Moje lęki

Inne zaburzenia.

Re: Zaburzenia osobowości

przez Agnieszka_1988 02 gru 2010, 22:45
Magi43, ja też tak mam czasem, a nie mam bordera.
Agnieszka_1988

przez Shadowmere 02 gru 2010, 22:47
A ja tak nie mam,i mam bordera :bezradny:
Shadowmere

przez Agnieszka_1988 02 gru 2010, 22:48
To może ja mam to co Magi43 :mrgreen:
Agnieszka_1988

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magi43 02 gru 2010, 22:52
Pokręcone myślenie ludzi z BPD

* Wszystko albo nic – jeśli coś się choć trochę nie uda – to tak jakby się całkiem nie udało. Jeśli podejmują się jakiejś czynności to oddają się jej w pełni. Wpadają w skrajności.
* Skupianie się na negatywnych stronach – pozytywne się nie liczą.
* Przekonanie, że coś jest dla innych oczywiste – kiedy nie jest.
* Przesadzanie z trudnościami, które ich czekają – wyolbrzymiają problemy, które ich czekają i umniejszają swoim umiejętnościom, przez co przyszłość ich przeraża.
* Przekonanie, że będzie się szczęśliwym tylko jeśli znajdzie się osoba, która będzie ich kochać bezgranicznie, bez-względu-na-wszystko. Ale jeśli trafi się osoba, która ich tak mocno kocha – musi być z nią coś nie tak, trzeba więc od niej uciec.

Wszystko albo nic się zgadza, chciałam zawsze mieć wszystko co związane z Tatu a jak miktoś wyrzucił jeden artykuł / zdjęcie to zastanawiałam się czy nie skończyć zbierać bo nie ma wszystkiego

Skupianie się na negatywnych stronach- zawsze jestem na nie, nie zdam matury, egzaminu, skończę w DPS

Przekonanie, że coś jest dla innych oczywiste - nie potrafię sobie wyobrazić , że inni nie lubią rosyjskiego

Przesadzanie z trudnościami które ich czekają- boję się studiów i pracy

Przekonanie, że będzie się szczęśliwym tylko jeśli znajdzie się osoba, która będzie ich kochać bezgranicznie, bez-względu-na-wszystko. Ale jeśli trafi się osoba, która ich tak mocno kocha - musi się znaleść mąż dla mnie który będzie dla mnie wyrozumiały i utrzymywał mnie
spętana i opętana

przez namiestnik 02 gru 2010, 22:56
:) Zostawny to specjalistom :)

przez Shadowmere 02 gru 2010, 22:56
To jest jakaś kpina...tu nie chodzi o męża,ktory Cię będzie utrzymywal,tylko o osobę,która Cię uratuje,obroni i otoczy niesamowitą i bezwarunkową miłością.

Zresztą wartosc strony,ktora przytoczylas okreslam jako toaletową.
Nawet moj dziadek Janusz ma w takim razie wszystkie objawy borderline personality. :?
Shadowmere

przez Agnieszka_1988 02 gru 2010, 22:57
Ja też 8)
Agnieszka_1988

przez Magi43 02 gru 2010, 23:06
Ale jedna lekarka stwierdziła u mnie bordera w teście mmpi też mi wyszedł border
spętana i opętana

przez Wujek_Dobra_Rada 02 gru 2010, 23:11
No to masz bordera. Zmienia to coś? Idz się leczyć dziewczyno. Zacznij od leków...
Wujek_Dobra_Rada

przez Magi43 02 gru 2010, 23:15
Wujek_Dobra_Rada,

Wszystko zmienia. Dla mnie to brzmi jak wyrok, cały czas się trzęsę ,gorąco mi na samą myśl o borderze, to tak samo jakbym usłyszała o raku albo aids
spętana i opętana

przez Wujek_Dobra_Rada 02 gru 2010, 23:18
Magi43 napisał(a):Wujek_Dobra_Rada,

Wszystko zmienia. Dla mnie to brzmi jak wyrok, cały czas się trzęsę ,gorąco mi na samą myśl o borderze, to tak samo jakbym usłyszała o raku albo aids

No to nie masz bordera. Zmienia to coś? :roll: Nagle Ci się nastrój polepszy? Dlaczego border w porównaniu do innych zaburzeń oobowości jest wyrokiem? Ja się użeram z czymś podobnym i to, że ktoś mi to skwalifikuje jako border czy nie, nic to nie zmieni...
Wujek_Dobra_Rada

przez namiestnik 02 gru 2010, 23:21
więc biegiem do doktora - a nie sama stawiasz sobie diagnozy - skoro wszyscy mówią tak samo to coś w tym musi być. :)

przez Magi43 02 gru 2010, 23:24
Wujek_Dobra_Rada,

border w porównaniu do wszystkich problemów z psychiką jest wyrokiem,rujnuje życie,niszczy związki itd. A ja chyba go mam bo się czuję różnymi postaciami z filmów książek itd.A do tego cały czas mi się marzy spacer w blasku księżyca no i nie wiem czy chcę mieć włosy długie czy krótkie
spętana i opętana

przez Wujek_Dobra_Rada 02 gru 2010, 23:28
Magi43, W takim razie nie masz bordera :mrgreen: Idz do lekarza. Proszę :mrgreen:
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg