Nadmierny perfekcjonizm

Inne zaburzenia.

Czy mieliscie tak samo ?

przez mariusz123567 17 kwi 2008, 21:29
Siema !

Chyba wiem od czego zaczela sie moja nerwica lekowa, natrectw !!

Po prostu dazylem bedac z kobieta do perfekcjonizmu mojej osoby, chcialem byc dla niej coraz lepszy, wkrecalem sobie , ze jestem dla niej zly i ja ranie... (A rrzeczywistosc byla calkiem odwrotna podobno ^^) i tak sie podlamywalem...

W latach 06/07 uwazalem siebie za czlowieka swietnego ideal =D narcyz jak nie wiem, ale wiecie co ? czulem sie SWIETNIE... Do tego silownia poprawiajaca moje samopoczucie dot. wygladu ;) wracam do normalnosci, chcac byc taki jak kiedys :) po prostu nie dazmy do bycia idealnymi, zaakceptujmy siebie, kochajmy siebie.... A wtedy leki mina itp.. Pozdrawiam !! Relaksujcie sie przed snem !:) pozdrawiam

przez Magdalenka81 17 kwi 2008, 21:59
Ja nie mam wiary w siebie i uswiadomil mi to moj chlopak,

Jak w szkole dostalam dobra ocene to wydawalo mi sie ze nauczycielka sie na demna lituje :( ,w pracy mnie chwala a ja glupia w to nie wierze.

przez zimbabwe 17 kwi 2008, 22:21
Ja się oduczam właśnie perfekcjonizmu. Idzie mi to z trudem, ale idzie, w końcu jeśli ktoś w sobie "hodował" perfekcjonistę, to tak łatwo nie będzie tego perfekcjonistę w sobie zakatrupić. Ale martwię się o moją przyjaciółkę - widzę że staje się coraz większą perfekcjonistką i coraz bardziej jest sfrustrowana. Martwię się żeby nie miała nerwicy jak ja.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez IceMan 17 kwi 2008, 22:59
Też po sobie odczułem to. Żadnych wad, żadnych błędów, jeśli coś jest nie tak to katastrofa. Swego czasu nie przetłumaczyłbym sobie że jestem tylko człowiekiem i nie ma możliwości żebym był idealny.
Przyjaciel forum

przez mariusz123567 18 kwi 2008, 10:38
to moze innym powodem bedize moja chec bycia pefekcjonistą w muzycę i w siatkówcę ? Zawsze gdy jestem w studiu muzycznym chce zrobic cos jak najlepiej mimo, ze iwem ze nie wyjdzie tak idealnie jak innym raperom z za Oceanu... ale ja chce to zrobic idealnie...

przez IceMan 18 kwi 2008, 11:19
Chyba trzeba nauczyć się robić wszystko najlepiej w mierze swoich możliwości i nie przejmować się jeśli nie wyjdzie... :roll:
Przyjaciel forum

przez CITRIA 18 kwi 2008, 16:41
we mnie perfekcjonizm wytrenowała wszędobylska krytyka ojca, wygórowane oczekiwania matki, i sport który trenowałam intensywnie przez blisko 10 lat mojego życia... Sport był przyczyną moich pierwszych frustracji, poczucia wykluczenia, mysli "nie nadaje się"... moze dziwnie ale jednak...
Życie jest piękne i wierzę, że wszystko jest po coś.
Bylebym się nie poddała.

przez zimbabwe 18 kwi 2008, 22:01
Próbuję tłumaczyć przyjaciółce żeby nie dawała się presji perfekcji w nauce, żeby uważała, bo otrze się o psychiatrę jak ja (byłam bliska wizyty w pewnym momencie), bo generalnie źle się dla niej to skończy. Ona jednak nadal swoje - muszę się dobrze uczyć, bo nie zdam matury... A maturę ona pisze za 2 lata dopiero! Niestety, współczesny świat sprzyja nerwicom, a martwię się że ona się jej nabawi :(

przez mariusz123567 18 kwi 2008, 23:08
sUPER pisalem ze jest ok, ale sie dzisiaj masakrycznie wkurzylem ja pie..... i hate this, jebany perfekcjonizm, zasrana nerwica, /cenzura/ mni estrzela i sorry ze was doluje...

przez julie 19 kwi 2008, 21:50
perfekcjonizm to ciężki przypadek, nie wiem czy uleczalny to be honest :shock:
Can as well die if cannot fly

przez zimbabwe 19 kwi 2008, 22:46
Pewnie da się go jakoś ukrócić, ale jest trudno to zrobić. Ja ostatnio traktuję to jak diabełka, który mi mówi " a mogłaś się bardziej postarać" i który mnie wpędza w poczucie winy.

przez mariusz123567 20 kwi 2008, 04:09
np zadowalam kobiete, kiedy nagle ona mi przerywa, a pozniej juz jej to nie sprawia przyjemnosci no i moze podswiadomie sie doluje, bo jakos tego nie odczulem ... ;/ i w koncu jakies durne mysli ze ona na mnie nie dziala jak kiedys itp, a tak na prawde to jedyna dziewczyna przy ktorej dostaje najprzyjemniejszych wrazen ;) i ktora kocham....

Perfekcja

przez pomocnik 20 kwi 2008, 20:11
To jest dobrze być perfekcyjnym...tylko, że trzeba dać temu radę. Nauczyłam się być perfekcyjną w swoim rodzinnym domu....ale nauczyłam się też tego jak to robić.Zawsze wszystko do końca. Podglądałam mamę. Stawia problem, kłopot a potem stara się go rozwiązać i zawsze jej to wychodzi. Ja tak samo działam.

przez CITRIA 22 kwi 2008, 02:23
pomocniku jest roznica miedzy dokladnoscia, sumiennoscia a obsesja perfekcjonizmu...

To tak jakby sie karac za to ze nie jest sie idealem. Nikt nie jest . Co nie zmienia faktu ze sie za to karałam... a przez to upadałam coraz niżej i niżej...
Życie jest piękne i wierzę, że wszystko jest po coś.
Bylebym się nie poddała.

Sortuj wg