Świetne samopoczucie na kacu. Czy ktoś tak ma?

Inne zaburzenia.

przez bogus77 17 sty 2011, 16:00
Witam!
Jeśli zły dział, to z góry przepraszam.

Mam pewne problemy i chciałbym się tutaj dowiedzieć czy ktoś z Was zaobserwował coś podobnego co ja.
Wszędzie mówią, że po alkoholu się źle śpi, a u mnie jest wręcz przeciwnie. Jak się upije, to dobrze śpię i czym bardziej się upije, tym jeszcze lepiej się wysypiam. Poza tym wtedy mam bardzo wyraźne sny, a na trzeźwo praktycznie nigdy mi się nic nie śni lub ich nie pamiętam.
I najważniejsze, że wtedy budzę się bez fobii społecznej, wszystkich lęków, z bardzo dobrym nastrojem, pewnością siebie i dużo większą ochotą na sex.
Dodam, że alkoholikiem nie jestem, bo pije rzadko, tylko od okazji i tylko wódkę, ale za to do upadłego, z wyżej opisanych powodów. Lecz alkoholem nie mam zamiaru się leczyć. Takie problemy ze snem mam odkąd tylko pamiętam, czyli chyba całe życie, albo od wczesnego dzieciństwa.

Bardzo mnie ciekawi, czemu tak mam i czy ktoś ma podobnie lub wie dlaczego się tak dzieje? Jest jakiś powód co daje lub na co wpływa ten alkohol, że się tak dobrze na kacu czuje?

Bardzo proszę o pomoc.

Re: Świetne samopoczucie na kacu. Czy ktoś tak ma?

przez Korba 17 sty 2011, 16:02
hmmm jeżeli rzadko pijesz, a jak już pijesz to jeszcze zamiast kaca masz na drugi dzień dobre samopoczucie, to gdzie tu problem? :roll:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez bogus77 17 sty 2011, 16:27
Tu problem, że ogólnie mam non stop złe samopoczucie, a tylko na tym kacu się czuje tak "świetnie".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coma 17 sty 2011, 16:31
bogus77, To lepiej nie pij wcale, bo możesz wpakować się w uzależnienie... Mechanizm uzależnienia jest bardzo prosty.
coma

przez bogus77 17 sty 2011, 16:36
coma, wiem, wiem...

Przeczytaliście chociaż do końca?
Pytałem czy ktoś tak też ma lub wie dlaczego tak się może dziać.

przez coma 17 sty 2011, 16:41
bogus77, tak przeczytałam, przepraszam, że nie odpowiedziałam na pytanie. Niestety nie znam odpowiedzi, chciałam Cię po prostu ostrzec bo się martwię o Ciebie.

A zawsze tak było u Ciebie?
coma

przez bogus77 17 sty 2011, 16:49
coma, dziękuję za troskę, lecz uwierz, że wiem bardzo dobrze ze swojego otoczenia co to jest problem alkoholowy.

Tak jak pisałem wcześniej, od kiedy tylko pamiętam mam problemy ze snem, a po tym alkoholu zawsze się dobrze wysypiałem.

przez juz 17 sty 2011, 17:27
1. Jesli pijesz rzadko i do upadłego to po wyspaniu sie nie masz kaca. Ty jestes jeszcze pijany. Jesli pijesz tylko wodke i do tego dobrą to ogranizm może czuc sie dobrze. O ile nie pijesz paliwa rakietowego, nie mieszasz alko i nie pijesz gownianych piw typu harnaś tatra to czujesz sie dobrze. Jesli do tego cos jeszcze zjesz podczas picia i nie siedzisz w dymie tytoniowym to może cie nawet nie suszyc. Do tego kwestia emocjonalna. Rejestrujesz to czy nie, twoja psychika sie rozluznia i sie dobrze bawisz. Spedzasz czas bez napiecia lekow... czyli jest ok. Dla mnie stan upojenia alkoholowego to twoj potencjany stan emocjonalny. Wielu ludzi ma tak, że zmienia im sie osobowość. Nadal praktykuje sie upijanie ziecia. Przynajmniej w mojej rodzinie trzeba go uhlać rzeby zobaczyc co i jak:) z przymrużeniem oka oczywiscie.
juz

przez Anna Maria 17 sty 2011, 19:24
ale zajefany temat :mrgreen: ja po całonocnej imprezie spałam 2 godz od wczesnego rana bralam się za sprzątnie,takie porządne,bo jak się balowało to i było co sprzątać.Humor miałam boombowy chyba,że był moralniak :? no chyba że było coś innego niż alko wtedy w zależności ile i co
cóż..piękne lata młodzieńczego buntu :105: było mineło
Upijanie do "upadłego"nie jest zdrowe i normalne,jest to NADURZYWANIE ALKOHOLU,radzę coś z tym zrobić bo może być potem nie tak wesoło.Jeśli ktoś ma takie tendencje i problemy z relaksem bez alko to nałóg tylko czycha
Nie ma problemu jak się czujesz po alko tylko problemem jest sam alkohol
Anna Maria

przez Whatever 17 sty 2011, 21:20
Witaj,

Ja też może opiszę swoje "doświadczenia" z alkoholem. W kwestii uczuciowej i wewnętrznej po mocnym chlaniu niestety nie czuję żadnej poprawy dnia następnego, wręcz przeciwnie, natomiast jeśli chodzi o energię do działań typowo wysiłkowych to czuję znakomitą poprawę. Niemalże od rana jestem pobudzony do działania. Robię zakupy, idę się przejść (kilkanaście km marszu to raczej nie jest zwykły spacer), przejechać na rowerze (z tym trzeba uważać jeśli posiada się prawo jazdy...). Pić nie zdarza mi się zbyt często, góra 1, 2 razy w tygodniu.

Ostatnio po imprezie nie spałem 36 godzin, a żeby zasnąć musiałem się zmuszać. Przeczy to wszelkim zasadom i doświadczeniom związanym z alkoholem jednak i takich sytuacji doświadczam...

przez soulfly89 17 sty 2011, 23:41
Whatever napisał(a): Pić nie zdarza mi się zbyt często, góra 1, 2 razy w tygodniu.

To jest dla Ciebie rzadko??? Upijać się raz na tydzień i tak co tydzień to jak dla mnie jest często. A 2 razy w tyg. to już w ogóle za często.

Ja po piciu czuję się podobnie: relax i zero problemów, też zwykle wyspana, tylko oczy mam lekko zapuchnięte ;)
Dlaczego? Jak już ktoś wyżej napisał: bo moja psychika się resetuje, bawię się, śmieję, po prostu picie bardzo relaksuje i już. Oczywiście bez przesady, nie żeby nie pamiętać co się robiło, ale od czasu do czasu myślę, że mi to działa na zdrowie ;)

przez bogus77 19 sty 2011, 14:18
Widzę, że ciekawy temat założyłem :mrgreen:

Może z tym piciem do upadłego trochę przesadziłem, bo do urwania filmu i żebym gdzieś spał na podłodze czy w krzakach, to nie pije :mrgreen: Choć parę razy się zdarzyło, że się film urwał, ale nie lubię tego, bo wtedy się odwala najgłupsze akcje :mrgreen:

Heh jak pije to tylko dobrą wódkę, a nie jakieś wynalazki za parę groszy czy co gorsza jakiś bimberek :mrgreen:

Faktycznie alkohol wpływa na relaksacje, pomaga odpłynąć problemom, poprawia nastrój. Lecz mnie najbardziej interesuje, jak ten alkohol wpływa na fizjologie (neuroprzekaźniki, hormony, narządy wewnętrzne itp.).

Kiedyś miałem badania na tarczycę i kilka hormonów i za pierwszym razem miałem TSH lekko ponad normę, a za drugim razem było w normie i moja pani doktor doszła do wniosku, że jednak wszystko z tarczycą jest ok.

Co bardziej mnie zaciekawiło, że poziom hormonu prolaktyna był u mnie tak wysoki, że trochę po przecinku brakowało by przekroczyć normę, lecz moja pani doktor to olała...
Studiując internet dowiedziałem się, że to żeński hormon (wysoki poziom podczas ciąży), a u facetów jej poziom powinien być bliski zeru.
Co ciekawsze, nadmiar tego hormonu obniża poziom dopaminy, a ona niby wpływa na rozluźnienie, pewność siebie, siłę do działania oraz tą fobie społeczną.

Cytat z Wikipedii:
Wykazano niski potencjał przyłączania się dopaminy do receptorów D2 u osób cierpiących na fobię społeczną. Uczeni spekulują na temat prawdopodobnej patologicznie niższej aktywności układu dopaminergicznego wobec aktywności układu współczulnego u socjofobików

Czyżby alkohol wpływał w jakiś sposób na poziom dopaminy?

przez harpagan83 19 sty 2011, 17:24
ogulnie kac po alkocholu jest chujowy, a zatrucie alkocholowe jeszcze bardziej. Mary Jane jest najmniej toksyczną użwyką, i kac pomarihuanowy jest często leprzy niż sama faza. Po prostu fajna wygrzewka.
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez michail2008 25 maja 2011, 07:11
Heh. mam dokładnie to samo co autor tematu - super samopoczucie na kacu nie mam pojęcia dla czego, im więcej wypije tym lepiej się czuję, piję dobrą wódkę tylko.
Naprawdę nikt nie wie skąd to się bierze ??

Sortuj wg