Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez viviana3 14 lis 2013, 14:27
Ja niestety do takich klinik leczenia zaburzeń snu mam trochę daleko. Zapisano mi Trittico plus Tisercin na sen. Sądzicie, że taka kombinacja leków pomoże mi wydłużyć sen?

przez mark987 14 lis 2013, 23:09
Z tego co przeczytałem w ulotce to leki nie są nasenne. Są to środki przydatne w pewnych chorobach psychicznych, uspakajające a przy okazji działają nasennie. Lepiej poprosić lekarza o leki nasenne nowej generacji, które działają szybko i równie szybko się wchłaniają, dzięki czemu rano czujemy w pełni wypoczęci.

przez zigi7 15 lis 2013, 09:51
Jakie to są leki tej nowej generacji. Wszystkie
psychotropy uzależniaja i to bardzo, czuję sie jak ćpun,
ciężko je odstawic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez viviana3 15 lis 2013, 10:59
Jeżeli masz na myśli leki typu Stilnox, Nasen to moja lekarka nie chce ich przepisywać, bo uzależniają.

przez mark987 16 lis 2013, 21:26
Odnoszę wrażenie, że niektórzy zwalają całą winę na tabletki, a bo to, a bo tamto. Każdy lek brany mechanicznie, mało że może uzależnić, to jeszcze obniża swoje działanie. Wiele zależy od nas samych. Nie należy podchodzić do problemu metodycznie (bez leku nie zasnę) Robię wszystko żeby zasnąć, z zachowaniem podstawowych zasad higieny snu, a jeśli mi się to nie udaje wtedy biorę tabletkę i po ok. pół godz śpię. Nie może być tak, że biorę lek nowej generacji na godzinę przed położeniem się.

przez Poradiak 18 lis 2013, 14:16
Witam. Też miałam ogromne problemy ze snem i to dość długo... Nie brałam nic ale chyba to był błąd, bo trochę przez to się wykończyłam... Codzienna frustracja. A tabletki jak każde mogą uzależnić..

przez polakita 18 lis 2013, 14:29
viviana3 napisał(a):Ja niestety do takich klinik leczenia zaburzeń snu mam trochę daleko. Zapisano mi Trittico plus Tisercin na sen. Sądzicie, że taka kombinacja leków pomoże mi wydłużyć sen?

Myślę że tak, to są leki które lekarze przepisują na sen, typowe dla tego problemu. Ja dostałam Trittico a mój kolega bierze Tisercin. Daj znać jak tobie podpasują.

-- 18 lis 2013, 14:32 --

mark987 napisał(a):Z tego co przeczytałem w ulotce to leki nie są nasenne. Są to środki przydatne w pewnych chorobach psychicznych, uspakajające a przy okazji działają nasennie. Lepiej poprosić lekarza o leki nasenne nowej generacji, które działają szybko i równie szybko się wchłaniają, dzięki czemu rano czujemy w pełni wypoczęci.

Nie wiem kim jesteś ani jaki masz interes w promowaniu "leków nasennych nowej generacji" - czyli Zolpidemu jak rozumiem. Owszem, lekarze NIE CHCĄ tego wypisywać, i NIE BEZ POWODU, ponieważ ten lek uzależnia jeżeli jest regularnie brany. To nie jest lek do leczenia długotrwałej bezsenności, co najwyżej krótkotrwałej. A wydaje mi się że większość z nas tutaj piszących ma długofalowy problem ze spaniem.

przez viviana3 19 lis 2013, 11:31
Odkąd biorę Trittico z Tisercinem jestem jakby mniej zmęczona w ciągu dnia. Ale budzę się bardzo wcześnie - zasypiam przed 22 a budzę się o 5 - czy to jest normalne? Kiedyś zawsze długo spałam, w wolny dzień spokojnie mogłam pospać do 9.

przez clavia 26 lis 2013, 19:44
Może po prostu rytm snu Ci się ustawił :)

przez ki_ko 28 lis 2013, 20:29
Hej . Nie wiedziałam gdzie napisać więc pisze tu. Chciałabym się dowiedzieć co o tym sadzicie i skąd mi się to bierze otóż od jakiegoś czasu nie śpie sama przeważnie przy zapalonym świetle chodzic to zbyt duzo nie daje mam strasznie płytki sen, ciągle budze sie przez koszmary. Pozatym kiedy sobie leże to ciagle mam wrażenie, że coś wyskoczy mi spod łóżka i takie tam mam też często wrażenie, że ktoś mnie obserwuje i nademną stoi, aż boję sie otworzyć oczy. Może stwierdzicie, że to nie problem tylko zwyczajnie bujna wyobraźnia. Poprostu jestem ciekawa waszej opini ;)

przez *Ai* 30 lis 2013, 17:16
Czy ktoś z forumowiczów praktykuje sen polifazowy?
*Ai*

przez mi2 05 gru 2013, 07:51
Witam,

czy ktos z forumowiczow ma zaburzenia snu zwiazane z oddcyhaniem? Chodzi mi o takie objawy jak oddech przerwywany, nie pelny, poczucie ze przestaje sie oddychac, towarzyszy temu lek. Bardzo prosze o pomoc. Nie wiem czy jest to zwiazane z nerwami czy moze to problemy zdrowotne.
mi2

przez Trzyzet 05 gru 2013, 11:38
W tym tygodniu przespałem niecałe 18 godzin, z czego dziś dwie... Poratujcie czymś skutecznym bez recepty bo w tym tempie z niewyspania będę mieć krwotoki z nosa (jak rok temu, 3 krwotoki po prawie pół litra, w szpitalu nic nie wykazali, ponadto wszystko miałem w możliwej normie...)

przez deader 05 gru 2013, 12:04
Trzyzet, bez recepty - bo nie chcesz brać mocnych leków czy nie przepiszą ci takich? Wiesz chyba że bez recepty to najwyżej Apap Noc można kupić...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Sortuj wg