Okazało się że to nie choroba psychiczna..

Inne zaburzenia.

przez Shadowmere 01 kwi 2011, 15:35
Korba, yyy...bo nazywa się "zaburzenie"?Więc choroba afektywna dwubiegunowa,to też żadna choroba-bo figuruje w klasyfikacji jako zaburzenie.. :mrgreen:
Shadowmere

przez Sabaidee 01 kwi 2011, 15:59
Wikipedia przekierowuje z hasła "choroby psychiczne" do hasła "zaburzenia psychiczne".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_psychiczne

Ja myślę, że to taki znak czasu. Dziś nie ma już gońców - są kurierzy, nie ma sprzątaczek - są konserwatorzy powierzchni płaskich, nie ma stróżów, tragarzy, woźnych, portierów, kucharek.
W czasach, gdy chodziłem do podstawówki nikt nie słyszał o słowie dyslektyk. Człowiek, który sobie nie radził z czytaniem, pisaniem czy liczeniem był po prostu tumanem.
Sabaidee

przez zujzuj 01 kwi 2011, 16:07
Korba napisał(a):depresja nie jest zaburzeniem emocjonalnym, jest chorobą. z tego co mi wiadomo.

Korba napisał(a):no depresja to zdecydowanie nie choroba psychiczna.
a istnieje definicja choroby psychicznej?

WTF?

Depresja jest choroba psychiczną. Na pewno jest nią depresja endogenna, a więc mająca korzenie w złym funkcjonowaniu mózgu, a nie w kwestiach emocjonalnych.
Co do postu pierwszego to zupełnie uroczo używasz określenia psychol LOL. Musze przyznać, że sie uśmiałem . Zakładam jednak, że urazić nikogo nie miałaś zamiaru.
Jak człowiek czuje, że ma problem to szuka odpowiedzi i narzędzia do walki z nim. Chce problem nazwać i czasem podskórnie czuje, że coś sie nie zgadza z diagnozą. Myśle, że równie dobrze może ktoś zareagować w druga stronę. Jak sie okaże że ma nerwice a nie jakąś chorobę. Wiedza daje poczucie ulgi i jakiejś stabilności. Można ruszyc do przodu i zacząć coś robić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ALEKS*OLO 01 kwi 2011, 16:23
A ja tam wole "pierdolnięta" :mrgreen: ewentualnie "wariatka" jak to nazwał mnie mój tatuś :mrgreen:
Słowa to nic, najlepsze są czyny do jakich porywają sie ludzie gdy dowiadują sie, że chodzisz do psychiatry/psychologa/terapeuty.
Aż się kurzy za nimi. :roll:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Korba 01 kwi 2011, 16:31
szczerze mówiąc mam w dupie co jak się nazywa.

ale jak się już tak ekscytujecie to - wnioskuję z powyższego - mający depresję jest chory psychicznie choć depresja bywa całkowicie wyleczalna, natomiast zaburzenie osobowości nie jest chorobą psychiczną, chociaż ciągnie się nieraz całe życie, jest trudno wyleczalne i człowiek dostaje wraz z nim gratisy w postaci np. depresji oraz nerwicy lękowej?
bardzo ciekawe :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez amelia83 01 kwi 2011, 16:34
linka napisał(a):Nie, co za bzdura :roll: .....nerwica tak samo jak depresja to ZABURZENIE emocjonalne...... a nie choroba!!

no dokładnie..to zaburzenia sfery psychicznej

rozumiem ,że taka daignoza choroby psychicznej potrafi zaboleć, ale jest wiele,naprawdę dużo różniastych choróbsk../ja jestem "psychiczna" już jakieś 10 lat :shock: :mrgreen:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Korba 01 kwi 2011, 16:36
zujzuj napisał(a):
Korba napisał(a):depresja nie jest zaburzeniem emocjonalnym, jest chorobą. z tego co mi wiadomo.

Korba napisał(a):no depresja to zdecydowanie nie choroba psychiczna.
a istnieje definicja choroby psychicznej?

WTF?

WTF? Sprecyzuję więc. Nie każda forma depresji jest chorobą psychiczną.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Sabaidee 01 kwi 2011, 16:39
Korba, Kasiu - nie ma już chorób - są zaburzenia. Choroby wypadają ze słownika żebyśmy mieli lepsze samopoczucie. Pryszcz, który wyskoczy na nosie to choroba czy zaburzenie?
Sabaidee

przez zujzuj 01 kwi 2011, 16:48
Ale co mam sprecyzować? Przeglądam wątek i widze, że ta sama osoba pisze że depresja to zdecydowanie choroba, a potem że zdecydowanie nie choroba. Więc nie wiem o co chodzi

przez paradoksy 01 kwi 2011, 16:56
zujzuj, ale po co czepiasz się czegoś, co zostało wyżej wyjasnione i nadal drążysz temat?
paradoksy

przez Korba 01 kwi 2011, 18:28
zujzuj napisał(a):Ale co mam sprecyzować? Przeglądam wątek i widze, że ta sama osoba pisze że depresja to zdecydowanie choroba, a potem że zdecydowanie nie choroba. Więc nie wiem o co chodzi

czytaj ze zrozumieniem. napisałam "sprecyzuję", co następnie uczyniłam.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez zujzuj 01 kwi 2011, 19:47
Paradoksów to zupelnie nie rozumiem. Co do czytania ze zrozumieniem to rzeczywiscie nie połapałem sie. Jeśli inni załapai to ok, bo dla mnie te dwie cytowane wczesniej frazy były zupelnie nie przejrzyste. Czytałem to kilka razy i nie udało mi sie dojść do sedna.

przez wiolkas6 01 kwi 2011, 20:07
Przepraszam, ale u mnie w społeczeństwie jest ogromną ujmą jak ktoś idzie do psychiatry i ludzie ogromnie to piętnują. Może dlatego że mieszkam na wsi Ja już sama zaczynałam siebie nienawidzić za to że chodze do psychiatry. Płakałam i nie mogłam zrozumieć skąd to wszystko się wzięło. Nie potępiam was, przecież przy każdej chorobie jest depresja. Nawet w mojej była i leczyłam się na nią. Także nie chciałam nikogo obrazić. Wiem tylko że ludzie na wsi strasznie piętnują takich ludzi. Wiem że dużo osób boi się przechodzić koło domu takiej dziewczyny która zwariowała. Ja po części rozumiem takich ludzi, sama miałam problemy psychiczne, ale jest mi psychicznie łatwiej kiedy uświadamiam sobie że bzdury które wygadywałam nie wzięły się z samej siebie ale z choroby. Teraz kiedy jestem chora nie przerażają mnie panika i strach. Jest mi o wiele łatwiej bo wiem że zdrowie jest najważniejsze a różne przygnębienia wynikają z naszego umysłu. Dlatego przepraszam was za to że mogłam kogoś urazić. Pomimo piętnowania mnie przez ludzi nie myślę źle o ludziach z zawirowaniami psychicznymi. Źle się wysłowiłam. Przepraszam
wiolkas6

przez magic 02 kwi 2011, 10:30
Sformułowanie „choroba psychiczna” zarezerwowane jest dla stanów, w których pojawiają się objawy psychotyczne: omamy, urojenia – na przykład dla schizofrenii. Cała reszta klasyfikowanych odmienności ludzkich zachowań, które wiążą się z pogorszeniem jakości życia, to zaburzenia – lękowe, odżywiania czy właśnie osobowości.

chorobę od zaburzenia osobowości odróżnia zerwanie kontaktu z rzeczywistością

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/psychologia/pora ... z1ILvGyyAf

przeczytajcie ten wywiad pod tym linkiem naprawde warto
magic

Sortuj wg