Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez niosaca_radosc 22 paź 2013, 20:25
clavia, może nie odpowiem konkretnie na Twoje pytanie, ale ciekawi mnie dlaczego chcesz to zmienić?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Niktita 22 paź 2013, 20:27
Zaznaczam, że wszelakiej maści pastylki na sen wprowadzają w stan PODOBNY do snu fizjologicznego. Nigdy organizm tak się nie zregeneruje, jak w śnie czysto fizjologicznym.
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

przez clavia 24 paź 2013, 12:48
Chcę zmienić bo:
- dzień będzie dłuższy
- zauważyłam, że jak wstaję o 6 jestem bardziej wypoczęta niż jak o np.10 (nie ziewam w ciągu dnia itp.)
- byłam nauczona w domu, że po szkole lekcje itp a np. o 19 albo jak skończę czas wolny, a sowa jest dopiero po 19 rześka, więc wolę do np. 15 być rześka by zdążyć się pouczyć a po mieć już czas wolny a nie, że rano np. gram na flecie bo jeszcze ospała a wieczorem żywa i myśl musisz się pouczyć
- zdrowiej kłaść się wcześniej a nie późno w nocy
Puki co wstaję o 6 ale muszę jeszcze popracować nad włażeniem do łóżka przed 23 a nie po 24 cz 1 jak bywa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark987 24 paź 2013, 21:26
Clavia przestawienie zegara biologicznego (okołodobowego) nie jest zbyt trudną rzeczą, ale nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Przede wszystkim żadnego przysypiania i drzemek w ciągu dnia. Postaraj się też zmęczyć (spacer, bieg) na 2-3 godziny przed snem. Na godzinę przed snem staraj się wyciszyć, a więc wyłącz kompa i np. poczytaj. Gorąca kąpiel też dobrze przed snem też pomaga. I przede wszystkim musisz być konsekwentna w kładzeniu się i wstawaniu o jednakowej porze, nawet w dniach wolnych od zajęć.

przez Niktita 24 paź 2013, 22:50
Pamiętajcie także o rytuałach podczas snu. Każdy jakieś ma. To one pozwalają nam zasnąć. Niektóre dzieci ssą kciuk, inne nie zasną bez włączonej lampki. Niektórzy dorośli podjadają przed snem. Jak w dzieciństwie ktoś słuchał muzyki to trudno mu będzie zasnąć bez niej. Jednak słuchanie muzyki rujnuje sen. Pamiętajmy, że zgodnie z teorią Benjamina Franklina powinno się wietrzyć sypialnię, a im niższa temperatura w pokoju, tym sen jest efektywniejszy (do pewnej temperatury oczywiście!). Jest to tak zwana "kąpiel powietrzna". Winston Churchill w czasie konferencji Wielkiej Trójki chyba w 1953 roku domagał się dwóch łóżek. Gdy jedno nagrzało się, to przenosił się do drugiego. Powiedziałby ktoś, że to taki grymas, ale de facto każdy powinien mieć takie dwa łóżka. Oczywiście to jest niemożliwe, bo na takie fanaberie stać jedynie najbogatszych... Znowu kasa. Kasa, kasa, kasa! Bez kasy to się strasznie cierpi. Masz kasę, to nie cierpisz w ogóle! Jak mnie to /cenzura\!!!!!!!
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

przez clavia 24 paź 2013, 23:04
Dziękuję za odp. :)

przez nerwa 24 paź 2013, 23:41
Niktita napisał(a):Znowu kasa. Kasa, kasa, kasa! Bez kasy to się strasznie cierpi. Masz kasę, to nie cierpisz w ogóle! Jak mnie to /cenzura\!!!!!!!

Eee tam, zobacz ilu celebrytów ktorzy maja kupe kasy - cierpi na depresje, lęki - i potem są znajdowani w hotelowym pokoju po przedawkowaniu środków uspokajających czy nasennych.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez deader 25 paź 2013, 10:33
Niktita napisał(a):Winston Churchill w czasie konferencji Wielkiej Trójki chyba w 1953 roku domagał się dwóch łóżek. Gdy jedno nagrzało się, to przenosił się do drugiego.

I w nocy co godzina przełazić z jednego łóżka do drugiego? :lol: Brzmi nieco bezsensownie jak dla mnie... Dopiero bym się nie wysypiał.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Candy14 25 paź 2013, 12:24
nerwa, dokladnie. Pooglasdajcie sobie "gwiazdy na odwyku" . Pomimo kasy sa porabani ostro
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez tahela 25 paź 2013, 12:55
Niktita,
rytuały kultywować w czasie zasypiania, no proszę bzdura, szczególnie dla kogoś z NN, mogło by to już w ogóle pociagnąć za sobą nieprzyjemne konsekwencje, nawet jak jest lepiej, uwolnić demona i nakrecić błędne koło nerwicy
Ostatnio edytowano 25 paź 2013, 13:01 przez tahela, łącznie edytowano 1 raz
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez NieznanySprawca 25 paź 2013, 12:58
Winston Churchill w czasie konferencji Wielkiej Trójki chyba w 1953 roku domagał się dwóch łóżek. Gdy jedno nagrzało się, to przenosił się do drugiego.

Czerczil mial prawdopodobnie cyklofrenie (psychoza maniakalno-depresyjna). :pirate:
Towarzysz Gomulka nerwice.
NieznanySprawca

przez mark987 31 paź 2013, 23:38
Niktita napisał(a):Powiedziałby ktoś, że to taki grymas, ale de facto każdy powinien mieć takie dwa łóżka. Oczywiście to jest niemożliwe, bo na takie fanaberie stać jedynie najbogatszych... Znowu kasa. Kasa, kasa, kasa! Bez kasy to się strasznie cierpi. Masz kasę, to nie cierpisz w ogóle! Jak mnie to /cenzura\!!!!!!!

Nikita to tak nie do końca. Wielu celebrytów cierpi na bezsenność właśnie z tego powodu, że każdą noc spędza w innym łóżku (hotele) Dotyczy to głównie artystów i osób którzy często podróżują.

przez deader 01 lis 2013, 00:24
mark987 napisał(a):Nikita to tak nie do końca. Wielu celebrytów cierpi na bezsenność właśnie z tego powodu, że każdą noc spędza w innym łóżku (hotele) Dotyczy to głównie artystów i osób którzy często podróżują.

Plus kilogramy kokainy też nie pomagają w zasypianiu ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Bezsenność

przez viviana3 07 lis 2013, 12:48
Witam, czy ktoś mógłby mi coś poradzić w temacie bezsenności? Stosuję lek Trittico na przedłużenie snu. Niestety budzę się nad ranem taka jakby niedospana i to zmęczenie ciągnie się za mną przez cały dzień. Nie wiem już co robić.

Sortuj wg