Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

Re: Bezsenność w Polsce

przez pete_27 07 mar 2010, 11:20
Próbowałaś agomelatyny? Działa świetnie na sen. Można spać krócej, a jest się wyspanym. Może warto?
pete_27

przez VasqueS 07 mar 2010, 11:27
sójka, Może spróbuj wieczorem się kłaść wcześniej, czytać książkę 2 godziny przed snem ?
Jeśli to nie pomoże to do lekarza po leki.
VasqueS

przez majstero 07 mar 2010, 12:48
Vasques jakbyś nie doczytał w pierwszym poście sójka bierze leki na receptę, które mają pomóc w tym problemie wiec mogę zaryzykować stwierdzenie, że chodzi do lekarza ,pewnie nawet dosyć regularnie.
Czytać ze zrozumieniem. 8)
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez VasqueS 07 mar 2010, 12:53
majstero, Ja czytam ze zrozumieniem, chodzi o inne leki.
VasqueS

przez Majster 07 mar 2010, 15:44
majstero napisał(a):Vasques jakbyś nie doczytał w pierwszym poście sójka bierze leki na receptę, które mają pomóc w tym problemie wiec mogę zaryzykować stwierdzenie, że chodzi do lekarza ,pewnie nawet dosyć regularnie.
Dokladnie. Nasz kolega najwyrazniej miewa problemy z komunikowaniem sie slowem pisanym w obie strony. O jakie "inne leki" chodzi? Komu o nie chodzi? Skoro w pierwszym poscie wspomina o lekach na recepte tzn ze jest w ciaglym kontakcie z lekarzem. Bez tego pewnie Lerivon znalaby jedynie z internetu. Jesli pyta o sposoby na bezsennosc, to kazdy domysli sie ze probowala juz sposobow oczywistych jak wczesniejsze łóżko czy ksiazki przed zasnieciem. Zapewne zna tez wszelkie eksperymenty z kąpielami przed zasnieciem, ogladaniem roznych filmow, muzyka relaksacyjna itd. Najprawdopodobniej przerabiala tez wietrzenie mieszkania wieczorowa porą, lekka pizamke czy koldry puchowe. Zaloze sie, ze sposobow na bezsennosc zna jeszcze wiecej. Pyta jednak na forum, bo nadal nie spi. Nie sadze, aby odkrywcze "do lekarza po leki" bylo tym co Ją uratuje. Od siebie zapytam tylko o Nasen - mimo ze wredne i uzaleznia to podobno skuteczne. Probowalas? Pozdrawiam :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez scrat 07 mar 2010, 17:05
majstero napisał(a):Vasques jakbyś nie doczytał w pierwszym poście sójka bierze leki na receptę, które mają pomóc w tym problemie wiec mogę zaryzykować stwierdzenie, że chodzi do lekarza ,pewnie nawet dosyć regularnie.

Niektórzy wolą pisać niż czytać :P
Przyjaciel forum

Re: CIĘŻKA PRZEWLEKŁA BEZSENNOŚĆ

przez CatherineF 07 mar 2010, 20:06
krytykujecie to co napisalam ale ciekawe czy po odstawieniu leków bezsennosc wam nie wroci, mianseryne bralam, mirtazapiny chyba z 6 opakowan, dzialaly swietnie ale dzieki tym cudenkom mam 4 kilo nadwagi a zamulona chodzilam potem calymi dniami, zastanawiam sie jak mozna tak wychwalac leki chemiczne, ludzie przeciez to nie leczy tylko maskuje lub dziala doraznie. czy komukolwiek po odstawieniu lekow nie wrocila bezsennosc? gwarantuje ze wroci przy jakimkolwiek stresujacym wydarzeniu,
do majstra: mozg na fale alfa przestawia wlasnie l-teanina i relaksacja, poczytaj sobie wikipedie po angielsku, kopalnia informacji zwlaszcza jesli ktos jest niedouczony

przez sójka 07 mar 2010, 20:52
Majster chcesz więc piszę te leki. Myślę że to niedokładnie wszystkie ale jakiś obraz będziesz miał.
Bioxetin, fluanxol, coaxil, alventa, wellbutrin, mirtor, adartel, pramolan, hydroksyzyna, relanium, aurex, anafranil, sedam, triticco, symfaxin, perazin, zolsana, estazolam, doxepin, cloranxen, rudotel, tisercin, nasen, lorafen, imowane, nitrazepam, ketrel, chlorprotiksen i takie różne mieszanki w największych możliwych dawkach. Już nawet clonazepam nie działa.

przez Majster 07 mar 2010, 21:13
No i widzisz - zaczyna mi sie cos lekko klarowac. Podaj jeszcze ile masz lat i jak dlugo dokladnie sie leczysz. Nie smieje sie, pytam serio.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez VasqueS 07 mar 2010, 21:26
Majster napisał(a):
Dokladnie. Nasz kolega najwyrazniej miewa problemy z komunikowaniem sie slowem pisanym w obie strony. O jakie "inne leki" chodzi? Komu o nie chodzi? Skoro w pierwszym poscie wspomina o lekach na recepte tzn ze jest w ciaglym kontakcie z lekarzem. Bez tego pewnie Lerivon znalaby jedynie z internetu. Jesli pyta o sposoby na bezsennosc, to kazdy domysli sie ze probowala juz sposobow oczywistych jak wczesniejsze łóżko czy ksiazki przed zasnieciem. Zapewne zna tez wszelkie eksperymenty z kąpielami przed zasnieciem, ogladaniem roznych filmow, muzyka relaksacyjna itd. Najprawdopodobniej przerabiala tez wietrzenie mieszkania wieczorowa porą, lekka pizamke czy koldry puchowe. Zaloze sie, ze sposobow na bezsennosc zna jeszcze wiecej. Pyta jednak na forum, bo nadal nie spi. Nie sadze, aby odkrywcze "do lekarza po leki" bylo tym co Ją uratuje. Od siebie zapytam tylko o Nasen - mimo ze wredne i uzaleznia to podobno skuteczne. Probowalas? Pozdrawiam :)

Będę się starał wyrażać jaśniej, nie wiem czy próbowała bo nie napisała o tym, ja radzę co mogę.
Lekarz co myśli o zmianie leków ?
Przecież musi trafić w końcu w odpowiednie leki.
VasqueS

przez Majster 07 mar 2010, 22:02
CatherineF napisał(a):czy komukolwiek po odstawieniu lekow nie wrocila bezsennosc?
Mi nie wrocila :) Juz prawie 5 lat jak sypiam bez wspomagania.
CatherineF napisał(a):gwarantuje ze wroci przy jakimkolwiek stresujacym wydarzeniu,
Straszysz?
CatherineF napisał(a):do majstra: mozg na fale alfa przestawia wlasnie l-teanina i relaksacja, poczytaj sobie wikipedie po angielsku, kopalnia informacji zwlaszcza jesli ktos jest niedouczony
Czytuje. Nie tylko wiki, to nie jest jedyne zrodlo wiedzy, choc, zgodze sie - calkiem pokazne. Ale kwestionujac oficjalna medycyne sama stawiasz siebie w szeregu ludzi niedouczonych. Nauka na tym bowiem wlasnie polega, ze jest oficjalnie uznana i potwierdzona. Wszystko inne jeno wierzeniem pozostanie, lubo tez wietrznem zabobonem ;)

przez soulfly89 07 mar 2010, 23:04
Majster napisał(a):Ale kwestionujac oficjalna medycyne sama stawiasz siebie w szeregu ludzi niedouczonych. Nauka na tym bowiem wlasnie polega, ze jest oficjalnie uznana i potwierdzona. Wszystko inne jeno wierzeniem pozostanie, lubo tez wietrznem zabobonem ;)

Ok, oficjalna medycyna jest oficjalna tu u nas w tzw. "cywilizacji zachodu" ale to nie jest jedyna słuszna medycyna jaką wymyślił człowiek. Nie wiem czy leczenie tego organu, gdzie akurat oficjalna medycyna zauważa źródło choroby jest zawsze skuteczne... Szczególnie jeśli problem jest bardziej złożony: psychologiczno-somatyczny. Ja mam alergię połączoną z zaburzeniami depresyjnymi, obie rzeczy pojawiły się w podobnym czasie, przez 4 lata lekarze "konwencjonalni" rozkładali ręce... W medycynie chińskiej (i w wielu niekonwencjonalnych/naturalnych metodach) traktuje się pacjenta jako całość. Osobiście nie jestem przekonana czy rozkładanie człowieka na cząsteczki i leczenie każdej z osobna, odsyłanie pacjenta z poradni do poradni, jest najlepszym rozwiązaniem. Nazywane jest "konwencjonalnym" bo wszyscy się do niego przyzwyczaili - ale to wcale nie znaczy że jest najlepsze. Medycyna niekonwencjonalna ma tę przewagę, że patrzy na problem całościowo. Kiedyś ludzie myśleli, że Ziemia jest centrum wszechświata i nazywali Kopernika niedouczonym heretykiem ;) Nie wydaje mi się żeby medycyna niekonwencjonalna była zabobonem! Za to jak patrzę na służbę zdrowia, a często mam z nią do czynienia, i na traktowanie pacjentów, to przestaję wierzyć w skuteczność konwencjonalnego leczenia...

A leki psychotropowe trochę zamulają. Czuję to...

przez linka 07 mar 2010, 23:23
soulfly89, raczej to zdanie powinno brzmieć: "Leki które ja biorę, sprawiają, że czuję się zamulona".
Bo na każdego ten sam lek zwykle działa inaczej, mnie nic nie przymula, dzięki lekom dopiero wróciłam do życia ze stanu wegetacji :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez VasqueS 08 mar 2010, 04:34
Jest 3:30 a ja nie moge zasnąć, mam nadziej, iż mi to minie bo tak nie da się funkcjonować.
VasqueS

Sortuj wg