IBS???

Inne zaburzenia.

IBS???

przez nickyfour13 23 kwi 2011, 16:03
Kiedy miałem 14 lat przez rok chorowałem na anoreksję. Zażywałem wtedy duże ilości środków przeczyszczających. Trwało to ok. rok. Udało mi się je w końcu odstawić, ale od tamtej pory mam problemy z jelitami (minęło już 9 lat od tamtego czasu). Kiedy się zdenerwuje mam momentalnie biegunkę, mam stwierdzoną nietolerancje laktozy. Cały czas czuje dyskomfort w żołądku (zwłaszcza po większych ilościach jedzenia). Po zjedzeniu obiadu zwykle mam napady senności i silnego zmęczenia (to mnie najbardziej dobija bo potrafię wtedy przespać 4 godziny). Czuje wtedy ogromny ciężar w żołądku i mam takie uczucie jakby organizm całą energie zużywał na trawienie :( na pewno są osoby które też nadużywały środków przeczyszczających. przeczytałem kiedyś że mogą one nawet uszkodzić jelita, tylko co to znaczy tak naprawdę???Czy można to jakoś odwrócić. Leczyłem się u gastrologów, leżałem 2 razy w szpitalu, ale stwierdzono tylko nietolerancję laktozy. Z tego co przeczytałem nietolerancja laktozy jest często jednym z objawów Zespołu Jelita Drażliwego. Silne wzdęcia mam też np. po musztardzie czy błonniku. Czy to tylko IBS czy może jednak coś gorszego? napiszcie proszę co sądzicie. Kolonoskopia nic nie wykazała wiec fizycznie jelito grube mam zdrowe, wiec problem chyba jednak jest tylko na tle czynnościowym. próbowałem diety, ale nic nic pomogła. Unikam mleka i innych rzeczy które działają drażniąco.

IBS???

przez linka 23 kwi 2011, 17:48
Pierwsze co należy zrobić to iść na wizytę do gastrologa i wykonać pewne badania.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

IBS???

przez nickyfour13 23 kwi 2011, 20:00
Tak jak pisałem leczyłem sie już u dwóch. lekarze nie przyjmują że faktycznie moje problemy wzięły się od nadużywania środków przeczyszczajacych, a nawet jesli przyjmują to do wiadomości to chyba nie bardzo wiedzą co z tym zrobić. Miałem robione wszystkie badania układu pokarmowego na "poważne choroby", ale jeśli choroba jest na tle czynnościowym to nic w nich nie wyjdzie. Szukam po prostu kogoś kto może miał podobny problem i jakoś sobie pomógł bo nie wyobrażam sobie żeby tak sie męczyć do końa życia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

IBS???

przez małaMI25 23 kwi 2011, 20:24
Co to IBS ?
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

IBS???

przez Badziak 23 kwi 2011, 22:23
zespół jelita drażliwego
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

IBS???

przez małaMI25 24 kwi 2011, 19:18
to mi to na razie nie grozi.
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

IBS???

przez linka 25 kwi 2011, 09:46
małaMI25, Następnym razem szukaj w Google....to nie boli. :roll:

nickyfour13, powinieneś mieć zrobioną gastroskopię i kolonoskopię - bez tych badań absolutnie nie da się zdiagnozować IBS.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

IBS???

przez Thazek 25 kwi 2011, 10:11
Mój kuzyn waśnie ma IBS...
masakra jakaś przez 2 lata się męczył bo nie mogłem go namówić na wizytę do lekarza aby zrobił
gastroskopię! JA też miałem gastro i na prawdę warto zrobić to badanie wraz z wycinkiem żołądka...
on poszedł,przepisał mu lekarz leki i czyje się o wiele lepiej...
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

IBS???

przez depresyjny86 25 kwi 2011, 11:27
Jakie leki bierze?i co one mu dają?
:)

IBS???

przez Thazek 25 kwi 2011, 11:37
człowiek nerwica, Nie pamiętam jakie bierze... ale wiem,że przestało mu to jakoś przeszkadzać!
Bo często wymiotował... :roll:
ale jak Ci bardzo zależy to go zapytam co bierze!
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!

IBS???

przez depresyjny86 25 kwi 2011, 11:51
Thazek ee mam nadzieje,że się nie wkurzyłeś na mnie czy coś(te wykrzykniki)
W sumie problemów z wymiotywaniem nie mam,ale za to mam z czym innym... ;)
:)

IBS???

przez Thazek 25 kwi 2011, 11:53
człowiek nerwica, Nie no coś Ty ;) za co Darek przestań :P
zapytam się go co i jak! :P
wiesz ja też mam problemy z tym innym co Ty masz :oops:

IBS???

przez marcja 25 kwi 2011, 15:53
Ja wprawdzie nie mam nigdy niemal problemow z zoladkiem ale raz, kiedy mialam jakies sensacje zoladkowe, udalam sie w hipochondrycznym zrywie do lekarza i dostalam lek konkretnie na IBS - MeteoSpasmyl. Ale to i tak lek na recepte, wiec nie wiem, co komu da nazwa...

IBS???

przez linka 26 kwi 2011, 09:27
człowiek nerwica, same nerwowe sraczki to jeszcze nie powód by u siebie szukać IBS - tak to by je 90% forum miało :P
Przyjaciel forum

Sortuj wg