Proszę o poradę !

Inne zaburzenia.

Proszę o poradę !

przez tosiaaa 18 gru 2010, 22:03
Siema, mam pewien problem , nie jestem do końca pewna czy dobrze trafiłam , ale nie zaszkodzi spróbować.
Chciała bym prosić o poradę , ponieważ mam pewien problem , no więc :
Jestem bardzo nerwową osobą , mam 13 lat . Rozwijając mój teraźniejszy problem , na ogół jestem wulgarna i bardzo agresywna . Moim problemem jest brak opanowania , oraz pohamowania . Bardzo często zdarza mi się bić moich rówieśników , lecz nie tak dla zabawy , tylko poważne . Nie raz się zdarzyło , że zrobiłam komuś krzywdę jak np:
połamanie nosa , a nawet ręki ( w tym czasie byłam pod wpływem nerwów, - jak już wspomniałam BRAK OPANOWANIA ) . Gdyby tego było mało wcale nie żałowałam moich czynów . Wielokrotnie kiedy z kimś się kłócę to pierwsza myśl, która mi przychodzi to " oby mu się coś stało " , lub wyobrażam sobie że sie z daną osobą bije i na koniec tej osobie sie coś stało . (do myśli dochodzi nawet rozgrywka śmierci , bądź wypadku ) .Wiem że na pierwszy
rzut oka można pomyśleć sobie ,że mój problem wywodzi sie od mojej rodziny , to nie prawda , w domu ludzie są opanowani i ogarnięci , można też sobie pomyśleć iż wcale nie jestem ordynarna widząc po mojej notce . Ale to nie strona by sie wyładować , tylko prosić o pomoc. Jak już wspomniałam , to to czego od was oczekuje , to doradzić mi jak sobie poradzić ze sobą, co mogę zrobić by być bardziej opanowana itp. Proszę odpiszcie i mnie wysłuchajcie , ponieważ nawet leki uspokajające nie pomagają czasami , a po za tym nie mogę ciągle jechać na lekach . Czekam na odpowiedzi , z góry dziękuje ;)
Ostatnio edytowano 18 gru 2010, 22:05 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do "pozostałych zaburzeń"

Re: Proszę o poradę !

przez paradoksy 18 gru 2010, 22:04
tosiaaa, próbowałaś rozmowy z psychologiem szkolnym?
paradoksy

przez tosiaaa 18 gru 2010, 22:07
szczerze to nie , ale mój psycholog szkolny jest taki , że tak powiem " pierdolnięty " , ponieważ kiedy przychodzi wyzywa nas od gówniarzy i chamów, co mnie do rozmowy nie zachęca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 18 gru 2010, 22:09
tosiaaa, powiedz rodzicom, że jesteś bardzo agresywna i źle się z tym czujesz. Poproś, żeby zapisali Cię na wizytę u psychologa. Nie możesz chyba sama się zapisać, bo jesteś niepełnoletnia.
Myślę, że dużo pomoglaby Ci terapia.
A masz jakieś koleżanki, kolegów w klasie? Czy przez to jak się zachowujesz raczej nie? Czy wychowawca powiedział rodzicom o Twoim problemie, czy w ogóle rodzice wiedzą?
paradoksy

przez tosiaaa 18 gru 2010, 22:13
rodzicę wiedzą , kilka nauczycieli też wie, na rozmowie już byłam , ale jakoś nie pomogła zbytnio , wprawdzie to tylko 1 , ale nie widziałam dużych rezultatów . Wychowawczyni dzwoniła raz do mamy i mówiła coś o jakimś pobiciu chyba , ale sprawa sie rozeszła i zakończyła , kolegów i koleżanki mam , bliskich nie dotknę w tym sensie . Jeżeli chodzi o tych z klasy owszem też są , ale jest pare osób którym nazbierało sie " garści "

przez paradoksy 18 gru 2010, 22:15
tosiaaa, jedna rozmowa nic nie da. Nie możesz bagatelizować tego problemu, dobrze że go zauważasz.
Skoro rodzice, nauczyciele wiedzą.. jak najbardziej rodzice powinni się z Tobą zgłosić do psychologa. Jeśli tamten był do d*py, to może zgłoście się po prostu do innego?
paradoksy

przez tosiaaa 18 gru 2010, 22:18
więc pogadam z mamą i poproszę ją o kolejną wizytę z INNYM psychologiem , a tam po za tym dzięki za szybkie odpowiedzi , ale mam jeszcze jedno pytanie , czy są jakieś podejrzenia czym te reakcję są wywołane ?

przez paradoksy 18 gru 2010, 22:19
tosiaaa, nie wiem, taka agresywność zazwyczaj z czegoś wynika... ale lepiej będzie jeśli razem z psychologiem porozmawiasz na ten temat i dojdziecie do rzeczywistego źródła tego problemu.
Powodzenia i odezwij się jak już będziesz "po":)
paradoksy

przez tosiaaa 18 gru 2010, 22:21
b. dziękuje ;) za porady , to miłe że ktoś usiłuje mi pomóc ;) , myślałam , ze na odpowiedź bd musiała czekać długo .
odezwę się "po" ;)

przez paradoksy 18 gru 2010, 22:22
tosiaaa, proszę bardzo i trzymaj się, laska :)
paradoksy

przez tosiaaa 18 gru 2010, 22:24
Chciała bym także otrzymać dodatkowe opinię do mojej notki na górze , więc proszę o dalsze wypowiedzi ! ;)

przez marcja 18 gru 2010, 22:35
Tosia, ciezko napisac cokolwiek nie znajac Cie. Warto, zebys zglosila sie do psychologa, jak pisze Paradoksy.

Twoj problem moze byc spowodowany zewnetrznymi okolicznosciami, moga wywolywac go zaburzenia osobowosci, lub inne zaburzenia, takie jak ADHD... Ciezko jednak to okreslic, nic niemal o Tobie nie wiedzac...

Mam takie pytania. Czy Ty zalujesz swoich zachowan po fakcie i postanawiasz sobie poprawe? Co wywoluje Twoja agresje - jakie konkretne zachowania innych Cie denerwuja?

przez tosiaaa 18 gru 2010, 22:47
w tym rzecz , że nie żałuje , ale nie powiem zdarza się ;p ,np . dzisiaj koleżanka zaczęła sie ze mnie śmiać , bo ktoś mnie skrytykował za plecami perfidnie , do tego się wywaliłam , moją reakcją było odepchnięcie jej bardzo mocno , odbiła się od latarni , na początku to olałam , ale kiedy wracałam do domu zrobiło mi się głupio .
Co do zachowań nie lubię kiedy ktoś mnie krytykuje w złośliwy sposób , owszem umiem to przyjąć , ale jak ktoś nie daje mi żyć i drąży to dalej , to nie pozostawia mi wyboru . Denerwuje mnie też oczernianie mnie za plecami i nie akceptuje drażnienia , oddaje siłą ! ;p

przez marcja 18 gru 2010, 22:57
No to jesli nie zalujesz, to tym bardziej szybka wizyta u psychologa jest wskazana...On juz sie Toba zajmie - postawi diagnoze i niemal na pewno skieruje na terapie.

Od zawsze jestes taka agresywna?

Sortuj wg