fascynacja trupami

Inne zaburzenia.

fascynacja trupami

przez *Monika* 01 sie 2011, 13:08
Vian, wzięłaś do siebie epitet?
Obrazek
Główny Moderator

fascynacja trupami

przez zujzuj 01 sie 2011, 13:11
Nie wiem czy obrażające, bo nic konkretnego za sobą nie niesie. Jesli bym napisał w kontekście jakiegoś problemu jaki poruszyłaś i z którym sobie nie radzisz to na pewno takie by było. Jednak żadnego takiego nie kojarze, więc raczej można to uznać jako nie grożne puste okreslenie mało wnoszące. Pozatym tego samegookreślenia mógłbym uzyć wobec samego siebie, ale tegonie robię bo jest debilne. Tak samo jak puste napisanie że ktoś nie jest normalny i nie napisanie co sie pod tym kryję
Obawiam sie że Dahmer jest raczej niepokojącym przykładem. Ponieważ jego zbrodnie zaczęły się od facynacji od których nie potrafił uciec, a które to potem wprowadził w życie.
Jednak problemem nie są chyba fascynacje same w sobie, tylko gotowość do ich wprowadzenia. Każdy fascynuje na tematy śmierci, ale prawie nikt nie wdraża tego w zycie. Tak samo jak ten Norweg. Mam rodzine w Norwegii i tak jak on(z grubsza) myśli wielu,jednak nie oznacza to że ktokolwiek sie z nim utożsamia. Nie oznacza to, żę ktokolwiek inny jest zdolny do takiego czynu.

fascynacja trupami

przez *Wiola* 01 sie 2011, 13:21
Nie ma co się oburzać odpowiedziami. Autorka wyraźnie sama zapytała czy wg nas jest normalna? Więc dostała konkretne odpowiedzi.

zujzuj, Co się pod tym kryje to chyba jasne, po przeczytaniu jej postu. fascynacja śmiercią, trupami , krwią, chyb anie jest zbyt powszechna, czyli możemy uznać ,że nienormalna.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

fascynacja trupami

przez Vian 01 sie 2011, 13:22
Monika1974 napisał(a):Vian, wzięłaś do siebie epitet?

Nie do siebie tylko do autorki tematu, bo na nią to czeka zacne grono psychozjebów.

Nie zapomnijcie napisać jakiejś dziewczynie z depresją albo nerwicą, która zapyta, czy wszystko z nią w porządku, że czeka na nią zacne grono zjebanych popaprańców. :hide:
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

fascynacja trupami

przez halenore 01 sie 2011, 13:23
Semantyka, semantyka. Jeżeli uznamy, że jest mocno zaburzona, uznamy, że znacznie odstaje od normy...I po robocie 8)
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

fascynacja trupami

przez *Monika* 01 sie 2011, 13:25
Vian, troszeczkę nainterpretujesz. Wiadomo, że niektórzy nie są przekonani co do terapii.
Twoje uwagi są bardzo cenne, wskazówki również.:D
Czekamy na autorkę wątku bo nie ukrywam śledzę ten wątek.
Obrazek
Główny Moderator

fascynacja trupami

przez Vian 01 sie 2011, 13:30
Nie no, spoko maroko, dziwi mnie tylko, że jak dziewczyna z nerwicą czy depresją przychodzi i pyta, czy coś z nią nie tak, to wszyscy tuli-tuli i łagodnie jej tłumaczą, o co kaman, a jak przychodzi dziewczyna z zaburzeniami dyssocjalnymi, podwyższonym poziomem psychotyzmu i zwykłymi kompleksami, to "czeka na nią grono psychozjebów" i hej, spoko, nie ma co się oburzać, bo to semantyka... :roll:

Cóż, kolejna biedna dziecina co pomyliła fora...
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

fascynacja trupami

przez *Wiola* 01 sie 2011, 13:32
Vian, A może po prostu nie wiemy i nie rozumiemy:( więc jak pomóc?
Moderator

fascynacja trupami

przez Vian 01 sie 2011, 13:44
wiola173, ale ja tylko i wyłącznie do "psychozjebów" piję, niczego innego. :)

Uważam, że do nikogo, kto przyszedł po pomoc, radę nie powinno sie tak pisać, a tym bardziej do - sądząc z postu - młodej, nastoletniej dziewczyny z konkretnymi problemami, bo w najlepszym razie ją to ukłuje (a po co? nic Wam nie zrobiła, żeby jej dosrywać), a w najgorszym stwierdzi, że nie będzie o tym z nikim rozmawiać, bo ktoś inny też jej dosra, że jest psychozjebem i tyle. I się zamknie. DLATEGO zaraportowałam ten jeden konkretny post. Bo inne nie pomogą, nie zaszkodzą, a ten jeden zaszkodzić może.

Ja rozumiem, że łatwiej Wam sympatyzować z dziewczynami z depresjami, nerwicami, ptsd niż z taką, co wprost mówi, że fantazjuje o zabijaniu, że ciekawią ją zwłoki i fascynuje krew, bo tamto jest wzruszające a to brzydkie i paskudne, ale jedno i drugie to problemy, więc osobom, które chcą sobie pomóc należy się - moim zdaniem - minimum szacunku...

To wszystko, co mam do powiedzenia w temacie "psychozjebów", a Wy róbta i piszta co chceta.
Lisbeth Salander

fascynacja trupami

przez halenore 01 sie 2011, 13:51
Vian muszę to napisać. Prowokujesz na maxa. Shinobi użył słowa "psychozjeb". On jeden. Moim zdaniem bardzo niefortunny dobór słownictwa i osobiście nie użyłabym takiego słowa. Ale ja to ja.

Co do reszty: Tak. Wątkotwórczyni nie jest normalna, bo jest mocno zaburzona. Jasne i oczywiste. Ja mam zaburzenia depresyjno-lękowe z somatyzacją i też nie jestem normalna, bo moje objawy i zachowania odstają od ogólnie przyjętej normy określającej człowieka zdrowego, niezaburzonego psychicznie i funkcjonującego prawidłowo.
Natręt Gramatyczny

fascynacja trupami

przez Vian 01 sie 2011, 13:57
halenore, ARGH!
I TYLKO POSTU SHINOBI'EGO SIĘ CZEPNĘŁAM. A konkretniej JEDNEGO SŁOWA.

Wielkimi literami, bo wydawało mi się, że po tylu postach jest to jasne, a okazuje się, że nie.

Shinobi'emu się wypsło? Spoko, zdarza się, post powinien być edytowany, ukryty, przeniesiony do kosza, cokolwiek. Bo to jedno słowo, ale istotne. Jak ktoś ma wątpliwości, ponawiam propozycję - napiszcie dziewczynie z depresją albo borderem czy czymkolwiek, co zwykle przyjmujecie na zasadzie "tuli - tuli", że czekają już na nią inne zacne psychozjeby.

Serio, jak w tym momencie ktoś tego nie rozumie, to widać nie zrozumie i trudno się mówi. :)
Lisbeth Salander

fascynacja trupami

przez zujzuj 01 sie 2011, 14:07
Vian napisał(a):Nie no, spoko maroko, dziwi mnie tylko, że jak dziewczyna z nerwicą czy depresją przychodzi i pyta, czy coś z nią nie tak, to wszyscy tuli-tuli i łagodnie jej tłumaczą, o co kaman, a jak przychodzi dziewczyna z zaburzeniami dyssocjalnymi, podwyższonym poziomem psychotyzmu i zwykłymi kompleksami, to "czeka na nią grono psychozjebów" i hej, spoko, nie ma co się oburzać, bo to semantyka... :roll:

Cóż, kolejna biedna dziecina co pomyliła fora...

O MOJ BOŻE!! Cy mozna lepiej trafić w sedno? Wątpię

fascynacja trupami

przez halenore 01 sie 2011, 14:17
Vian Nie usprawiedliwiam słów Shinobiego. Napisałam precyzyjnie.

Vian napisał(a): Nie zapomnijcie napisać jakiejś dziewczynie z depresją albo nerwicą, która zapyta, czy wszystko z nią w porządku, że czeka na nią zacne grono zjebanych popaprańców. :hide:

"Nie zapomnijcie" to (o ile mi wiadomo) czasownik w 2 osobie liczby mnogiej. Do użytkownika Shinobi zwróciłabyś się w 2 osobie liczby pojedynczej.

Pojawiłaś się na forum tydzień temu i zalewasz nas falą krytyki. Przesadzasz...

-- 01 sie 2011, 14:21 --

I jeszcze jedno: wątkotwórczyni dostała kilka odpowiedzi, w których wyraźnie zasugerowano jej wizytę u specjalisty.
Natręt Gramatyczny

fascynacja trupami

przez Vian 01 sie 2011, 14:25
halenore, wybacz, uważam dalszą dyskusję za bezcelową, wszystko, co miałam do napisania już dawno napisałam, przynajmniej w tym odgałęzieniu tematu.

Do użytkownika Shinobi się nie zwracałam, bo dyskutowanie nt. tego, jak powinno się zwracać do osób szukających pomocy nie było moim zamiarem, przynajmniej nie w tym temacie. Dlatego zamiast tego, jak każdy normalny user, użyłam funkcji raportuj. Rozczarowałam się i tyle, bo od tego są modzi, żeby na takie posty jak ten Shinobi'ego reagować; niekoniecznie dowaleniem osta, ale właśnie edytowaniem postu czy cokolwiek.

Życzę Wam udanej rozmowy, ale już nie ze mną, bo takie bezcelowe przerzucanie piłeczki, kto przesadza, szybko mnie nudzi. :)
Lisbeth Salander

Sortuj wg