Seksuolog

Inne zaburzenia.

Seksuolog

przez Badziak 07 maja 2011, 23:09
Od dłuższego czasu czuję silną awersję do spraw łóżkowych. Psychoterapeutka zasugerowała, żebym udała się do seksuologa. I stąd moje pytania: czy ktoś z was był może z problemem psychologicznym u seksuologa? Seksuolog to bardziej lekarz czy terapeuta? Jak wygląda taka wizyta? Czy komuś to pomogło?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Seksuolog

przez Lord Kapucyn 07 maja 2011, 23:20
Seksuolog to lekarz ze specjalnością szczegółową. Najpierw musiał ukończyć Akademię Medyczną i zrobić specjalizację podstawową z chorób wewnętrznych, położnictwa i ginekologii, psychiatrii albo psychiatrii dzieci i młodzieży. Dodatkowo może być psychoterapeutą jeśli uzyskał certyfikat w tym zakresie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Seksuolog

przez rober6666 07 maja 2011, 23:23
Badziak napisał(a):Od dłuższego czasu czuję silną awersję do spraw łóżkowych. Psychoterapeutka zasugerowała, żebym udała się do seksuologa. I stąd moje pytania: czy ktoś z was był może z problemem psychologicznym u seksuologa? Seksuolog to bardziej lekarz czy terapeuta? Jak wygląda taka wizyta? Czy komuś to pomogło?

Tak na marginesie-Klomipramina ma najbardziej pacyfikujące sferę seksualną skutki uboczne ze wszystkich antydepresantów...
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seksuolog

przez Lord Kapucyn 07 maja 2011, 23:26
Po trójpierścieniowych lekach przeciwdepresyjnych można nabawić się zaburzeń seksualnych. Podobnie jak po SSRI - PSSD (Post SSRI sexual dysfunction).

Moderator/ R2 - D2

Seksuolog

przez rober6666 07 maja 2011, 23:31
Mad_Scientist napisał(a):Po trójpierścieniowych lekach przeciwdepresyjnych można nabawić się zaburzeń seksualnych. Podobnie jak po SSRI - PSSD (Post SSRI sexual dysfunction).

Dokładnie
Chociaż Klomipramina pomimo wysokiej skuteczności przeciwdepresyjnej ma niestety jeszcze wyższą skuteczność przeciwseksualną
Ponoć działanie to ( te negatywne ) jest bardziej spektakularne u nas facetów ( bo widoczne gołym okiem,hehehehe ) niż u kobiet
NON SERVIAM

obserwowany

Seksuolog

przez Badziak 07 maja 2011, 23:34
Wiem, wiem. Niskie libido po Anafranilu to zupełnie inna kwestia. Chodzi mi o to, że od kiedy pamiętam, próby współżycia sprawiały mi ból (neuralgia nerwu sromowego), a teraz kiedy wreszcie wiem co mi dolega i jest szansa na wyleczenie... dezerteruję i przeciągam wizytę u neurologa. :hide: Seks kojarzy mi się już tylko z bólem i kolejnym rozczarowaniem. To jest ostatnia rzecz na którą mam ochotę. Ale skoro mam partnera, który też ma swoje potrzeby to muszę coś z tą awersją zrobić. Psychoterapeutka wysyła mnie do seksuologa.

Seksuolog

przez rober6666 07 maja 2011, 23:36
Aaaaaaaaaaaaaa, to inna bajka....
Więc koniec moich mądrości i czas posłuchać mądrości seksuologa.Nie ma na co czekać.Szkoda tracić .....wiadomo co :D
NON SERVIAM

obserwowany

Seksuolog

przez Badziak 07 maja 2011, 23:37
Mad_Scientist napisał(a):Seksuolog to lekarz ze specjalnością szczegółową. Najpierw musiał ukończyć Akademię Medyczną i zrobić specjalizację podstawową z chorób wewnętrznych, położnictwa i ginekologii, psychiatrii albo psychiatrii dzieci i młodzieży. Dodatkowo może być psychoterapeutą jeśli uzyskał certyfikat w tym zakresie.

Wnioskuję z tego, że seksuolog za wiele mi nie pomoże, bo to lekarz, a nie terapeuta. Chyba że taki z ukończoną szkołą psychoterapii, tylko gdzie ja takiego znajdę?

Seksuolog

przez Lord Kapucyn 07 maja 2011, 23:44
Na dobrego seksuologa ciężko trafić. To fakt. A takimi sprawami jak awersja seksualna zajmuje się głównie psychoterapeuta (z taką opinią się zetknąłem).

Moderator/ R2 - D2

Seksuolog

przez *Monika* 07 maja 2011, 23:54
Badziak, Dziwię się,że Twoja terapeutka nie jest w stanie dojść sedna Twojego problemu. Poważnie mówię.
Mam w sobie takie przeświadczenie,że powinna coś zaradzić, wywlec,żeby dociec co, dlaczego , z jakiego powodu.....etc. , przerobic z Tobą parę sytuacji.
Nie wierzę,że problem może być aż tak głębokiej natury,że odsyła Ciebie do sexuologa. No, czyba,że ma w tym swój cel,żeby przekonać Ciebie,że jednak problem nie jest aż tak głęboki.
Obrazek
Główny Moderator

Seksuolog

przez Adamo 08 maja 2011, 08:46
Przecież to jest normalne zachowanie: Stosunek = ból = awersja do seksu. Trzeba wyleczyć przyczynę bólu, a nie na siłę uprawiać seks.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Seksuolog

przez Starlet 08 maja 2011, 10:26
Terapeutka mnie wysylala kilka lat temu i tak sobie myślę,że mogla miec rację.
Trzeba sie będzie wybrac.Kiedys.
Starlet

Seksuolog

przez Badziak 08 maja 2011, 12:40
Adamo napisał(a):Przecież to jest normalne zachowanie: Stosunek = ból = awersja do seksu. Trzeba wyleczyć przyczynę bólu, a nie na siłę uprawiać seks.

Jasne. Ból prawdopodobnie zniknie w ciągu miesiąca, o ile się wreszcie zbiorę, żeby pójść na zabieg, ale awersja pozostanie. Wcześniej faktycznie próbowałam uprawiać seks na siłę, ale to było w czasach, kiedy nikt nie wiedział co mi dolega i dostawałam porady typu "Niech pani wypije kilka kieliszków wina, zrelaksuje się i spróbuje jeszcze raz" albo "Jak trafi Pani na partnera, którego będzie Pani kochać to przestanie boleć". Faktycznie myślałam, że może się za bardzo spinam albo że przyczyna bólu jest w mojej głowie. Okazało się inaczej.

-- 08 maja 2011, 12:45 --

Monika1974 napisał(a):Badziak, Dziwię się,że Twoja terapeutka nie jest w stanie dojść sedna Twojego problemu. Poważnie mówię.
Mam w sobie takie przeświadczenie,że powinna coś zaradzić, wywlec,żeby dociec co, dlaczego , z jakiego powodu.....etc. , przerobic z Tobą parę sytuacji.
Nie wierzę,że problem może być aż tak głębokiej natury,że odsyła Ciebie do sexuologa. No, czyba,że ma w tym swój cel,żeby przekonać Ciebie,że jednak problem nie jest aż tak głęboki.

Też się dziwię, że sama się tym nie zajęła. Podpytam ją na następnej wizycie dlaczego. Wcześniej pójdę do tego seksuologa. Okazało się, że jeden przyjmuje na sąsiedniej ulicy. Opiszę wam później "wrażenia". Może komuś się przydadzą.

-- 13 maja 2011, 09:37 --

Byłam u seksuologa, który ma też specjalizację z ginekologii. Czułam się trochę nieswojo, bo w poczekalni byli sami mężczyźni po czterdziestce. Gabinet wyglądałby normalnie, gdyby nie trzy kolorowe, sztuczne penisy na biurku. Wizyta faktycznie była bardziej "lekarska" niż "terapeutyczna". Nawet leczenie pochwicy, przy której również występuje awersja do seksu, to ćwiczenia (typowo fizyczne) zadawane do domu, a nie sesja psychoterapeutyczna. Poza tym dr był bardzo empatyczny i jestem zadowolona z wizyty. Może mi nie pomogła, ale za to jakoś tak podniosła na duchu.

Seksuolog

przez essprit 24 maja 2011, 20:39
Seksuologiem może być albo lekarz, albo psycholog.

I takie podjeście niejako wymusza współpracę - bo to co może lekarz, nie może psycholog. To co umie zrobić psycholog, nie potrafi lekarz ;)

U lekarza seksuologa bedzie to stricte podejście lekarskie, a u psychologa - już nie co inaczej ;)

Sortuj wg