Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez eroica 06 wrz 2012, 00:54
collector napisał(a):dostałem ostatecznie tisercin 25mg, 2 tabletki. Co o nim sądzicie na spanie ?

u mnie nie działał, ale większość osób w wątku o tisercinie mocno chwali właśnie działanie nasenne
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez Inocentus 06 wrz 2012, 01:06
A mnie znajomi zalecają jednak ponowną wizytę w POZ, ponoć są jakieś leki nowej generacji - receptowe oczywiście, które nie powodują uzależnienia, jak benzodiazepiny, a dające takie same efekty - muszę jakoś znaleźć czas i się wybrać.

przez tahela 06 wrz 2012, 07:22
na mnie zolpidem jednak najuleppiek ani trinico, ano minseryna ani benz0o tylko zolpidem i koniec o hydroksyzynie szkoda wspominać bo to cukierki są dla dzieci.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sleepwalker 06 wrz 2012, 08:08
Mi lekarz proponował jakieś leki na sen, szkoda że nie pamiętam nazwy... Ale jak tak przejrzałam wcześniejsze posty to wygląda na to, że nie zawsze działają albo nie tak trudno o przyzwyczajenie organizmu do nich.
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez Inocentus 07 wrz 2012, 20:48
Jak zwykle nie mogę nigdzie dotrzeć.
Chyba najgorsza rzecz to przyzwyczajenie się organizmu do leków, kilka, góra kilkanaście dni spania i zabawa zaczyna się od nowa.

przez Dragor 09 wrz 2012, 21:54
Witam jestem Paweł i od dawna mam problem z bezsennością w przed szkołą zawsze pije kawe ale zamiast pomóc to jeszcze bardziej rozkojarza i podrażnia żołądek nie wiem czy to od stresu czy od braku koncentracji aha jeszcze od tego mam problem z wykonywaniem zadań na wf i wszyscy mają mnie za przygłupa w szkole.
(sory za błędy)i kategorie
Ostatnio edytowano 11 wrz 2012, 19:21 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez Saanna 09 wrz 2012, 22:18
to nie pij kawy. kawa moze podrazniac zoladek i rozkojarzac, pobudzac. a stresy jeszcze ci sie dokladaja. a propos wfu nie jestem w stanie ci pomóc.

przez Artemizja 14 wrz 2012, 18:56
tahela, skądś to znam...choć i dzialanie Zolpidemu z czasem słabnie.Nie wiem jak jest u Ciebie,ale u mnie w tej chwili średnio działa i wybudzam się kilka razy w nocy,sen jest bardzo płytki,momentalnie budzę się,kiedy choćby najmniejszy szmer zakłóci ciszę,no i przed szóstą rano mój sen już szlag trafia,leżakuję jeszcze godzinę-półtorej,a później podnoszę się z łóżka :roll:
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez kaja123 14 wrz 2012, 19:15
Lilith napisał(a):[b]dzialanie Zolpidemu z czasem słabnie.

ja dochodziłam do dwóch tabletek czasami łączyłam z benzo. To faktycznie ślepy zaułek. Już od tego jestem wolna, ale droga była cieżka. Nie polecam chociaż działanie tego leku jest kuszące. Zażywam tylko antydep. na noc ale sen jest w kratkę :?

przez montechristo 14 wrz 2012, 19:46
łyka chlorprotixen 30mg lub hydroxzinum 20-30 mg - i nie śpię do 3-4 rano. Usypiam...i śpię max 4 godziny i potem się turlam.
Benzo nie mogę - szybko sie uzalezniam.

Macie jakiś inny farmaceutyk na sen?? poza benzo i opiatami :)?

Pozdro

przez Artemizja 14 wrz 2012, 19:51
kaja123, też nie polecam.Jeśli ktoś może,to lepiej niech go unika...

montechristo, kurczę-a co na to Twój lekarz?Nie wiem,co Ci poradzić,bo na mnie nic nie chce działać :bezradny: Zolpidem,to pochodna benzodiazepin,więc to odpada...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez eroica 14 wrz 2012, 19:53
Lilith napisał(a):tahela, skądś to znam...choć i dzialanie Zolpidemu z czasem słabnie.

no to jest przedziwne, ale u mnie było inaczej - przez pierwszy miesiąc działał tak sobie, czasem brałem całą tabletkę, czasem dwie - i spałem różnie, najczęściej krótko - a potem jakby organizm nauczył się spać na zolpidemie i jedna tabletka zaczęła mnie zwalać z nóg; po prawie roku brania zjechałem do pół tabletki i spało się super (i zupełnie zanikły amnezje, które przy większej dawce się zdarzały)

teraz jadę na ketrelu, bo po rocznym braniu zolpidemu już mi go nikt nie chce przepisać; generalnie wbrew lekarskim obawom oceniam ten lek jako b. słabo uzależniający - natomiast dużym błędem jest zwiększanie dawki, zwłaszcza na początku brania
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez montechristo 14 wrz 2012, 19:56
Lilith napisał(a):kaja123, też nie polecam.Jeśli ktoś może,to lepiej niech go unika...

montechristo, kurczę-a co na to Twój lekarz?Nie wiem,co Ci poradzić,bo na mnie nic nie chce działać :bezradny: Zolpidem,to pochodna benzodiazepin,więc to odpada...

Też ma już niewiele pomysłów....
Ja jestem jeszcze uzależniony krzyżowo lub nawet lepiej - od każdej substancji psychoaktywnej.
Kurcze - a spać musze bo zwariuję. Idę niedługo do roboty i musze spać.

Może ktoś zna jakiś lek? ale nic z okolic benzo - bo 2 tyg pobiorę i już musze odwyk robić

przez Lukrecja. 14 wrz 2012, 20:04
ja jak wzielam jedna tabletke tisercinu to spalam dwa dni,polecam na spanie
Lukrecja.

Sortuj wg