Problem nadmiernego pocenia

Inne zaburzenia.

przez Mahadevi 24 maja 2007, 21:01
Nie przejmuj się Marianku,
Ja tez kilka razy w orkuchoruję na anginę, to strasznie męczące :-/
Ja powoli przyzwyczaiłam się, że się nadmienrie pocę... Najgorzej jest w pracy czy na egzmainie sutnym...Gdy patrzą na mnie inni ludzie...
Pomyśl sobie że w tymsamym monecie co Ty, ja być moze tez jestem cała zlana potem :-)
Pozdrówka

przez MaRiAnEk 24 maja 2007, 21:59
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 22:23 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

przez silesiaster 25 maja 2007, 11:55
ja to doszedłem do wniosku, ze w dzień ograniczam stanowczo wychodzenie poza obręb domu a spokojnie to moge sie przejśc tylko w nocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mahadevi 25 maja 2007, 23:40
Kazdy przypadek jest indywidualny, niektóre rodzaej pocenia się sa uwarunkowane sa biologicznie i nasze nerwy nie mają na to wpływu, a czasem pewnie silny stres wywołuje pocenie się. Ja osobiście miałam kiedys nadczynność tarczycy co wpłynęło na rozwiniecie się nadmiernego pocenia i nadpobudliwość a w efekcie nerwice...
Najlepiej jakbyście sie poddali badaniom, opad OB, morfologia ogólna, cukier, próby wątrobowe, HDL, LDL, TSH. Zanim postawicie diagnoze psychiatryczną niezbędne są badania waszego orgaznimu.

Ja pocę się i w sytuacjach stresowych, i podczas wysiłku fizycznego.

Trzymajcie się i nie przjemujcie potem... Chyba nie musze wam tłumaczyc kochani że są cięższe problemy zdrowotne ;-)

Buziaki

przez silesiaster 26 maja 2007, 09:33
ja mam wszystko przebadane i wszystko ok - wiec to raczej z mózgiem problemy

przez Mahadevi 26 maja 2007, 22:13
silesiaster napisał(a):ja mam wszystko przebadane i wszystko ok - wiec to raczej z mózgiem problemy

Wydaje mi się że po prostu musisz to zaakcpetować...
Pokchac siebie razem z poceniem, mnie sięt o udało... w miarę...,
Wciąż dziwnie się czuję gdy wychodze np. z jakejś poważnej rozmowy
czy z egzaminu ustnego z całkiem przemoczonymi ciuchami. ale na szczęście chłopak z którym jestem to tez zakacpetował i nie zwraca mi na to uwagi, ze jestem spocona, wiec uznałam że jakoś to będzie, nie mogę się z tego powodu załamywac. Nie ukrywam jednak, że były momenty kiedy czarnow idziałam swoje życie . Pomógł mi w tym antyperspirant etiaxil. Nie polecam brania leków tylko z powodu nadmiernego pocenia, bo to kompletnie nie wpływa...
No ja tez najchętniej wychoziłabym tylko nocą... Gdy robi się chłodno i ciemno... Niestety jednak trzeba się edukowac i pracować :-/
Także uszy do góry..
Spoceni góra !!! :P

przez silesiaster 27 maja 2007, 20:30
Mahadevi napisał(a):Nie polecam brania leków tylko z powodu nadmiernego pocenia, bo to kompletnie nie wpływa...

leki biore nie z powodu pocenia - ale z powodu nn i depresji, aha i nieprawda jest że branie leków nie wpływa na pocenie - w niektórych przypadkach moze je potęgować

przez Mahadevi 28 maja 2007, 00:01
silesiaster napisał(a):
Mahadevi napisał(a):Nie polecam brania leków tylko z powodu nadmiernego pocenia, bo to kompletnie nie wpływa...

leki biore nie z powodu pocenia - ale z powodu nn i depresji, aha i nieprawda jest że branie leków nie wpływa na pocenie - w niektórych przypadkach moze je potęgować

Kolezanko!!!
Po pierwsze: ja niekwestionuję Twojego brania leków. Swoje zdanie odniosłam nie tylko do Twojej sytuacji ale do ogólnej dyskusji o poceniu się. Poza tym nie miałam na myśli tylko leków psychotropowych ale wszelkich leków. Z prowadzonych przeze mnie wywiadów z lekarzami wynika że nie istnieje lek doustny który hamuje poecnie. Chyba że lekarze ci byli niedoinfromowani.
Po drugie: oczywiście że sa leki które wzmagają poecenie, działaja napotnie nawet jako skutek uboczny. Z grupy leków psychotropowych moga to być niektóre neuropletyki oraz leki przecidepresyjne stylulujące i pobudzające. Być może nie wyraziłam się precyzyjnie, ale prosze nie łapać mnie za słowka i nie wyciągac pochopnych wniosków.
Zdenerwowałam się :-((((((((((((

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:06 am ]
Przepraszam, miało być na początko "Kolego" a nie "Koleżanko".
Błąd popęłniłam pod wpływem stresu.

przez niqqa 28 maja 2007, 02:06
Ja u siebie tez zauwazylam, ze bardzo sie poce. Kiedys tak bardzo nie ale teraz!!!! :/

JAk jestem zdenerwowana, od razu koszulka po pachami jest cala mokra.
Jednak zauwazylam, u siebie, ze na temat pocenia sie jestem "pokrecona"
Jak sie spoce to nie potrafie sie skupic na niczym innym i marze tylko o tym aby jak najszybciej zdjac te przepocone ubranie.
Kiedy pozniej mam wlozyc czyste musze wziasc dluugi prysznic (nawet gdybym miala to robic 10 razy dziennie)

I jest jeszcze cos z czym nie moge sobie dac rady.

Mam duzo fajnych nowych, modnych ciuchow ale ich nie nosze.
Moze to sie wydac smieszne, ale nie nosze ich...bo nie chce zniszczyc, bo je przepoce itd......dlatego nosze ubrania takie juz starsze......
Ta mysl jest okropna. Z jednej strony chce mi sie smiac a z drugiej jestem przerazona swoim sposobem myslenia....

:oops: :roll:
Niebo jest na wyciągnięcie ręki,tylko ciągle nie wiemy jak tam dojść....

przez MaRiAnEk 28 maja 2007, 11:55
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 22:33 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

przez Mahadevi 28 maja 2007, 14:34
Hej Niqqa!!

Miałam dokładnie tak samo jak Ty...
Tez lubię modnie wyglądać i sporo ciuchów musiałam wyrzucić bo miały ponieszczone pachy od zbytniego przepocenia...
Tobie i innym istotkom, które narzekają na nadmierne pocenie polecam antyperspirant ETIAXIL dostepny tylko w patece. Samruje sie nim na noc 2 razy w tygodniu i pachy nie będe się już nigdy pocic. To naprawde działa słoneczko :P Spróbuj, nie masz nic do stracenia.
Ja wreszcie moge nosić ulubione bluzki, nawet jasne i dopasowane :lol:
Buziaki

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:44 pm ]
Marianku,
No być może też jest skuteczny... Nigdy go niestosowałam. Sptóbuj go uzywać też na noc, bo ciało niemoze się pocic podczas kuracji.
Daj znać czy są jakieś efekty po nim.
Pozdrufka

przez kamasuka 28 maja 2007, 16:31
Słuchajcie,nadmierne pocenie można skutecznie leczyć,poprzez wstrzykiwanie toksyny botulinowej.Trochę to kosztuje ( w prywatnych gabinetach ) ale jeżeli problem nadpotliwości spędza komuś sen z powiek,to warto zainwestować.Oto fragment artykułu:

Jak skutecznie i na długo można zaradzić problemowi nadpotliwości?

Skutecznym sposobem w leczeniu nadmiernego pocenia się jest terapia toksyną botulinową. Preparat ten, przez wiele lat był stosowany w terapii kurczu mięśni oczu, twarzy i szyi. Ponadto, toksyna botulinowa znalazła zastosowanie w leczeniu kurczu mięśni u dzieci z porażeniem mózgowym.

Wstrzyknięcie preparatu w miejsca szczególnie narażone na nadmierne wydzielanie potu (np. pachy, dłonie, stopy) blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Efekt utrzymuje się zazwyczaj przez 6 do 12 miesięcy. Potem działanie zakończeń nerwowych zostaje przywrócone. Terapię można bezpiecznie powtarzać.W jaki sposób przeprowadza się leczenie nadpotliwości toksyną botulinową?

Toksyna botulinowa jest lekiem w zastrzykach podawanym do skóry. Jest to doskonale oczyszczony preparat białka - toksyny botulinowej typu A - uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum. Kontrolowany wzrost tych bakterii jest możliwy dzięki nowoczesnym metodom hodowli. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje mała objętość (0.1-0.2 ml) roztworu toksyny botulinowej w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę obu pach. Niekiedy korzysta się z barwnika, który umożliwia zidentyfikowanie tych miejsc, w których wydzielanie potu jest największe i które powinny być nakłuwane. Sesja leczenia trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, toksyna botulinowa blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Toksynę botulinową stosuje się także w leczeniu nadpotliwości dłoni i stóp.

Czy wstrzykiwanie botuliny jest bolesne?

W przypadku nadpotliwości botulina jest dosyć bolesna, dlatego przed wykonaniem zabiegu stosuje się miejscowe znieczulenie. Stosunkowo najmniejsze nasilenie bólu występuje, gdy preparat wstrzykujemy w okolicach pach. Najbardziej bolesne są zabiegi stóp i rąk.

Kto wykonuje zabiegi z użyciem toksyny botulinowej w przypadku leczenia nadpotliwośći?

Taki zabieg jest zawsze wykonywany przez lekarza. Najczęściej dermatologa. Rzadziej specjalistów innych specjalizacji.

Jakie są efekty kuracji botuliną ?

Odpowiedź na leczenie wykazuje indywidualne różnice. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem botuliny utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.

Czy zastosowanie botuliny może skutecznie zatrzymać wydzielanie potu przez gruczoły potowe?

Terapia botulinowa zatrzymuje wydzielanie potu przez gruczoły potowe na okres od 6 do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu, gruczoły potowe odzyskują swoją funkcję i pot jest znowu wydalany. Dlatego zabiegi z botuliny należy powtarzać.

Czy stosowanie terapii z użyciem botuliny jest bezpieczne?

Zastrzyki z botuliny są bezpieczne, gdyż jej działanie ogranicza się do miejsca podania. Działania niepożądane, o ile występują są zazwyczaj przemijające i mają łagodny lub umiarkowany charakter. Botulina jest przeciwwskazana w ciąży, okresie karmienia piersią oraz u osób z chorobami osłabienia mięśni, takimi jak Miastenia Gravis.

Do jakiego lekarza udać się po pomoc?

Największe doświadczenie w przypadku leczenia nadpotliwości mają lekarze dermatolodzy estetyczni. Ich gabinety są standardowo wyposażone w odpowiedni sprzęt, pozwalający szybko i łatwo zdiagnozować przyczynę i dokładną lokalizację nadpotliwości.
W przypadku nadpotliwości u nastolatków (zwłaszcza dziewcząt), można wybrać się do lekarza endokrynologa, którzy zbada zaburzenia hormonalne.

przez Mahadevi 28 maja 2007, 17:35
No tak...
Tylko że dla mnie ogromnie znerwicowanej osoby, z lekami i fobiami, poddanie się jakiemukolwiek zabiegowi i zastrzykowi jest niemożliwe. Panicznie boję bólu, nie chodzę nawet do dentysty i unikam ginekologów.
Strzykawak wywołuje u mnie paniczny lęk i ataki histerii. Boję sie bólu, a jak wynika z artykułu sa to bolesne zabiegi, bo nawet podaje się znieczulenie.
Poza tym jak jest napisane w artykule: "jej działanie ogranicza się do miejsca podania" i sama też czytałam, że zasięg działania jest mały, wstrzykuje się to w miejsca w których człowiek nie chce się pocic, czyli zastrzyk w jedną pachę, w druga pachę itd. Ja bym musiała dostać kilka zastrzków w części ciała których pocenie najbardziej mnie irytuje tj pod nosem, na czole, pod pachami, w okolicach pachwin ud... Czyli byłaby to seria zstrzyków. U mnie ta forma terapii odpada, jeśli nie boicie sie bólu i zastrzyków tak jak ja to ratujcie się.
Ja zostaję przy swoim antyperspirancie etiaxilu, którym smaruje wszytkie te miejsca.
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

przez MaRiAnEk 29 maja 2007, 11:02
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 22:35 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

Sortuj wg