Omamy rzekome a prawdziwe

Inne zaburzenia.

przez milano3 06 lut 2011, 20:09
Czy ktoś z was na forum wie, czym tak na prawdę różnią się te typy omamów ? Próbuje zrozumieć te regułki które to opisują, ale za nic mi sie nie udaje.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez zappa 06 lut 2011, 20:37
Ciężko to wytłumaczyć jak się nie doświadczy rzekomych. Omamy prawdziwe wydają się bardzo rzeczywiste a rzekome to da się odróżnić od prawdziwych bo mają charakterystyczny wygląd. Rzekome wyświetlają się w oczach, mózgu i je widać, są takie charakterystyczne i niezwykłe. Ja miewam tylko omamy rzekome.

Omamem rzekomym słuchowym jest słyszenie w głowie głosów jako efektu akustyczno psychicznego. Miałem to kilka razy i jest to bardzo niezwykłe uczucie.
zappa

przez milano3 06 lut 2011, 21:12
To jeżeli ja wieczorami słyszę głos mojej prabaki która nie zyje, mówiący abym już się zabił to może być omam rzekomy ?
Ten głos słysze tak jak gdyby dochodził z mojej głosy, nie z zewnątrz a z wewnątrz. Czasami wydaje mi się, że ten głos powtarza moje myśli, ale słysze barwe tego głosu.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 06 lut 2011, 21:14
milano3, Radku, nie obraź się, ale napiszę Ci jak ja to widzę:
w szpitalu ciąłeś się, rzygałeś, nie jadłeś, chciałeś się zabijać.. i jakoś nikt się Tobą nie zajął tak, jakbyś tego chciał.
Więc teraz wymyśliłeś sobie nie/świadomie omamy. Być może to jest podświadomie kolejny krzyk o uwagę. O opiekę, zainteresowanie.
Tak mi się wydaje.
paradoksy

przez milano3 06 lut 2011, 21:18
Być może tak jest. Ale ja już w gimnazjum miałem coś podobnego, a wtedy moje zaburzenie w zasadzie nie dawało o sobie tak znać. Więc to lekceważyłem. Nie wiem czy można sobie wymyślić takie coś. Może podświadomie ? Ale kiedy to słysze, nie panuje nad tym i święcie w to wierze.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez paradoksy 06 lut 2011, 21:19
A bierzesz leki obecnie? Ja nie raz różne rzeczy słyszałam i widzialam i to było raczej w związku właśnie z początkiem przyjmowania/schodzenia z leków.

-- 06 lut 2011, 20:20 --

milano3, ja też SŁYSZAŁAM i WIDZIAŁAm różne rzeczy. I byłam święcie przekonana że po ścianie idzie wielki pająk i coś świszczy. Widziałam nawet śmiecie, których nie było :mrgreen:
paradoksy

przez milano3 06 lut 2011, 21:21
Biore paroksetyne, ale to już od dawna. Wcześniej brałem Tisercin i Perazyne i wtedy nie miałem jazd z tym, że nie mam ręki czy żołądka czy urojonymi chorobami.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

Sortuj wg