Czy i to ma jakąś swoją nazwę ?

Inne zaburzenia.

przez amiiś 10 lip 2011, 14:19
Jestem dziwną osobą, a to głównie za sprawą pewnego problemu, który być może można prawdopodobnie podciągnąć pod jakąś niską samoocenę bądź zaburzenia osobowości... Otóż nie mam swojego zdania. I to nie jest tak, że nie mam, bo boję się owo przedstawić (akurat z pewnością siebie problemu aż takiego nie mam ;) ), po prostu nie umiem nic wymyślić, w żadnym temacie. Najczęściej jak zostaję poproszona o wygłoszenie swojej opinii to zaczynam pleść bez sensu, albo polegam na czyimś już zdaniu,albo po prostu przyznaję się, że nie mam zdania, bo nie dotyczy mnie dana sytuacja czy jakąś jeszcze wymówkę wymyślam. Po prostu nie jestem zdolna nic wymyślić sama, a dodatkowo staje się to dziwne, bo większość ludzi uważa mnie za osobę inteligentną. Jest jakiś sposób, by z tego niemyślenia wyjść ? Może to tylko taki przejściowy okres, może jestem po prostu za młoda i nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy o świecie - chociaż w wieku 15 lat już pasowałoby co nieco zmądrzeć. Czemu myślenie sprawia mi taki problem, czemu ciężko mi określić swoje zdanie ?

przez Lord Kapucyn 10 lip 2011, 14:22
Trudność w wyrażaniu własnego zdania i podpinanie się pod opinie osób trzecich spotyka się w zaburzeniach nerwicowych i zaburzeniach osobowości. Jednakowoż... przechodzisz przez okres dojrzwania i może to być normalny element "poszukiwania swojego miejsca w świecie".
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez *Monika* 10 lip 2011, 17:42
amiiś, Na razie nie masz jeszcze wyrobionego stosunku do różnych spraw. W wieku 15 lat nie musisz chcieć być omnipotentną.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 10 lip 2011, 17:44
15 lat to idealny wiek na " nie-manie własnego zdania". to czas kiedy się go właśnie poszukuje, czytaj, słuchaj, pytaj - tylko w ten sposób jesteś w stanie takie rzeczy "ogarnąć" .
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg