Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez deader 07 gru 2013, 19:21
Trzyzet napisał(a):Hydroksyzynę brałem, wieczorami mam tak, że mogę wziąć cały listek po 25mg/tabletka i w ogóle na mnie nie działa, za to jak wezmę w dzień dwie tabletki to zwala mnie z nóg.

To wypróbuj prometazynę - ja to łykam pod nazwą Diphergan. Sama w sobie odczuwalnie działa, w połączeniu z hydro zaś działa mam wrażenie synergicznie. Jakby co - to nie są moje prywatne "eksperymenty" tylko połączenie przepisane przez lekarza.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez mark987 08 gru 2013, 20:05
Prawie to nie znaczy, że niemożliwe czego przykładem jesteś Ty zigi7. Wydaje mi się, że o tym jak stosować dany lek powinien decydować lekarz, to przecież on najlepiej zna sposób działania poszczególnych leków. Jeśli się do tego nie stosujemy to potem jest jak jest, czyli narzekamy, że lel uzależnia.

przez polakita 08 gru 2013, 23:29
Moi drodzy, oprocz szprycowania sie lekarstwami jest pare rzeczy ktore mozna zrobic dla siebie, ktore TRZEBA robic zeby lepiej spac... Higiena snu!!

ZASADY HIGIENY SNU:
- Ograniczaj czas spędzany w łóżku (to znaczy, jezeli nie moge zasnac to wstaje i zajmuje sie czyms nudnym, ale nie wlaczam silnego swiatla. kiedy poczuje znowu sennosc, to wracam do lozka. chodzi o to zeby nie lezec w lozku bezczynnie)

- Nie próbuj zasnąć na siłę

- Usuń zegarek z zasięgu wzroku w sypialni

- Zmęcz się fizycznie późnym popołudniem

- Unikaj kofeiny, nikotyny i alkoholu

- Prowadź regularny tryb życia

- Rano wstawaj zawsze o tej samej porze (o tym tez trzeba pamietac, inaczej dzien bedzie rozregulowany)

- Zjedz kolację 3 godziny przed snem i ewentualnie lekką przekąskę późnym wieczorem (nie przejadamy sie na wieczor)

- Unikaj silnego światła wieczorem i ciemnych pomieszczeń w ciągu dnia (swiatlo nadaje rytm naszemu cialu, tzn w odpowiednim momencie cialo zaczyna produkowac melatonine)

- Unikaj drzemek w ciągu dnia (mi sie nigdy nie zdazaja, nigdy nie jestem senna w ciagu dnia, nawet jesli nie spalam w nocy...)

to samo wam powiedza w kazdej klinice snu, wiec warto sobie wyguglowac i poczytac... http://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/show.html?id=69683

i jeszcze to: wykorzystywanie łóżka jedynie do spania i współżycia, a nie na przykład do oglądania telewizji czy czytania

-- 09 gru 2013, 00:22 --

Moj doktor :)

-- 09 gru 2013, 00:35 --

od 15 minuty jest troche o higienie snu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark987 11 gru 2013, 09:07
Ja mogę polecić stronę na której jest wszystko o walce z bezsennością. Porady, artykuły, testy i audycje dr. Michała Skalskiego. Warto zajrzeć.
http://www.nabezsennosc.pl/

przez katia123 17 gru 2013, 10:28
witam
ja z bezsennością borykałam się bardzo długo ,za długo , do tego mnówstwo lekow, na depresję i inne "wynalazki" - nie pomagały wcale , po odstawieniu leków nasennych koszmar wracał ze zdwojoną siłą, spotkałam znajomą , która się nawróciła i posługiwala modlitwą o uwolnienie przy Kościele o.Jezuitów w Łodzi, słuchajcie umowilam się z nią na tę modlitwę , trwala prawie dwie godziny , ale dzięki temu poznałam moc modlitwy i co jnajważniejsze odnalazłąm wiarę w Jezusa, jego miłość do nas... od tego dnia , a właściwie nocy śpię jak dziecko,zasypiam po 5-10 minutach i śpię do rana ;a nawet jak się przebudzę to pełna radości zasypiam w oka mgnieniu ponownie; jestem pełna spokoju, jakby jakiś ogromny ciężar spadł mi z serca, piszę ten post bo w trakcie mojej bezsenności przeczytałam niemal wszystko w necie i żadne rady nie dawały skutku obiecałam sobie ,że jak "coś" mi pomoże to poradzę innym , tak więc jest to moje świadectwo uzdrowienia z bezsenności , nigdy nie byłam tak szczęśliwa....

przez mark987 20 gru 2013, 23:04
Gratuluję Katia. Jesteś wyjątkiem. Większości z nas niestety pomagają tylko leki i zachowanie podstawowych zasad higieny snu.

przez estera1 03 sty 2014, 21:04
bez recepty polecam camelis duo + lunaprect 3 ale i od ziołych można się uzależnic

przez mark123 06 sty 2014, 16:18
Jeszcze bardziej mi się ze snem pomieszało. Teraz chodzę spać często po 4 rano, a wcześniej po 3 chodziłem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez libertynka 06 sty 2014, 20:53
mark123, od początku stycznia miałam to samo, teraz na szczęście już jest lepiej
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez mark987 06 sty 2014, 21:44
Cieszę się veganka. Poradziłaś sobie sama?

przez Candy14 08 sty 2014, 00:59
"A teraz, już prawie o północy pierwszego dnia, wciąż nie śpię, łamiąc swoje postanowienie, żeby kłaść się wcześnie - opóźniam sen, żeby odsunąć nieuniknione nadejście jutrzejszego ranka. Jeszcze jedna próba ucieczki."

Sylvia Plath "Dzienniki 1950-1962"
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez mark123 08 sty 2014, 01:22
Moim celem jest późnego chodzenia spać jest chyba opóźnienie nadejścia następnego dnia.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Tristitia 08 sty 2014, 11:38
Witajcie,

mam straszny problem ze snem od kilku dni, związane jest to ze zbliżającą się sesją na studiach. Panicznie boję się, że coś
zawalę a to automatycznie spowoduje przesunięcie obrony licencjatu. Przez to od trzech dni praktycznie w ogóle nie śpię
i szczerze mówiąc jestem juz na skraju wytrzymałości.
Kładę się, nie mogę zasnąć pomimo zmęczenia, zaczynam się denerwować i jeszcze bardziej staram się zasnąc, co oczywiście
sprawia, że tym bardziej sen nie przychodzi, zaczynam przypominać sobie historie ludzi, o których co jakiś czas trąbią
w mediach, co to zmarli z braku snu bo pracowali lub robili coś innego i oczywiście ogarnia mnie panika, że także mogę dostać
zawału przez to niespanie.
Powinnam się udać do lekarza czy jeszcze poczekać? czy też może spróbować jakichś leków bez recepty na uspokojenie albo na sen?

Pozdrawiam

przez Difane 09 sty 2014, 05:48
Wczoraj doświadczyłem dość nietypowej nawet jak na mnie sytuacji, tzn. nie byłem w stanie w ogóle zasnąć. Sen zmorzył mnie dopiero o 17 a wstałem o 22. Za chwilę znów idę spać i mam nadzieję, że dziś to się nie powtórzy. No i liczę na jakiś dłuższy sen, bo przez ostatnie 2 tygodnie sypiałem średnio po 4 godziny na dobę.

Sortuj wg