Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez viviana3 10 lis 2013, 16:51
Ja chciałabym w wolny dzień pospać chociaż do 9. Zazdroszczę Wam tylu godzin spania. Kiedyś spałam zawsze długo, te 9-10 godzin było mi potrzebne do wyspania się. Wstawałam rześka, pełna energii, a teraz wybudzam się przedwcześnie - czuję, że organizm potrzebuje znacznie więcej snu. W ciągu dnia czuję się zmęczona.

-- 10 lis 2013, 15:53 --

Bardzo chciałabym ten sen wydłużyć.

-- 10 lis 2013, 16:09 --

Ja po melatoninie nie odnotowałam żadnej zmiany.

przez Rashid 10 lis 2013, 18:30
zigi7 napisał(a):Stosował ktoś z was imovane, czy to skuteczne i czy nie uzależnia czy lepiej sobie doraźnie darować?

We wrześniu miałem epizod dosyć poważnej bezsenności i lekarz przepisał mi właśnie ten lek, brałem ze 2 tygodnie. Jest ok, ale jeśli chodzi o mnie, to po kilku dniach brania go, następnego dnia rano byłem bardzo senny. Myślałem, że będę miał problem z odstawieniem, ale jakoś udało się. Niestety insomnia znów dopada ;/ .
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez mark987 10 lis 2013, 21:37
Przyznam się że dzisiaj pospałem do 10. Usnąłem jak niemowlak, może dlatego, ze wstałem o godz 5tej a kładłem się przed północą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Indifference1 10 lis 2013, 21:41
Nie dość, że wstałam o 12 to jeszcze poszłam spać o 18. Noc będzie świetna po prostu.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez polakita 13 lis 2013, 15:51
Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, byłam u dra Skalskiego w warszawskiej Klinice Leczenia Zaburzeń Snu (państwowo, ul. Nowowiejska).
Doktor na pożegnanie ucałował moją dłoń, i to jest ten moment który na pewno ZAPAMIĘTAM NA DŁUGO :105: :angel: :mrgreen:
Dawno mi się coś takiego nie przydarzyło ;) Był on i studentka, która właściwie mnie "przejęła" tak czy inaczej na tym przesłuchaniu się popłakałam z ogólnej rozpaczy bezsennej, poza tym było ok ;) Wizyta trwała równą godzinę, studentka mnie wypytała na okoliczność depresji, nerwicy itp, przed wizytą też się wypełnia masę papierów. Zasadniczo dostałam na odchodne zalecenia co do higieny snu, Cital oraz doraźnie Trittico. Cital kiedyś zadziałał na mnie bardzo dobrze nasennie, więc być może teraz też tak będzie.

Ogólnie to w sumie wyszło raczej tak jak się spodziewałam że będzie, bez spektakularnych niespodzianek. Na plus liczę doktorowi że mi nie dał Zolpidemu, który jest fajny ale wiadomo uzależnia i buduje tolerancję. Każdemu polecam taką wizytę w klinice snu.... !

przez jasaw 13 lis 2013, 16:37
Ja testuję magiczne plasterki na sen....jak na razie działają, 8 kolejnych przespanych nocy. Nie wiem co działa, czy autosugestia, czy też one właśnie. Zobaczę jak będzie dalej...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez zigi7 13 lis 2013, 16:42
Co to za plasterki?

przez jasaw 13 lis 2013, 16:45
zigi7, nie chcę robić reklamy, jak przetestuję i sprawdzą się, podam Ci link, bo to kosztowna sprawa, OK?
Za miesiąc przypomnij się, podam Ci link na pw. Chyba, że chcesz teraz?
Dobra Dusza Forum

przez zigi7 13 lis 2013, 16:48
To proszę wyślij mi na priva linka, byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

przez jasaw 13 lis 2013, 20:08
zigi7, przepraszam, nie było mnie tutaj przez dłuższy czas. Za chwilę wyślę Ci link na pw.
Dobra Dusza Forum

przez mark987 13 lis 2013, 22:22
polakita napisał(a):Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, byłam u dra Skalskiego w warszawskiej Klinice Leczenia Zaburzeń Snu (państwowo, ul. Nowowiejska).
Doktor na pożegnanie ucałował moją dłoń, i to jest ten moment który na pewno ZAPAMIĘTAM NA DŁUGO :105: :angel: :mrgreen:
Dawno mi się coś takiego nie przydarzyło ;) Był on i studentka, która właściwie mnie "przejęła" tak czy inaczej na tym przesłuchaniu się popłakałam z ogólnej rozpaczy bezsennej, poza tym było ok ;) Wizyta trwała równą godzinę, studentka mnie wypytała na okoliczność depresji, nerwicy itp, przed wizytą też się wypełnia masę papierów. Zasadniczo dostałam na odchodne zalecenia co do higieny snu, Cital oraz doraźnie Trittico. Cital kiedyś zadziałał na mnie bardzo dobrze nasennie, więc być może teraz też tak będzie.

Ogólnie to w sumie wyszło raczej tak jak się spodziewałam że będzie, bez spektakularnych niespodzianek. Na plus liczę doktorowi że mi nie dał Zolpidemu, który jest fajny ale wiadomo uzależnia i buduje tolerancję. Każdemu polecam taką wizytę w klinice snu.... !

Czyli lekarz z klasą, jakich rzadko w dzisiejszych czasach się spotyka. Skończyło się na jednej wizycie czy jesteś umówiona na następną - jakąś kontrolną?

przez pozytywna 14 lis 2013, 09:45
Witam serdecznie
Od kilku miesięcy czytam to forum a dziś coś napiszę... z bezsenności można wyjść choć wymaga to długiego czasu i dużej pracy nad sobą. Wiem , bo przerobiłam to na własnej skórze... Od stycznia przestałam spać, tak z nocy na noc....całe noce byłam jak nakręcona,, potem ten lęk przed łóżkiem.... ciągle zdenerwowana, wystraszona a w domu dwoje dzieci... wizyta u psychiatry, psychoterapia i udało się . Brałam lerivon i teraz go odstawiłam i jest ok....pozdrawiam wszystkich i życze zdrowia...

-- 14 lis 2013, 08:48 --

A i jeszcze jedno, stwierdzono u mnie nerwicę, kilka miesięcy miałam też objawy derealizacji , bezsenność przy tym to mały problem, jeśli ktoś chce o cos zapytać to chętnie odpowiem jak sobie z tym radziłam...

przez viviana3 14 lis 2013, 11:32
Mnie dołożono do Trittico Tisercin. Myślicie, że taka kombinacja może pomóc mi uregulować sen? Wczoraj po raz pierwszy wzięłam ten Tisercin i nic, obudziłam się jak zawsze przedwcześnie.

-- 14 lis 2013, 12:37 --

Nie wiem już co robić, żeby wydłużyć sen. Codziennie czuję, że nad ranem jakaś tajemnicza siła wyrywa mnie ze snu nie pozwalając wyspać się do końca.

-- 14 lis 2013, 12:47 --

Czy ktoś mógłby mi coś doradzić w tym temacie? To dla mnie bardzo ważne.

-- 14 lis 2013, 13:02 --

Jestem w ciągu dnia tak zmęczona, że mam problemy z podstawowymi czynnościami. Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie.

przez polakita 14 lis 2013, 14:17
Czyli lekarz z klasą, jakich rzadko w dzisiejszych czasach się spotyka. Skończyło się na jednej wizycie czy jesteś umówiona na następną - jakąś kontrolną?

Hej, myślę że będę tam zaglądać dopóki będę musiała jechać na lekach... na razie zapisana jestem za miesiąc. Pan doktór raczej nie w moim typie, a szkoda hhhhiiiiiii ;)

Sortuj wg