Lekarz, który wmawia chorobę psychiczną.

Inne zaburzenia.

przez Korba 11 lip 2011, 14:59
Odpowiedź jest prosta, zmień lekarza, bo że jest ignorantem, to nie uchodzi wątpliwości.

Jednak mimo wszystko będę uważać, że jak ktoś ma za sobą niejedną próbę samobójczą, to coś jest nie halo.
Ale to tylko moja skromna opinia.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Lord Kapucyn 11 lip 2011, 15:13
zujzuj, jezeli kogos cytujesz to rob to bez przeinaczen. Napisalem, ze "zaburzenia lekowe (w postaci fobii) dotycza 99% osob w populacji". Co oznacza tyle, ze prawie kazdy czlowiek na kuli ziemskiej z naszej wesolej 7mld rodzinki cierpi na jakas fobie. Np. arachnofobie - przed pajakami, dentofobie - przed dentysta, klaustrofobie - przed zamknietymi pomieszczeniami, akrofobie - lek wysokosci, nyktofobie - lek przed ciemnoscia itd. Jest to udokumentowany fakt.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez fbb 11 lip 2011, 15:18
Korba, Dopisałem w poprzednim poście mniej więcej co było nie halo- tj. wyedytowałem go. Nie wiedziałem że będzie taki szybki odzew. :)
fbb

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez essprit 11 lip 2011, 15:20
Ale bredzisz Mad !

Podaj te dane żródłowe o zaburzeniach lękowych w populacji.
Większej głupoty nie czytałam !

przez Korba 11 lip 2011, 15:21
fbb, jesteś dorosły, sam o sobie stanowisz. Skoro tak oceniasz sytuację, a widzę, że dość mocno trzymasz się swojego zdania, to idź za głosem intuicji. Pewnie, że lepiej obejść się bez takich leków. Zmień tego lekarza, no i.... powodzenia życzę :smile:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Lord Kapucyn 11 lip 2011, 15:29
Te brednie pochodza z Oksfordzkiego Podrecznika Psychiatrii, w Polsce wydanego przez wydawnictwo medyczne Czelej. No ale co oni tam wiedza na Oksfordzie, samouki z Polski wiedza lepiej.

Moderator/ R2 - D2

przez fbb 11 lip 2011, 15:34
Korba, Ja się obawiam że wielu z Was bierze te leki zupełnie bez powodu. Obawiam się że zafundowano Wam prostsze rozwiązanie i wmówiono że Wasz problem jest wielki i musicie się leczyć podobnie do tego jak Wy (i moi lekarze) staraliście się wmówić to mi. Człowiek nie jest istotą doskonałą i nie należy się bać być człowiekiem. Czasem warto po prostu wypić kawę albo pójść na jakiś koncert lub imprezę i się wyszaleć - odreagować. Nie bać się że ktoś zobaczy w nas coś śmiesznego. Jesteśmy elementem świata, jego istotnym puzzlem - nie możemy przy tym czuć się gorsi i uciekać od szczęścia. Leki szczęścia nie dadzą, dadzą jedynie jego poczucie. Rozejrzałem się po pewnych treściach u Was i zauważyłem że mimo leków problem nadal istnieje... :(
Ja dosyć różnię się od przeciętnego pacjenta który wchodzi do przychodni czy chodzi po ulicy. Lekarze na tej podstawie potrafią wysnuć już pewne wnioski. Skąd to wiem? Rozmawiałem z pewną panią profesor z UG która była na wykładzie z psychologii. Powiedziała mi taką rzecz: W świetle psychologii każdy człowiek który wyróżnia się w jakiś sposób, np. poprzez wygląd, ma osobiste problemy i nie potrafi żyć w społeczeństwie. Później pani profesor powiedziała że jestem obaleniem tej teorii ponieważ bardzo dobrze nam się współpracuje - a nie kryła że miała pewne uprzedzenia i obawy.

Psychologia i psychiatria moim zdaniem (w nie wszystkich przypadkach ale w ich dużej części) walczy z indywidualizmem i stara się doprowadzić człowieka do ogólnie przyjętego społecznie myślenia. Stworzyć społeczeństwo masowe...
fbb

przez Korba 11 lip 2011, 15:36
fbb, ja mam zaburzenia osobowości i sporo tzw. gratisów, miałam próby samobójcze w dorosłym wieku, więc nie wiem, czy tak zupełnie nic mi nie dolega. sądzę, że leki mnie uchroniły przed kolejnymi próbami.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez fbb 11 lip 2011, 16:00
Korba, życzę Ci aby cokolwiek to było, nie szkodziło Ci i pomogło... We mnie to osobiście budzi mieszane uczucia. Jak u mojego przyjaciela stwierdzono depresję... Jego 1% dziennej normy to moje 3000% tygodniowej... To jest człowiek orkiestra a stwierdzono u niego stany lękowe i depresję. On nie zgodził się na leki i teraz ma terapię. Skoro u niego coś takiego stwierdzili to ja bym miał konkretnie przekichane...
fbb

przez essprit 11 lip 2011, 16:16
Mad, gdyby to był oxfordzki podręcznik to TAKICH BZDUR by nie napisano !
A już gdybam całkiem - jeśli było tak napisane to może w innym kontekście niż Ty to przedstawiasz.
99% populacji NIE CHORUJE NA ZABURZENIA LĘKOWE !
Poczytaj dokładnie.

Fbb, <abstrahując od rzeczywistości> jak miała się zachować jakaś prof rozmawiając ze słuchaczem/studentem wykładu ?
Bacząc na twe słowa - to jakoś się wyróżniałeś, co powiedziałeś - że byłeś dla niej zaprzeczeniem teorii. A przecież w takim kontekście, ona nic innego nie mogła Ci przecież powiedzieć !!
Mojej koleżance studiującej psychologię z zaawansowaną anoreksją - żaden prowadzący NIGDY JEJ NIC POWIEDZIAŁ. Swoją drogą, bardzo dobrze.

A bycie ofiarą przemocy i targnięcie się na życie "niejednokrotnie" - pozostawia ślady.
Ślady, które mają wpływ na obecne życie.
I nie myślę, żebyś miał szturmem atakować gabinety psychiatryczne, ale ja na twoim miejscu poszłabym na PSYCHOTERAPIĘ.
Ale to ja, bo z tego co piszesz to nie cierpisz.

I na sam koinec - ani psychiatria, ani psychologia nie tworzą masowego społeczeństwa.
Oczywiście pewne ramy są - a to już jest kwestia zdrowia, a nie rozstrzygnięć filozoficzno - egzystencjalnych !

przez Lord Kapucyn 11 lip 2011, 16:27
To rozważ hipotetyzną sytuację. Załóżmy, że boisz się wyładowań atmosferycznych. Czy udajesz się z tym do psychiatry, aby zdiagnozował u Ciebie F40.2 - fobię specyficzną, tj. brontofobię (lęk przed burzą)? Zapewnie nie. Co nie zmienia faktu, że wyładowania atmosferyczne wzbudzają w Tobie lęk i starasz się unikać bezpośredniej ekspozycji na nie. Co więcej, jeśli masz związane z tym złe doświadczenia (np. piorun zabił kogoś bliskiego lub spalił dom) to już sama myśl może wzbudzić negatywne odczucia. Takie fobie mają podłoże atawistyczne i są badane przez psychologię ewolucyjną. Dlaczego niektóre kobiety boją się myszy i małych gryzoni (musofobia)? Psychologowie ewolucyjni uważają, że to spuścizna po naszych przodkach. Dawniej występowanie myszy i szczurów wiązało się z biedą, ubóstwem i przenoszonymi przez nie chorobami. A dlaczego ludzie boją się dentysty (odontofobia)? Ba. Unikają odwiedzin u niego, mimo iż wiedzą, że to szkodzi ich uzębieniu. Jest to zjawisko powszechne w naszym kraju i nie tylko. Aichmofobia - lęk przed igłami. Hemofobia - lęk przed widokiem krwi. Widzisz teraz różnicę pomiędzy twierdzeniem, że 99% osób w populacji choruje na zaburzenia lękowe, a tym, że 99% osób w populacji ma styczność z jakąkolwiek fobią (a przypominam, że lista fobii specyficznych jest nieskończona). I wyłącznie o ten kontekst chodzi. Zaburzeniem można to nazwać wówczas jeśli dezorganizuje to życie pacjenta. Podobnie jest z reakcjami nerwicowymi. Organizm każdego człowieka pod wpływem określonych bodźców przygotowuje się do walki, bądź ucieczki, co przejawia się w somatycznych procesach (podwyższone tętno, rozrzut adrenaliny, zwiększona krzepliwość krwi) - a nie każdy człowiek ma nerwicę. Nerwica jest wtedy, gdy taka reakcja zachodzi pod wpływem nie adekwatnego bodźca lub jego braku.

Moderator/ R2 - D2

przez fbb 11 lip 2011, 16:30
essprit, Ja mam do czynienia z panią profesor na zupełnie innych zajęciach nie związanych ze studiami - nie jest nas zbyt wielu w grupie ;p Ale to nieistotne... Wiem od tej pani bo często z nią rozmawiam.

"A bycie ofiarą przemocy i targnięcie się na życie "niejednokrotnie" - pozostawia ślady."

Owszem, pamiętam o tym i jest to przykre. I co w związku z tym mam zrobić? Łykać prochy aby o tym zapomnieć? Przecież to kawałek mojego życia! Nie można tak sobie odcinać momentów które były przykre w naszym życiu - tak sobie nigdy nie poradzimy. Każdy człowiek na świecie doświadcza czegoś złego, czegoś co pozostawia wspomnienie. Nie wysyłajmy wszystkich do psychiatry...
fbb

przez essprit 11 lip 2011, 16:35
Przeczytaj DOKŁADNIE kryteria klasyfikacyjne zaburzeń lękowych.
I wtedy może ujrzysz, że się mylisz.

A wymienianie listy rzeczy czy zjawisk nijak się ma do twierdzenia o 99% populacji chorującej.

A jak wyjaśnisz to, że ja akurat nie znam NIKOGO kto ma zab.lękowe ? A trochę ludzi znam ... Tylko nie pisz, że akurat znam ten 1 % <lol>

Przeczytaj DOKŁADNIE co jest napisane w tej książce.
Bo twoje twierdzenie w takiej postaci jest fałszywe.

-- 11 lip 2011, 16:36 --

Fbb, wyraźnie to napisałam.

NIE DO PSYCHIATRY !
A NA PSYCHOTERAPIĘ !

przez Lord Kapucyn 11 lip 2011, 16:46
Zaburzenia lękowe dzieli się na:

- Fobie (agorafobia, fobia społeczna i fobie specyficzne)
- inne zaburzenia lękowe (zespół lęku panicznego, zespół lęku uogólnionego, mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne)
- zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (z przewagą myśli albo czynności natrętnych)

Na przykładzie ostatniej rubryki, tj. natręctw:

"Pojedyncze i przemijające symptomy tej choroby [zaburzeń nerwicowych - przyp.] są bowiem zjawiskiem powszechnym, obserwowanym także u osób zdrowych. Statystyki dowodzą, że ok. 80% ludzi miewa objawy o charakterze natręctw."
http://www.medigo.pl/a,i,13073,w_matni_natrectw

Tak samo jak mnóstwo osób doświadcza symptomów z pogranicza fobii - co nie oznacza, że są chore. Żeby zdiagnozować zaburzenie objawy muszą się utrzymywać przez określony czas i stanowić podstawę dezorganizacji życia społecznego. W dalszym ciągu różnica nie jest dostrzegalna?

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg