Śmierć, strata matki

Inne zaburzenia.

Śmierć, strata matki

przez Maczos 12 sie 2011, 10:47
Mam nadzieję, że tak będzie.

Śmierć, strata matki

przez Raffuss 12 sie 2011, 10:59
Maczos napisał(a):Monika1974, masz rację, ale mam taką obawę, że jak komuś o tym opowiem to mnie nie zrozumie

Wrażenie masz takie ponieważ jesteś na początku drogi, na którym wszystkim się wydaje, że trzeba przejść przez to samo żeby ktoś nas zrozumiał. Mylny poglad ale naturalny z początku. Idź jak Monika radzi do psychologa. Powinno pomóc..
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

Śmierć, strata matki

przez Maczos 12 sie 2011, 11:10
Chcę was spytać o jeszcze jedno, jak myślicie jak bym powiedział tej dziewczynie, że coś więcej do niej czuję to było by mi łatwiej? A z drugiej strony nie wiem jak ona zareaguje i nie będę wiedział co odpowiedzieć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Śmierć, strata matki

przez Raffuss 12 sie 2011, 11:39
Maczos napisał(a):Chcę was spytać o jeszcze jedno, jak myślicie jak bym powiedział tej dziewczynie, że coś więcej do niej czuję to było by mi łatwiej? A z drugiej strony nie wiem jak ona zareaguje i nie będę wiedział co odpowiedzieć

Zawsze warto rozmawiać o swoich uczuciach, tym bardziej jeśli już ze sobą spaliście..
Obawiam się jednak o podstawę Twoich uczuć jeśli moge sobie pozwolić na szczerość.
Wygląda mi to na potrzebę zapełnienia pustki jaką w sobie odkryłes po pogrzebie.. Najłatwiej jest taką pustkę zapełnić uczuciami, tym bardziej iż dostałeś sygnał zwrotny od dziewczyny. Ciepło, poczucie bezpieczeństwa, zainteresowanie, akceptacja.. jednym słowem wszystko to co otrzymujemy jako dzieci od osób które nas wychowują. Nie neguję Twojego uczucia, bo wnioski mogę wysnuć jedynie z liter które piszesz..

(bierz proszę poprawkę że ja się mogę mylić)

Śmierć, strata matki

przez Maczos 12 sie 2011, 12:28
tak o tym nie myslałem, ale w takim wypadku o każdej następnej będzie można powiedzieć to samo?

Śmierć, strata matki

przez Raffuss 12 sie 2011, 13:59
Maczos napisał(a):tak o tym nie myslałem, ale w takim wypadku o każdej następnej będzie można powiedzieć to samo?

Nie.. zresztą tak jak wspomniałem to i teraz może być uczucie prawdziwe.. Zawsze w tej drugiej osobie poszukujemy jakiegoś wsparcia, humoru, piękna, miłości samej w sobie.. Kwestia tylko czy uczucie owe powstaje w Tobie z czystej chemii (czyli jak ja to nazywam najzdrowsze), czy też jest to np miłostka która urosła do rangi dużego uczucia, z racji zaistniałej sytuacji. Nasz organizm to taka skomplikowana machina, nad którą lepiej sie nie zastanawiać za długo, bo i tak życia nam nie starczy na jej zgłębienie..

Psycholog by się Tobie przydał na pewno.. być może pokazałby Twoje jestestwo w całkiem innym świetle.. być może byłoby Tobie łatwiej w życiu..

Co się tyczy nastomiast uczucia, rozmawiaj z osobą do której je kierujesz.. może nie od razu "chcę mieć z Tobą dzieci" ale na pewno warto.. dla samego przekonania się czy jest sens dalszego rozwijania swoich uczuć w daną osobę.. :)

Śmierć, strata matki

przez Maczos 12 sie 2011, 14:31
Raffuss, dzięki Twoje odpowiedzi są w 100% pełne

Śmierć, strata matki

przez Raffuss 12 sie 2011, 15:30
Cieszę się :) Daj później znać co tam z tego wszystkiego wynikło :)

Śmierć, strata matki

przez Maczos 12 sie 2011, 17:44
Puki co we wtorek jadę się z nią spotkać, zobaczymy co wyniknie :)

Śmierć, strata matki

przez jonylupino 07 wrz 2011, 12:15
Zastanawiałem się ostatnio nad tematyką śmierci, przecież każdego ona kiedyś spotka... Przeszukując internet znalazłem ciekawy artykuł w tym temacie sites.google.com/site/news048/ - Polecam!

Śmierć, strata matki

przez coma 07 wrz 2011, 15:36
czy można przygotować się na śmierć mamy? trzeba przygotować się na najgorsze, a ja nie potrafię :hide: :hide: :why:

to wszystko do mnie nie dociera :why: to jest jak zły sen :why:

ja już nie mogę jeść i spać, co będzie jak ona odejdzie, jak mnie zostawi...ja jej tak bardzo potrzebuję ... tak ją kocham, oddałabym za nią życie...
coma

Śmierć, strata matki

przez *Monika* 07 wrz 2011, 17:55
coma, Karolinko, współczuję Ci, tak mi żal, że Waszą rodzinę spotkało takie nieszczęście.
Naprawdę, nawet nie wiem jak mam się zachować.
Ściskam Cię, zawsze możesz napisać do mnie, jak będzie Ci źle.

:*
Obrazek
Główny Moderator

Śmierć, strata matki

przez paradoksy 07 wrz 2011, 18:28
coma, może to brutalne.. ale jak Twoja mama umrze, to Ty nadal będziesz żyła....

z czasem to boli mniej. ale nadal boli i wątpię żeby kiedykolwiek przestało :cry:
paradoksy

Sortuj wg