Chłopak 16 lat, pomocy.

Inne zaburzenia.

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Anonimekkk 30 mar 2011, 17:25
Witam. Nie wiem jak mam zacząć mówić... będę mówił własnymi słowami, proszę o wyrozumiałość. Mam 16 lat od 3 lat borykam się z dziwnym problemem, a mianowicie na przełomie 5 i 6 klasy podstawówki(teraz 3gim) z dnia nadzień dopadło mnie dziwne uczucie które nie ustąpiło do dziś, będzie najprościej jak opiszę Wam objawy w punktach, obawiam się że są to jakieś zaburzenia psychicznę. Proszę o pomoc ;(

Objawy:
-uczucie snu(prawie codziennie miewam dziwne uczucie jak bym "śnił na jawie")
-mam dziwne myśli samobójcze(nie bardzo zaawansowane, ale jednak są)
-odizolowałem się od ludzi(prawię cały czas siędzę w domu, z nikim się nie spotykam, nie wychodzę na dwór),
-kiedy już wyjdę wydaje mi się że ludzie się na mnie patrzą i to jest dla mnie trochę krępujące,
-czuję dziwny ucisk w głowie,
-zacząłem mało się odzywać (tzn. nie lubię rozmawiać z ludźmi na rl ;/)
-czasem mam zachwiania równowagi,
-czuję otępienie,
-jestem bardzo niezdarny(często rozlewam różne rzeczy, rozsypuje),
-czuję zmianę kondycji fizycznej(kiedyś jak byłem młodszy uwielbiałem biegać, grać w piłkę z kolegami, być aktywnym) a teraz nie potrafię grać w piłkę, może dziwnie to zabrzmi ale nie potrafię sprawnie i szybko biegać ;/,
-ogólnie nie mam koordynacji ruchowej,
-jestem spięty i nie mogę się "wyluzować",
-często nie śpię w nocy(leżę całą noc oglądając tv, nie mogę zasnąć)

Objawów jest wiele więcej, raz są silniejsze raz słabsze, zależy od sytuacji i w dużym stopniu od pogody. Kiedy jest bardzo słonecznie, czuje się świetnie, prawie wcale nie odczuwam powyższych objawów, a kiedy jest "ciemno" i ponuro, czuje się fatalnie. Możliwe że to jest derealizacja albo depersonalizacja? Objawy pasują. Nie wiem co robić.

Proszę o poważne odpowiedzi i o pomoc.
Pozdrawiam.

P.S. Mam bardzo słabą pamięć, często nie wiem co się ze mną dzieje, gdzie jestem i co robiłem przed chwilą. ;/
P.S. 2 Zapomniałbym: Od jakiegoś czasu (rok może dwa lata) mam dziwną "fobię" tzn. czasami jak widzę że jest coś nie równo, albo np. szafka jest nie domknięta "coś" mnie zmusza żeby to poprawić, nie świadomie dotykam różnych krawędzi np. biórka, futryny itp.

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Zenonek 30 mar 2011, 17:53
Anonimekkk, Nie napisales nic o rodzicach ? (albo przeoczylem).

W pierwszej kolejnosci musisz pogadac z rodzicami.

Twoje problemy wygladaja na powazne , bez zbednej zwloki musisz udac sie na konsultacje psychiatryczna !! Najszybciej jak sie da, najlepiej prywatnie zeby przyjeli cie od razu..

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Anonimekkk 30 mar 2011, 18:13
Ale w jaki sposób mam powiedzieć o tym rodzicom? Moi rodzice są tacy że nie wzięli by tego co mówię na poważnie, zaczęli by żartować i na tym by się skończyło ;/ trochę krępowała by mnie rozmowa z rodzicami na ten temat.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez *Monika* 30 mar 2011, 18:44
Anonimekkk, Wnioskuję,że Wasze relacje nie są najlepsze. Ale mogę się mylić.
Jak Zenonek uważam,że najlepiej...to udać się do specjalisty. To już trwa tyle czasu!
Psychoterapia i leki.
Obrazek
Główny Moderator

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Anonimekkk 30 mar 2011, 18:50
Mówiłem tacie o wizycie u psychiatry, ale jego reakcja nie była zadowalająca :| Po prostu to olał. Myślę żeby przekonać kumpla który też ma podobne objawy do wspólnej wizyty u psychiatry, jakiego specjalistę mam wybrać? I ile mnie to będzie kosztować? Czy mógłbym brać jakieś leki bez wizyty u specjalisty? I czy na tym forum, w tym temacie mógłbym wspomnieć co nie co o narko.? (bez ponoszenia odpowiedzialności) ;(

Dzięki za odpowiedzi..

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Zenonek 30 mar 2011, 19:06
Anonimekkk,

Tutaj na forum sa ludzie, ktorzy brali rozne narkotyki i o tym pisali.

Wychodze z zalozenia, ze twoje objawy sa uporczywe i dezorganizuja zycie, jesli tak to absolutnie nie mozesz zwlekac...z wizyta u psychiatry...

Albo zrob tak wydrukuj to co tutaj napisales i pokaz rodzicom albo pedagogowi szkolnemy, ale pierwsze rodzicom...mysle, ze nie moga tego zbagatelizowac....

Potrzebna jest pilna wizyta psychiatryczna.

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Anonimekkk 30 mar 2011, 19:12
Ale jak to wydrukuje i pokaże pedagogowi szkolnemu to mnie udupi za te narkotyki.

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Zenonek 30 mar 2011, 19:14
Anonimekkk,

Tego o narkotykach nie podawaj...

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez uzytkownik 30 mar 2011, 19:16
Kurde, co za czasy... 16 lat i narkotyki...
Na własne zamówienie komplikujesz sobie życie.

Idź do lekarza i powiedz o tym - odpowiedzialności żadnej tam nie ma, ich interesuje tylko rodzaj używek (np. alkohol, marihuana) i czas ich spożywania, żeby wykluczyć różne choroby psychiczne, nie zaś źródło pochodzenia czy inne cuda. To nie policja tylko lekarz. Im więcej powiesz (szczerze powiesz!) tym lepiej dla Ciebie chłopie. Mi to zalatuje nerwicą (fobią społeczną). Jakie prochy brałeś?

-- 30 mar 2011, 19:19 --

Prywatna wizyta kosztuje 100 zł.

do wspólnej wizyty u psychiatry, jakiego specjalistę mam wybrać

sam sobie odpowiedziałeś - psychiatra, i tam się udaj

Pamiętaj! Skup się i wypisz wszystko dokładnie co czujesz i co jest nie tak i wydrukowaną kartkę przekaż lekarzowi (żebyś czegoś nie zapomniał, co się często zdarza).
uzytkownik

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Anonimekkk 30 mar 2011, 19:24
Ok, postaram się zorganizować trochę pieniędzy i udam się do tego psychiatry, a kolega wyżej zapytał jakie prochy brałem ... hmm.. czy mogę tutaj odpowiedzieć bez żadnych konsekwencji prawnych?

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez uzytkownik 30 mar 2011, 19:26
Zażywanie nie jest karalne... jak przekopiesz forum, to niejedna osoba opisała różne ekscesy narkotykowe.
Karalne jest posiadanie i rozprowadzanie.

Jeśli nie chcesz, nie odpowiadaj.
uzytkownik

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Anonimekkk 30 mar 2011, 19:31
Przez długi czas była to tylko trawka, potem zacząłem z fetą, ale to bardzo rzadko. Częściej paliłem trawę niż brałem sieke.

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez uzytkownik 30 mar 2011, 19:33
I sobie też to zapisz i napisz przez jakiś okres to brałeś i jakie ilości - lekarz z pewnością o to zapyta. Nie wiem czy wspólna wizyta będzie OK. Lekarz może zadawać Ci osobiste pytania, na które wolałbyś pewnie szczerze odpowiedzieć bez kolegi obok.

I pamiętaj, że tylko cała prawda jest podstawą skutecznej terapii, więc nic nie ukrywaj przed psychiatrą.

A i jeszcze jedno. Po powrocie od lekarza wróć do tego tematu i napisz wtedy jaką masz diagnozę i jakie ewentualnie leki Ci zapisali.
Im więcej tego typu informacji na forum tym lepiej - ludzie porównują sobie objawy, leczenie itp. itd.
Ostatnio edytowano 30 mar 2011, 19:40 przez uzytkownik, łącznie edytowano 1 raz
uzytkownik

Chłopak 16 lat, pomocy.

przez Anonimekkk 30 mar 2011, 19:40
a nie wystarczy jak na razie spróbować być bardziej aktywnym fizycznie, dotleniać mózg, więcej kontaktów z ludźmi? Bardzo dużo siedzę przy komputerze .

Sortuj wg