze swoim psychologiem :lol:
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez _wovacuum_ 23 paź 2011, 18:11
Monika1974, bardzo mi siè podoba Twoje podejscie do dzieci :D moja Nikola miala takà panià dyrektor w przedszkolu-do dzisiaj wspomina jà bardzo cieplo i z rozrzewnieniem :105:
Uwielbiam dzieci,mimo,ze nie zdecydowalam siè na drugie dziecko.jednakze bardzo trudno jest mi zrozumiec uzytkowniczkè Kiye-mianowicie jak bardzo trzeba byc zaburzonym,jesli w glowie pojawiajà siè mysli typu-"rzucic dzieckiem o scianè". :hide:
Ostatnio edytowano 23 paź 2011, 18:12 przez _wovacuum_, łącznie edytowano 1 raz

przez dogomaniaczka 23 paź 2011, 18:12
_wovacuum_, to kicikici chciała rzucać o ścianę :P

przez kicikici 23 paź 2011, 18:14
dune napisał(a):kicikici,
to ze widzisz mnie jako brudną i zaniedbaną tylko dlatego ze mam dzieci jest wypaczaniem i przekłamywaniem rzeczywistosci...
porozmawiaj o tym ze swoim psychologiem :lol:

a czemu tak osobiscie odbierasz co pisze??? ja ciebie nie znam i nie wiem nic otobie. Ja mowie co na zywo widze a nie to czego nie widze.
Niezle cie to ruszylo:) ale na tym polega wlasnie taki temat, nie ktorzy rozumieja zachowania innych ..a niektorzy sie buntuja i biora do siebie.

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez Artemizja 23 paź 2011, 18:17
Ja osobiście boję sie podchodzić do małych dzieci.Mam tak od siedemnastego roku życia.Lubię je,ale boję się zrobić im nieswiadomie krzywdę.Poza tym zawsze,kiedy zobacze male dziecko,a w szczególności niemowlę,zastanawiam się,jak moje by wyglądały,gdybym nie poroniła.Ta myśl paraliżuje mnie i nie jestem w stanie sie zbliżyć do dzieci.Panicznie boję się usłyszeć dziecięcy szczebiot.Nie bylabym w stanie wziąć małego dziecka na ręce.Mysl,że mialabym przykladowo znaleźć się w miejscu pelnym niemowląt,wywoluje u mnie paniczny lęk.W sumie nie wiem,dlaczego tak reaguję.Nigdy przez mysl by mi nie przeszło,żeby dziecku coś zrobić,ale świadomie unikam miejsc,w których mogłabym je spotkać.Może po prostu jestem jakaś dziwna.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez _wovacuum_ 23 paź 2011, 18:18
a to przepraszam:) na jedno w sumie wychodzi.

Sortuj wg