kaszel i problemy z oddychaniem

Inne zaburzenia.

przez KaszelToJa? 10 maja 2011, 11:40
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Chciałabym opowiedzieć swoją historię i dowiedzieć się czy ktoś może ma podobny problem oraz jak sobie z tym poradzić.

Mam 22 lata i jestem kobietą.
W wieku 10 lat (12 lat temu) zachorowałam na grypę, po tej chorobie został mi suchy kaszel, a raczej odchrząkiwanie, czy pokasływanie.
Od 12 lat nie było dnia kiedy byłabym wolna od tego kaszlu.
Po tej chorobie rodzice zaczęli chodzić ze mną po lekarzach;
1. pierwszi byli pilmunolodzy i alergologdzy - mimo dobrych wyników spirometrycznych, uzali, ze mam asmę- brałam więc leki, różne nawet sterydowe - nie pomogło, więc wysłano mnie do:
2. gastrologów - którzy zdiagnozowali u mnie refluks i przepuklinę - to akurat było potwierdzone, jednak leki też nie pomagały na ten kaszel,
3. następni byli laryngolodzy - diagnoza: krzywa przegroda i spływanie z zatok - tak, zgadzam się z tym i leczę, ale kaszel spowodowany tym jest inny - mokry, a ten mój suchy nadal jest zagadką

przeszłam ponadto inne badania m.in. byłam u foniatry...

Po kilku latach szukania przyczyny tego kaszlu znowu zaczęłam badania: okazało się, że nie mam astmy, zatoki nadal leczę, doszły mi do tego kamienie na woreczku żółciowym i problem z hormonami - mimo, że cały czas leczę te choroby nadal kaszel nie przeszedł.

W dzieciństwie moi rodzice mieli problemy małżeńskie i się rozwiedli, a potem mój brat sał się bardzo złym człowiekiem, ja przez całe dzieciństwo żyłam w stresie, ale zawsze się dobrze uczyłam, jestem osobą ułożoną od 3 lat mieszkam z chłopakiem, z którym bardzo się kochamy, ale myślę, że te przeżycia mogą mieć z tym kaszlem i problemami z nabieraniem powietrza coś wspólnego.

Czy powinnam udać się do psychiatry, jakie choroby jeszcze wykluczyć i jakie zaburzenie psychiczne to może być?

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, bo jestem już zmęczona tą walką o uwolnienie się od kaszlu z którym żyję większą część życia i czasem trazcę nadzieję, że kiedykolwiek się od niego uwolnię :cry:

przez paradoksy 10 maja 2011, 13:01
KaszelToJa? napisał(a):Czy powinnam udać się do psychiatry, jakie choroby jeszcze wykluczyć i jakie zaburzenie psychiczne to może być?

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, bo jestem już zmęczona tą walką o uwolnienie się od kaszlu z którym żyję większą część życia i czasem trazcę nadzieję, że kiedykolwiek się od niego uwolnię :cry:

a ktoś Ci zasugerował psychiatrę w związku z kaszlem? :shock:

nie słyszałam, żeby kaszel był objawem somatycznym JAKIEJKOLWIEK choroby bądź zaburzenia psych.
może House'm nie jestem, ale mokry kaszel to zdecydowanie coś zależnego od ciała, a nie od psychiki...
paradoksy

przez KaszelToJa? 10 maja 2011, 13:48
nie, nie kaszel jest suchy,

tak, proponowano mi wizytę u psychiatry, ponieważ właśnie podobno kaszel może być objawem nerwicowym lub np. tikiem nerwowym, a jest objawem również wielu innych chorób stąd moje pytanie ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 10 maja 2011, 14:26
To prawda.kaszel może mieć podłoże nerwicowe.Czytałam o tym w internecie i mówił mi lekarz...Sama walczę z suchym kaszlem.po sirometrii wyszlo , że to astma..A ja kaszlę tylko kiedy jestem sama...A kiedy jestem zajęta to nie kaszlę..Dziwne.

przez Korba 10 maja 2011, 14:29
wychodzi na to, że w obecnych czasach wszystko, dosłownie wszystko.... może mieć podłoże nerwicowe
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez KaszelToJa? 10 maja 2011, 14:33
eweryst7:

ja też czasem mam tak, że jak się czymś zajmę np. czytam książkę to nie kaszlę, a jak sobie przypmnę to muszę kaszlnąć, w nocy też nie kaszlę jak śpię. A badasz się, masz już diagnozę?

Sortuj wg