Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

Problemy ze snem

przez Trzyzet 14 paź 2013, 00:59
Ciezko mi powiedziec, bo nigdy nie bralem czegos co reguluje poziom melatoniny w organizmie.. Tez podejrzewam to, ze na zime, sezonowo staje sie typem sowy. Pozostaje lykac dwie piguly tonaxinum na noc - troche pomagaja wstac z rana.

przez Victta 15 paź 2013, 23:35
Ja mam ten sam problem już od dwóch lat, wystarczy, że się zdenerwuje, albo podekscytuje czymś i nocka z głowy.Najgorzej jak trzeba wstawać do pracy na 6. Zauważyłam jeszcze jedną rzecz, ze nie jestem w stanie spać jak mąż siedzi na kompie i to nawet nie chodzi o hałas, czy dźwięk klikającej myszki tylko o sam fakt, że muszę zasnąc przy kimś. Masakra. Biorę już rok Lerivon i doraźnie Stilnox, ale temu wszystkiemu nie ma końca.

przez deader 16 paź 2013, 19:04
Victta, biorę na sen mianserynę jak ty (tyle że pod nazwą Miansec) i sama miansa "nie wystarcza" - nie usypia mnie. Po pertraktacjach z lekarką mam do tego dołożone hydroksyzynę i prometazynę i taki zestaw jest dla mnie "perfect" - zarówno jeśli chodzi o zasypianie jak i podtrzymanie snu; zolpidem nie usypiał mnie tak jak niektórych plus powodował wybudzenia w nocy. Polecam taki zestaw, po skonsultowaniu z lekarzem oczywiście.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez andzia2839 17 paź 2013, 00:50
Witajcie
Mam taki problem a mianowicie w ciągu dnia chce strasznie mi się spać w godzinach od 7 rano do 12 i naprawdę ciężko mi wstać i naszykować się do szkoły, jestem poprostu półprzytomna, po południu jakoś bardziej się ożywiam, ale nadal jestem zaspana, dopiero gdzieś tak o 18 zyskuję więcej energii. W nocy nie mogę spać bo mam pełno energii, życie wydaje mi się o wiele weselsze, humor wyraźnie mi się poprawia i mam chęci, siły i motywację, aż rozpiera mnie energia, a gdy tylko pójdę spać to ciężko mi wstać, jestem zmęczona po przebudzeniu, na niczym nie mogę się skupić, bo jestem tak zmęczona, pieką mnie oczy, mam zły nastrój i czuję się bez sensu, nie mam motywacji ani siły i z wielkim wysiłkiem się zmuszam do zrobienia czegokolwiek. To jest bardzo męczące, szczególnie jeśli ma się szkołę, nawet próbowałam położyć się wcześniej by być wypoczęta ale to i tak nic nie daje... Czy ktoś z was tak ma? Czym to może być spowodowane?

przez mark987 17 paź 2013, 20:34
Andzia prawdopodobnie jesteś typem "sowy". Twój zegar biologiczny (okołodobowy) tak się ustawił, kładziesz się późno i rano musisz swoje odespać. Myślę, że przy odrobinie wysiłku możesz to zmienić w niedługim okresie czasu.

przez jasaw 17 paź 2013, 20:48
Ja, póki co, poradziłam sobie z tym problemem,tzn.nie ja, a tabletka.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Problemy ze snem

przez mark987 17 paź 2013, 21:10
Mieszanka szyszek chmielu i liści melisy. Zioła o ile się nie mylę odnoszą zamierzony efekt tylko przy regularnym braniu.

przez Victta 17 paź 2013, 22:14
Tabletki od czasu do czasu są ratunkiem.

przez jasaw 17 paź 2013, 22:17
Victta, musiałam zdecydować się na tabletki, na razie łykam codziennie, bo w ciągu 3 lat przespałam chyba 1/3 wszystkich nocy, co znacznie odbiło się na mojej psychice.

-- 18 paź 2013, 05:15 --

Pochwaliłam się nieskromnie, że przesypiam noce, a tu dzisiaj niespodzianka - bezsenność :bezradny:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Victta 18 paź 2013, 19:24
Jasaw, jesz tabletki, a mimo to bezsenność?

przez mark987 20 paź 2013, 20:46
Vikta łykasz codziennie? A nie lepiej najpierw się położyć i nie brać profilaktycznie a dopiero kiedy rzeczywiście nie możesz spać? Świadomość, że ma lek pod ręką i możesz w każdej chwili po niego sięgnąć czasem powoduje, że wcale nie trzeba go brać. Przynajmniej ja stosuję taką zasadę w przeciwieństwie do moich najbliższych "zwyczajowych". W sumie biorę dwa, trzy razy w tyg.

przez Victta 21 paź 2013, 21:36
mark987
Codziennie biorę Lerivon, bo ten lek się bierze codziennie.
Natomiast Stilnox biorę bardzo rzadko.

Niechciana pobudka

przez Lunathick 22 paź 2013, 16:06
Cześć ludziska.

Mam od dłuższego czasu problem z przebudzaniem się w środku nocy. Czasem raz, czasem dwa razy.
Trochę to irytujące, jednakże dzisiejszej nocy przebudziłem się o 2 w nocy i nie mogłem zasnąć do 4 nad ranem...
Czułem się bezradny, chciałem zasnąć. Nie wiem tylko czy to ma podłoże somatyczne czy raczej psychiczne...
Ostatnio edytowano 22 paź 2013, 16:12 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego tematu.
"Żyjemy tak jak śnimy - samotnie"

przez clavia 22 paź 2013, 20:10
Ja jestem sową. Chcę się zmienić w skowronka, ale nie wychodzi. W nocy zasiedzę się przed kompem, jak odchodzę to jest po 24. Chcę np. chodzić na mszę na 7 rano codziennie (była by to motywacja i bodziec do zmiany) by wstawać o 6. Dziś np. była o 12 msza za znajomą. Ustawiłam na 6 budzik z myślą posłucham muzy czy coś, po obudzeniu go wyłączyłam i z racji, że msza na 12 wstałam po 11-tej. Komuś udało się zmienić w skowronka. Jeśli tak porszę o rady, co wam pomogło na drodze do zmiany? Z góry thx. :)

Sortuj wg