Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Inocentus 12 sie 2012, 16:09
Saanna napisał(a):a ja juz spie. wpierw psychiatrzy dali mi olanzepine na uspokojenie i sen i przesypiam srednio 8 godzin, czasem budze sie nie wyspana, albbo budze sie w ciagu nocy, ale wierze, ze zasne . to sukces.

Tylko pogratulować, tak trzymaj i kolorowych snów :great:

przez estera1 25 sie 2012, 13:14
wietrzenie pokoju,picie mleka przed snem nic nie daje ...ja potrafie dwa dni nie spac organizm powinien sie zmeczyc i kolejengo dnia usnac bez problemu a tak nie jest czemu?czasem potrafie usnac na 2-3h po okolo 4h lezenia w lozku :(

przez jasaw 25 sie 2012, 13:33
estera1, dawno Cię nie widziałam na forum:D Pozdrawiam Cię serdecznie.

Od roku moje problemy z bezsennością minęły. Czasem zdarza się jedna noc w miesiącu.
Trudno powiedzieć, co mi pomogło. Przede wszystkim chyba zmiana miejsca zamieszkania, czyli mieszkania z dala od potwornego hałasu z ulicy, jednej z głównych w Warszawie. Teraz, z dala od śródmieścia mam spokój, świeże powietrze.
Chyba też troszkę uspokoiłam emocje, chodzę na terapię, lepiej rozumiem swoje potrzeby i unikam wszystkiego, co mi szkodzi, itd,itd..
U każdego bezsenność ma inne podłoże, przyczyny. Ja uważam, że jedynie rozpoznanie ich, może pomóc w walce z tą przypadłością, która jest bardzo wyczerpująca dla organizmu.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Inocentus 26 sie 2012, 20:56
A ja znowu sypiam w kratkę, a właściwie więcej nie sypiam. Skoki temperatury, przewalające się ciśnienie powodują, że chociaż padam na zbitą twarz to zasnąć się nie da, a jak się uda to śpię jak zając pod miedzą i budzę się kilka razy w ciągu nocy - w sumie sypiając około 2-3 godzin na dobę, i nic nie pomaga nawet dwa tygodnie w górach w ciszy, daleko od cywilizacji, hałasu i wszystkich tym podobnych, czysty obłęd.

przez collector 27 sie 2012, 13:25
Prooosze o pomoc, po silnych atakach leku, zupelnie nie moge zasnac. Nie spie juz od 80h co robic ?
Ostatnio edytowano 27 sie 2012, 20:29 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez uzytkownik 27 sie 2012, 13:33
Idź do ogólnego, dadzą Ci Stilnox (wyśpisz się za wsze czasy) i skierowanie do poradni zdrowia psychicznego. Możliwe, że dostaniesz także Afobam (chyba najczęściej przepisywany lek przez ogólnych przy pierwszej wizycie z problemami ze snem i lękami).

U nas to chyba najczęściej stosowane leki przy pierwszym kontakcie w sprawie pomocy natury psychicznej.
Ostatnio edytowano 27 sie 2012, 13:34 przez uzytkownik, łącznie edytowano 1 raz
uzytkownik

przez Ferdynand k 27 sie 2012, 13:33
Silne środki nasenne/uspokajające barbiturany
benzodiazepiny
mirtazapina przepisał ci coś jakiś lekarz?
Naczelny Użyszkodnik

przez Saraid 27 sie 2012, 13:35
collector, do lekarza po leki natychmiast jesli niczego nie masz?ile mozna nie spac?
Saraid

przez collector 27 sie 2012, 13:38
bralem xanax 0.5g nic nie pomogl, ogolnie juz nie czuje leku tylko nie zasnalem od 4dni :|

przez uzytkownik 27 sie 2012, 13:41
No to pewnie Stilnox (zolpidem) złoży Ciebie ładnie do snu. Aczkolwiek nie polecam w monoterapii - ani brania w trybie ciągłym. Od tego są bezpieczniejsze leki, np. mianseryna, mirtazapina, trazodon, kwetiapina. Ale tak jak jest w stopce tej stronki:

Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.

My jedynie dzielimy się wzajemnymi opiniami nt. leczenia.
uzytkownik

przez Inocentus 28 sie 2012, 20:21
Coż wszystko wskazuje na to, że bez lekarza takie problemy się nie rozwiążą.

przez Saanna 29 sie 2012, 00:15
collector napisał(a):bralem xanax 0.5g nic nie pomogl, ogolnie juz nie czuje leku tylko nie zasnalem od 4dni :|

do lekarza. ja bralam xanax 2 tyg,a potem imovane. dopiero zolafren mi pomogl i sypiam samodzielnie

przez estera1 29 sie 2012, 21:49
jasaw milo i ciebie widziec :) nie bylo mnie bo bylam na etapie odstawiania leków jako tako mi to nawet szlo bralam 1-2 w tyg a teraz czuje ze musze czesciej neiwiem co sie dzieje po 2 mies znowu problemy ze snem wrocily i do tego bol serca a tak sie cieszylam.Normalnie juz mi rece opadaja niewiem jak je odstawic by znow przespac cala noc czyzby sie organizm przyzwyczail az tak do lekow :(

przez collector 05 wrz 2012, 20:17
dostałem ostatecznie tisercin 25mg, 2 tabletki. Co o nim sądzicie na spanie ?

Sortuj wg