Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez znerwicowanywojtek 25 mar 2012, 20:16
ja mam tak klade sie spac ale trudno mi usnac. po godzinie dwoch usypiam spie troche ale budze sie w nocy i mam problem z zasnieciem,w koncu udaje sie to. Wstaje rano wczesnie i jestem okropnie zmeczony.

przez Artemizja 26 mar 2012, 05:10
znerwicowanywojtek, a brałeś kiedyś coś na sen?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez mephion 29 mar 2012, 20:47
znerwicowanywojtek, mam tak, samo. Długi nie umiem usnąć, wiercę się, a jak zasnę budzę się co chwila. Średnio 1 na 3 noce przesypiam w miarę normalnie. :-/ Trza sobie znaleźć nocne hobby....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez estera1 29 mar 2012, 21:20
haha jak znajdziesz nocne hobby to dopiero masz po spaniu hah a moze przyjmij sie jako barman :P

przez małaMI25 30 mar 2012, 10:58
Ja mam podobnie jak mephion 1/na 3 jest ok.
Teraz dodatkowo piję dużą ilość wody w ciągu dnia to dodatkowo mnie wybudza w nocy.
Sny mam realne i rano po wstaniu z lóżka wstaje i patrze czy faktycznie jak we śnie
ktoś mi przyniósł kilka jednorazowych reklamówek ...czy np.odebrałam połączenie od nieżyjącego już "kogoś"
Wydaje mi się ,że ktoś puka do drzwi,lub że dzwoni mi telefon... :mhm:
Czy to już paranoja...?
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

przez estera1 30 mar 2012, 21:06
ja żyje nadzieją ze kiedys w koncu bede spala bez leków ...

przez jasaw 30 mar 2012, 22:06
Nie wiem co się stało, ale od miesiąca śpię dużo lepiej. Może raz lub dwa miałam problem z bezsennością.
To fakt - zasypiam ok.2 w nocy, ale rano śpię dłużej, wstaję ok.10.
To chyba zasługa mojego wyciszenia i tabletek /ziołowych/, które łykam od sierpnia ubiegłego roku, codziennie - rano - 1 tabletka, w południe - 1 tabletka, ok.17 -1 tabletka, wieczorem - /na sen/ 2 tabletki.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez mephion 31 mar 2012, 01:25
małaMI25, moje sny na lekach są intensywne ale jednocześnie nigdy nie są koszmarem. Cudowny surrealizm. :-)

przez estera1 31 mar 2012, 19:51
jasaw ale chyba niemozna mieszac ziolowych z nasennymi .Ja nie moge sobie pozwolic na zasypianie o 2 w nocy i wstawanie o 10 bo chodze do pracy :(

przez jasaw 31 mar 2012, 20:06
estera1, wiem, wiem, że ja mogę sobie na to pozwolić....
Jednak może trzeba po prostu kłaść się wcześniej, w Twoim przypadku....
Nie wiem nic na temat mieszania tabletek ziołowych z nasennymi, ale rozum podpowiada...NIE!!!
A co łykasz na sen???
Dobra Dusza Forum

przez estera1 31 mar 2012, 21:10
ostatnio lekarka przespisala mi mirtazapine scialo mnie z nog ale nie usnelam.Lykam chloroprotixen ale strasznie mi serducho wali po nim ale w miare spie po nim.Wczoraj wzielam nasen(zoplidem) ale usnelam jak wzielam 1,5 tabletki ale to chyba spalam ze 3h :( ostatnio cos mam bolesci w okolicach mostka i lewa reka mnie boli czasem czuje jakies mrowienie ,serce mi wiecznie wali jak nienormalne co sie dzieje z nerwow czy nie wyspania?kupialm sobie plastry oczyszczajace ale jakos niema przekonania ze oczyszcza one organizm a ty co lykasz na sen?kochana na ulotce pisze ze nie wolno laczyc ani nasennych ani psychotropow z niczym na ziolowych to samo

-- 31 mar 2012, 20:12 --

a druga sprawa to od nasennych idzie sie szybko uzaleznic :(

przez jasaw 31 mar 2012, 22:41
estera1, ja łykam poza stałymi na różne schorzenia-nadciśnienie, cukrzycę, cholesterol i serce - tylko ziołowe..czasem krople Milocardin, ale rzadko.
Dobra Dusza Forum

przez zmoriartyz 02 kwi 2012, 00:16
Uważam, że problemy ze snem w dużej mierze są naszą winą i na sen mamy większy wpływ niż nam się wydaje. Ja ze snem zawsze miałem mniejsze lub większe problemy, niestety w dużej mierze to była moja wina. Teraz sytuacja się poprawiła(choć niestety pozostawia jeszcze wiele do życzenia) gdy przestrzegam następujących zasad(wiele z nich można w necie znaleźć):

1. Pozytywne myśli- trzeba wierzyć w to, że uda się zasnąć i nie histeryzować jeśli jednak nam się nie powiedzie. Nieprzespana noc to nie koniec świata. Sen ma być przyjemnością, a nie przymusem.
2. Muszę mieć cicho jak makiem zasiał, a mieszkając w bloku nie jest to łatwe, dlatego zatyczki do uszu to dla mnie podstawa.
3. Odpowiednia temperatura w pokoju, odpowiednie okrycie itd. żeby nie było ani za zimno, ani za gorąco.
4. Wytępić owady z pokoju. Czasem jeden komar potrafi uprzykrzać życie przez całą noc.
5. Na pół godziny przed snem zero komputera, bo potem trudniej mi się zasypia.
6. Kładać się spać warto kompletnie zresetować umysł, czyli o niczym nie myśleć.
7. Załatwić potrzeby fizjologiczne.
8. Łóżko ma być wygodne, podobnie jak poduszka.
9. Gdy oczy zupełnie się nie kleją i już jesteśmy w 100% przekonani, że nie zaśniemy, to warto wstać, coś poczytać i poczekać, aż poczujemy zmęczenie.
10. Magnez przed snem to dobry pomysł.

Niby banalne, śmieszne, ale już wiele nocy nie przespałem z własnej winy.

przez Vian 02 kwi 2012, 04:36
6. Kładać się spać warto kompletnie zresetować umysł, czyli o niczym nie myśleć.

Ok, to jeszcze mi powiedz, jak to się robi, oczywiście pamiętając, że mamy swoje problemy, smutki, natrętne myśli, które cisną nam się do głowy chciane czy nie.

Nie mogę się z Tobą zgodzić, że to "z własnej winy", tak by było, jakby mózg miał przycisk "reset" a my, gapy, byśmy zapominali go wcisnąć. Ale nie ma, nie da się mu też powiedzieć "mózgu, cicho, teraz śpimy", a on grzecznie nie odpowie "ok, dobranoc".
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Sortuj wg