Dysmorfofobia - Negatywny odbiór ciała w lustrzanym odbiciu

Inne zaburzenia.

przez Róża 09 gru 2006, 20:23
Magda-27 napisał(a):
Róża napisał(a):He he mnie też wyzywaja od anorektyczek.Ale mimo wszystko wolę być za chuda niż za gruba :D

A wiesz Różo, że faceci lubią troche ciałka, zawsze to milej przytulić się do odrobinki tłuszczyku niż do kości ;)

Różni faceci mają różne gusty,mój akurat woli kości :D
Przyjaciel forum

przez Wesnaa 10 gru 2006, 00:17
Ja czasem gdy patrze w to lustro(albo nawet bez patrzenia) zastanawiam sie dlaczego ja to ja...dlaczego akurat ta dziewczyna przede mna nosi takie a nie inne imie nazwisko, ma takie a nie inne zycie...jakbym spogladała na obca osobe.Bywa,ze nie patrze w lustro, bo sie czuje zle sama ze soba.. :?

przez maiev 10 gru 2006, 01:46
Róża napisał(a):mój akurat woli kości

Wychodzi, że mój też. ale ja osobiście wolałabym troszkę więcej ciałka. :) Ale ogólnie nie jest tak źle. :)
"I need a new version of me..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _mała_ 10 gru 2006, 12:37
Malcolm napisał(a):krzywy noc

nos zawsze mozna zmienic ... jezeli jes to Twoj odwieczny kompleks powinno pomoc ;)
jestem tego przykladem
ale nie nalezey tego traktowac jak recepte na wszystkie problemy i to ze nasze zycie przez to zmieni sie od razu w mgnieniu oka

Grzybek mialam to samo halo z ręką...troszke dziwne uczucie :?
ale teraz juz wiem nie mam tego halo (jak i nerwicy moim zdaniem ;)) i dodatkowo dostrzeglam ze są mniejsze niz myslalam :roll:

kiedys mialam do siebie obrzydzenie jak patrzylam w lustro...
teraz to uczucie jest mi (zaryzukuje stwierdzic) OBCE kompletnie
akceptuje siebie i widze w lustrze SIEBIE :) a nie wiecznie wkurw**** i paskudną (na zew. i wew.) osobę

przez samotniczka 10 gru 2006, 12:44
Magdalena chyba nie jest aż tak źle skoro masz męża, człowieka któremu się spodobałaś (a więc mozesz wnioskować ze z twoim wyglądem jest jak najbardziej ok), który pokochał cię i chce spędzić z tobą życie! Ja również nie mogę znieść widoku mojego odbicia w lustrze, wyglądam jak potwór, izoluję się od ludzi bo widzę w ich oczach odrazę gdy patrzą na mnie! Moją obsesją stały się marzenia o operacji plastycznej, ale jeszcze dłuuugo nie będę miała okazji ich spełnić...

przez Magda-27 10 gru 2006, 13:16
Ja też mam brzydki nochal, ale już się do niego przyzwyczaiłam ;)
Cała moja reszta jest chyba ok, ja się całkiem nieźle czuje w swoim ciele.
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez samotniczka 10 gru 2006, 13:19
"Lustereczko powiedz przecie, kto jest...najbrzydszy na świecie"
Nie spoglądam zbyt czesto do lustra, tylko jak muszę bo nie chce się dołować. Znajomy poprosił mnie kiedyś o zdjęcie, spytałam po co mu ono. Odpowiedział, że..chce nim straszyć kolegów!! :cry: Totalna załamka. Dziwię się jak inni mogą wytrzymać patrząc na mnie, skoro ja nie daję rady...

przez _mała_ 10 gru 2006, 13:27
znając siebie przywalilabym temu znajomemu w ryja bądź wylala np. kufel piwa na głowe 8)
nie wiem dlaczego ludzie potrafią byc tak okrutni i wysmiewac sie z kogos PROSTO W TWARZ :?
całe szczescie ja te zarty mam juz za sobą :? i nikogo juz nie leje po mordzie ;)

przez samotniczka 10 gru 2006, 13:34
Malcolm nie twierdziłabym tak, gdybym nie miała do tego podstaw, a konkretnie takie a nie inne przesłanki do mnie docierają. Na swoje nieszczęście moje oceny bywają obiektywnie tzn zgodne z rzeczywistością.
_mała_ chyba nie znalazłam w sobie wystarczająco wiele odwagi... A co do lania po pysku to w dzieciństwie owszem stosowałam takie praktyki, przez co lądowałam w gabinecie dyrektora szkoły :mrgreen: ;) ale przynajmniej oberwało sie kilku palantom

przez samotniczka 10 gru 2006, 13:47
Malcolm taaa.. jasne, tak się składa że fotografia a wrażenia wizualne w rzeczywistości to niejednokrotnie co innego :? Nie będę narazać innych uzytkowników na widok publiczny mojej facjaty z obawy przed ich zdrowiem (zawał serca gotowy) ;) ale dzięki za dobre chęci bo udało ci sie poprawić mi nastrój, przynajmniej chwilowo

przez _mała_ 10 gru 2006, 13:53
oczywiscie ze wyglad moze nas wpedzic w depresje i nerwice...ale to w glownej mierze zalezy od otoczenia...wysmiewani na kazdym kroku w koncu coraz bardziej krytycznie na siebie spogladamy i zaczynamy coraz mniej siebie akceptowac...

dlatego ja staram sie nie krytykowac nikogo po wygladzie...w ogole nie dostrzegam tego ze ktos jest taki a taki....nie przeszkadza mi to kompletnie....przeciez nie jestesmy wszyscy z jednej matrycy robieni ;)

a takich ludzi mi po prostu było zal...ale nie skreslalam ich (bo to byli moi znajomi :? )...przywalilam im w morde...ale kilka dni potem rozmawiam jak gdyby nigdy nic (i to ta druga strona azbiagala raczej) i sytuacja sie nie powtarzała...
najgorsze wlasnie ze to nam bliscy i znajomi ludzie :evil:
po prostu chcialam zeby ten ktos poczul się tak jak ja gdy wypowiada te słowa do mnie...a czulam sie doslownie jakby mi ktos w leb albo w twarz przywalil :?

pozdrawiam

Sortuj wg