Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Babilon 01 lis 2012, 17:37
Śnieżko wszelakie, no podstawa to oczywiście presja żeby usnąć i wyspać sie, a jak sie w nocy obudze to żeby zasnąc znowu do rana. A ponadto rozmaite rzeczy na temat tego co ma sie wydarzyc jutro, oczywiście w najczarnejszej wersji, najbardziej bałam sie sytuacji, w których zapewne potwornie sie zdenerwuje, a nerwy wiadomo wykańczają fizycznie i psychicznie. No same czarne scenariusze odnośnie tego co spotka mnie w najbliższych dniach i że napewno absolutnie tego nie wytrzymam nerwowo, a co za tym idzie - fizycznie.
Perazyne akurat po dziś dzień bardzo dobrze toleruje. Teraz z uwagi na zaburzenia hormonalne, które doprowadziły mnie po wszystkich lekach do bezpłodności, poprosiłam lekarza o zmiane perazinu na jeden z nowej generacji - olanzapina, ale na razie nie spróbowałam jej i nie jem totalnie nic, bo musze wyjśc z bezpłódności. I to mnie zmobilizowało i zaczęłam zmniejszac dawki leków, a teraz od paru dni nie biore nic, a tą olanzapinę to tak na "czarną godzinę" che miec doraźnie.
A mianseryna śnieżko nie jest pochodna perazyny, nie ma z nią nic wspolnego, to sie nie bój.

-- 01 lis 2012, 17:45 --

sniezka napisał(a): U mnie oczywiscie najgorsza zmora i mysl- nie zasne.Boje sie tych mysli.

Kochana przeczytaj jeszzce raz moje wczesniejsze odpowiedzi dla Ciebie. Podstawa wszytskiego to PRZESTAĆ BAĆ SIE tych myśli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! One właśnie rujnują nam spanie. Nie mysl żeby juz zasnąć bo wtedy nigdy nie zaśniesz. Nie będę się powtarzać. Prosze przeczytaj 3 razy moje wcześniejsze odpowiedzi dla CIebie. JA teraz stram sie o tym nie myśleć i zasypiam BEZ LEKÓW!

przez sniezka 01 lis 2012, 20:40
Babilon, czytam uwaznie Twoje wszystkie posty:) Dziekuje Ci za cenne porady.Bede sie starac innego wyjscia nie ma.Masz racje i to jest pokrzepiajace,ze oswoilas lek.Wiem teraz ,ze nie tylko ja taka pogmatfana jestem:))

przez Babilon 02 lis 2012, 07:37
No pewnie , ze nie tylko Ty "pogmatwana" jesteś, tylko cała kupa ludzi ma podobnie lub jeszzce gorzej. Oczywiście, ze nieraz jak zwłaszcza masz złe noce za sobą, to człówiek bardzo chciałby sie wyspać, ale pomimo, ze to będzie krążyć mi nad główą, nie zwracam na to uwagi, i mysle sobie: spokojnie, no kiedys usne. I rzezywiście tak jest. No za pierwszym razem może byc trudniej, ale nie zrażaj sie, nie od razu Rzym zbudowali. Czasami zwłaszcza jak sie gorzej czuje to też jest trudniej, ale da się!! To kwestia nauczyć sie tak myśleć i cierpliwie czekać na sen. Skoro nawet po tabletach czekałam ze 2 h to bez tablet nie skróci sie do 15 minut przecież! No na razie ten mój sen nie jest jakiś super długi, w rejonie 5,5-6h no ale jest o moich własnych siłach bez tablet i do tego np. z jednym wybudzeniem w środku i szybkim zaśńieciem ponownie. No dla mnie to pieronowy sukces, jeszcze w czerwcu jakby mi to ktoś powiedział to bym w życiu nie uwierzyła!!!!!! A myśle żę ten sen i tak jest bardziej regenerujący niż dłuzszy sen po tonie tablet.Śnieżko, odwagi! i pozytywnego nastawienia!
Kochana, zainwestuj w to dzieło kilka nocy, a zobaczysz, ze w najgorszym wypadku, nie będziesz sie czuła gorzej niż przedtem. Zwycięstwo jest w Twojej mocy!! :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sniezka 03 lis 2012, 18:08
Babilon, mi sie wydaje,ze jestem jednak bardziej pogmatwana.Z tego co piszecie potraficie sie przemeczyc noc bez lekow nasennych.Ograniczyc sie.Ja juz nie potrafie.Boje sie,ze bez zolpidemu niepotrafie zasnac.Dawkuje zwykle o 1/3 do 1 tabl.Co noc inaczejBiore kawalek ,a pozniej sobie dokladam w panice,ze nie spie jeszcze..Boje sie,ze juz na zawsze tak pozostanie.Napewno jestem uezalezniona i tego nie trzeba mi uswiadamiac.W domu mam lek od 8 lat,ale roznie bylo z jego stosowaniem.Potrafilam miec dlugie przerwy i bylo ok.Bez zadnych nerwow poprostu zapominalam wziasc lub z wlasniej woli nie bralam.Tym razem moja wola jest taka slaba.Nie mam zadnego leku wspomagajacego.Ide we wtorek do lekarza.O jaki lek poprosic??Co ma podobne dzialanie jak zolpidem??Zazdroszcze ludziom ,ze spia bez chemii.Zawsze dawkowalam,ze 10 tabl starczalo mi na caly mc,a teraz juz w nerwach zre je jak cukierk:(((

przez Babilon 04 lis 2012, 09:04
sniezka napisał(a):.Z tego co piszecie potraficie sie przemeczyc noc bez lekow nasennych.

Wcale nie piszemy, ze "przemęczamy noc", tylko prawie normalne spanie. No pierwsza moze być trudniejsza, ale potem łatwiej. Wiec tu nie chodzi o jakiś ogromny wysilek, którego efektem jest jedynie przemęczenie nocy, tylko cąłkiem przyzwoity sen.

Babilon napisał(a):Boje sie,ze bez zolpidemu niepotrafie zasnac.

A to każdy sie boi że bez swojego leku nie zaśnie, normalne.

Babilon napisał(a):Dawkuje zwykle o 1/3 do 1 tabl.

No to wcale nie jesz dużo, wręcz malutko.

Babilon napisał(a):Potrafilam miec dlugie przerwy i bylo ok.Bez zadnych nerwow poprostu zapominalam wziasc lub z wlasniej woli nie bralam.

No więc jednak miałaś okresy przerwy od leku i spałaś, czy to nie jest wystarczający dowód, ze znowu tak będzie?

Słuchaj Śnieżko, jeśli chodzi o leki podobne do zolpidemu to jest jeszcze zopiklon i zaleplon (nazwy międzynarodowe, czyli substancji czynnych a nie preparatów handlowych). A zolpidem działa dość krótko, jak ja to brałam dawno temu to w pół nocy musiałam zażyc nową porcje leku, więc jak tobie zolpidem wystarcza na całą noc to i tak rewelacyjnie spisz.
NAtomiast jesli rzeczywiście jesz długo ten zolpidem (nie wiem jak długo zazywasz go), to moze być jakieś uzależnienie, ale na pewno nie tak silne jak po benzodiazepinach. WIęc w tym wypadku byłóby chyba, w/g mnie, dobrze zmienić go na coś zupelnie innego z innej grupy leków, żebys przejsciowo, zanim będziesz mogła wyjść z leków, zażywała cos na spanie zupelnie z innej beczki, no bo jesli rzeczywiście jest już u Ciebie jakieś małe uzależnienie, to rzeczywiście nagłe odstawienie moze byc trudne. Więc na okres przejściowy musialby Ci cos lekarz dać. Nie wiem na jakim tle ta twoja bezsennośc, jak dominują lęki to np. hydroksyzyna, jak mysli natrętne to neuroleptyk, jak ani jedno ani drugie, po prostu nie zaspypiasz (bez lęków i natręstw) to możę mirtazapina.

przez Candy14 05 lis 2012, 05:18
Znowu dzis nie zasne. Nie znosze tego :?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez silence_sadness 05 lis 2012, 05:21
U mnie to prawie norma..

Kilka nocy w tygodniu mam z głowy..

Nic przyjemnego..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez Candy14 05 lis 2012, 05:33
silence_sadness, ja od jakiegos czasu juz dobrze spalam.. najpozniej o 3,00 odplywalam. Dzis nie da rady :?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez tahela 05 lis 2012, 05:38
brak snu i zoolpek na efekt3D :? :time:
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez silence_sadness 05 lis 2012, 05:42
Candy14, U mnie właśnie też ujawnia się to etapami..

Ostatni problem ze snem miałam kilka miesięcy wstecz..

Od jakiegoś czasu ponownie się pojawił..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez Saraid 05 lis 2012, 09:02
Bezsennos meczy cos o tym wiem
Saraid

przez sniezka 05 lis 2012, 22:17
Jejku.Ja dzis probuje bez zolpa.Watpie ,ze zasne.Ten lek to wybawienie mimo,ze kazdy tak psioczy na niego.Wszystko uzaleznia.Jak jednak mysle,ze wieksze szkody robi brak snu niz tabletki.I tak do piachu :P Ostatnie dni na 1/3 zolpika przeszlo jakos.Troche sie uspokoilam.
Mialam dwa dni temu nad ranem okropne przysypianie;/ Zamkniete oczy,widzialam obrazy,ale slyszalam wszystko.Nie moglam jakby stracic swiadomosci.Teraz sie boje,ze nie strace jej i kuzwa nie wejde w gleboki sen.Co za makabra!

przez Candy14 05 lis 2012, 22:43
Jak jednak mysle,ze wieksze szkody robi brak snu niz tabletki.

Czy ja wiem. Biorac procha nie rozwiazujesz problemu z bezsennoscia tylko sie wylaczasz.

przez Victta 05 lis 2012, 22:51
Na bezsennosc ponoć trzeba tak:
1. Ustalić sobie stałe godz snu np 24-6
2. Położyć się i spróbować zanąć, jak się nie da tzn po 20 min, wstać,poczytać, posiedzieć, napić sie, poczekać, jak się znowu zachce spać to do łóżka i jak się znowu nie da to od nowa wstać, do skutku, trzeba zmęczyć lęk.
3. Pamiętać, że można żyć i funkcjonować bez snu i nic się nie stanie. Po prostu sen zwycięży lęk. Musimy tylko dać mu szanse.

Sortuj wg