Może ktoś pomoże z diagnozą ?Czy jest lekarstwo na to?

Inne zaburzenia.

przez zelka1010 31 sty 2011, 00:17
Mam to od dziecka,obecnie mam 27 lat. Od jesieni zauważyłam nasilenie zjawiska.Codziennie pojawiają sie w mojej głowie myśli, kilka na dzień. Jeżeli dana myśl już sie pojawi w mojej głowie nie mogę jej odgonić...próbuję ją rozwiązać a to z koleji powoduje,że powstają powiązane z nią nowe problematyczne myśli. Każdą myśl staram sie rozerbać na czynniki pierwsze i stasznie mnie to męczy. Nie mogę powiedzieć sobie,żeby nie myśleć bo czuję że muszę dokończyć daną myśl. Przeszkadza mi to w życiu codziennym.
Przez te myśli spada mi samopoczucie czuję się smutna nic mi sie wtedy nie chce. Oczywiście są dni w których czuję się wspaniale i tak w kółko.
Oprócz tych myśli boję się spać w ciemnościach;/. Na dodatek odczuwam lęk, że stanie się coś złego. Powoli to wszystko zaczyna mnie wykańczać. Nie wiem czy jest na to jakieś lekarstwo? Nie chcę aby mnie nafaszerowano otępiającymi jakimiś lekarstwami:( Poradzcie coś.

Re: Może ktoś pomoże z diagnozą ?Czy jest lekarstwo na to?

przez linka 31 sty 2011, 00:20
Brzmi jak klasyczny przypadek nerwicy natręctw. Teraz marsz do psychiatry po diagnozę i jeśli nie chcesz brać leków to zaraz potem marsz do psychologa na porządną terapię.
Pamiętaj, głowa do góry, z tego da się wyleczyć tylko trzeba zacząć coś robić - bo samo nie przejdzie a nikt tego za ciebie nie zrobi :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez uht 31 sty 2011, 11:17
A ja mam pytanie - czy takiej nerwicy mozna sie nabawic w mlodym wieku? Powiedzmy jakis 8-10 rok zycia?
Czas może się posuwać przybierając nieregularne kształty.
uht

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 31 sty 2011, 11:41
Nie jestem lekarzem...ale wydaje mi się, że tak.....często tutaj właśnie czytamy, że z perspektywy czasu chorzy użytkownicy opowiadają jak w takim wieku robili różne rzeczy...automatycznie ...a później to przerodziło się w nerwice natręctw ...może to jakaś reakcja obronna organizmu?
Najlepiej byłoby zapytać się jakiegoś psychologa lub psychiatry :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez marcja 31 sty 2011, 20:55
Uht, jak najbardziej w takim wieku moga pojawic sie symptomy nerwicy natrectw, nerwicy lekowej rowniez.

przez acetyloCoA 06 lut 2011, 16:22
Uwielbiam, jak ludzie szukają diagnozy w internecie... To do niczego nie prowadzi! Ludzie mogą nawkręcać niestworzone rzeczy choćby z czystej złośliwości. Jeżeli się wstydzisz iść do psychiatry, to "zwykły" lekarz ogólny również na początek wspomoże. To nie jest wstyd! Jesteśmy z Tobą!

P.S. U mnie objawy nerwicy ujawniły się już w wieku wczesnoszkolnym.
Kobieta musi wyglądać tak mądrze, by jej głupota była miłą niespodzianką.
Karl Kraus

Sortuj wg