Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez *Wiola* 09 sty 2012, 13:38
małaMI25, Pewnie to nie jest najlepszy sposób, ale ja zasypiam słuchając filmu.
To jedyny jak u mnie sposób na "wyłączenie" myślenia.
Moderator

przez Mleczyk 09 sty 2012, 14:15
Badziak,

zdarzało Ci się przesypiać ważne wydarzenia, bo potrzeba snu była tak wielka, że zostawałeś w łóżku zamiast się zwlec

Wydarzenia dnia codziennego owszem, w liceum miałem z powodu spóźnień i nieusprawiedliwionych nieobecności naganne zachowanie, na studiach też nie jest lepiej, budzik mnie budzi a ja zamiast wstać to dalej śpię, i o ile w przypadku wykładów ujdzie to z ćwiczeniami bywa kiepsko. Dobrze, że studia niepubliczne bo by mnie wywalili na zbity pysk już dawno. A co do ważnych wydarzeń to jeśli je już opuszczam to nie z powodu senności a stresu i nerwów. Mimo iż zwlekę się w takim przypadku z łóżka to i tak padam na pysk, niby wstanę, niby jestem ale mózg dalej śpi w łóżku, więc właściwie nie wiem po co wstaję jak i tak nie kontaktuję.

Próbowałeś jakichś farmaceutyków?

Pewnie, te wszystkie żeń-szenie, bilobile, wszystkie niemal apteczne bez recepty na poprawę koncentracji przełykałem i guan z tego. Na poprawę snu rzecz jasna nie łykałem, bo już w ogóle bym nie wstał. No a jako, że nie leczę się psychiatrycznie żadnych leków przez Ciebie wymienionych nigdy nie łykałem. Red bulle, Tigery odpadają, bo cierpię na delikatną ortoreksję (kiedyś skrajną) i już na samą myśl o wypiciu czegoś tak niezdrowego bierze mnie na wymioty.

Jakie badania robiłeś oprócz krwi?

Hormony tarczycy, jakieś badanie wysiłkowe i na poziom dotlenienia, bo mam lekko krzywy kręgosłup i myślałem, że naciska na płuco powodując niedotlenienie a te senność. Chociaż z nadmierną sennością mam kłopot od 8-9 roku życia, a wtedy przeca miałem zdrowiuśkie plecki. Pamiętam jak dziś, gdy miałem 11 lat powiedziałem mojej mamie, że z chęcią "bym położył się spać i już nigdy nie obudził, bo przynajmniej raz bym się wyspał". 11 lat miałem! Anemii nie mam, jestem nawet honorowym dawcą krwi, problemu z witaminkami i minerałami też nie mam, bo piję dużo ziół, co jakiś czas namawiam mamę by mi kupiła specyfik Ensure, który ma te wszystkie niezbędne związki.

Ogólnie to już się zaczynam poddawać, u mnie w rodzinie nikt takiego czegoś nie ma, może za leniwy jestem? Jakieś przeklęte geny mam.
"Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam."

"Armia, małżeństwo, kościół i bank: oto czterech jeźdźców Apokalipsy."

przez mephion 10 sty 2012, 20:04
Pozwolę sobie na małą uwagę natury socjologicznej. Czytając ten wątek można odnieść wrażenie że bezsenność jest sprawą beznadziejną. Większość wypowiedzi to bowiem wypowiedzi osób które mają z nią poważny problem i tylko nieliczne głosy osób które z niej wyszyły. Rzecz w tym że jak ktoś wyszedł z bezsenności siłą rzeczy traci zainteresowanie wypowiadaniem się na forum. Zapomina o całej sprawie i zamiast na forum o bezsenności siedzi na YouTube albo idzie spać. :great: Tak więc uwzględniając to zjawisko bezsenność nie jest sprawą tak beznadziejna jak może się wydawać czytając ten wątek.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Cana 14 sty 2012, 16:59
Mleczyk, Badziak - też miałam kiedyś ten problem. Nieustannie coś zawalałam, bo musiałam się wyspać. Co i tak nigdy mi się nie udawało. Byłam pełna podziwu dla ludzi, którzy spali regularnie siedem godzin dziennie. Bezsenność wydawała mi się abstrakcyjnym problemem, bo przecież no jak nie można zasnąć, jak jest się zmeczonym?!
A potem miałam kilka nieprzyjemnych wydarzeń w życiu i teraz nie mogę w ogóle spać. Koszmar.
Ciekawe, czy kiedykolwiek będę spać tyle, co normalni ludzie, a nie 16 godzin albo 2.
Nie. Nie bierzcie mnie serio. Serio.

przez uzytkownik 14 sty 2012, 17:01
Cana, a leczysz się farmakologicznie z tego powodu?
uzytkownik

przez Cana 14 sty 2012, 17:05
Nie, u mnie problem pojawił się stosunkowo niedawno, liczę na to, że samo przejdzie, jak pewne wydarzenia nieco przyschną.
Nie. Nie bierzcie mnie serio. Serio.

przez idle 14 sty 2012, 18:19
Od sierpnia mam z tym problem, kompletnie rozregulowany cykl snu. Tydzień śpię bez przerwy, tydzień wcale. :? Na następnej wizycie o to zgadam.
idle

przez ernest00 19 sty 2012, 06:10
Tak samo mecze sie juz od kilku miesiecy ze snem, jest zaburzony okresowo. Raz ide spac normalnie raz nie spie po kilka dni. Dzis jest jeden z tych dni :( Po wczorajszym ciezkim treningu zupelnie nie czuje zmeczenia jest 5 rano i nic zero..... najdluzszy maraton to 4 dni zupelnego odjazdu na trzezwo bez zadnych lekow, az sam sie dziwilem ile sily ma moj organizm. Coz rano mocna kawa, potem jazda autem to sie jakos rozbudze.
Choc bylbym bardzo wdzieczny jakby ktos mogl powiedziec skad to sie bierze bo ja nie wiem.... czemu sie nie spi co to ma byc wgl za paranoja.
Propranolol - doraźnie 40mg
Depakine 300- 2x dziennie
Zolpic-20mg na sen

przez mephion 19 sty 2012, 22:18
ernest00, ernest00, jakiego treningu? Podobno niektóre bardziej wrażliwe osoby na skutek intensywnego wysiłku nie mogą spać bo adrenalina w nich buzuje za bardzo. Gdzieś słyszałem taką teorię.

przez Aria 24 sty 2012, 23:03
Od jakiegoś czasu mam codziennie problem z zaśnięciem. Leże w łóżku i tak mija 10min,30min,1h i dalej nie śpię. Wstaję rano i przez pół dnia chodzę zmęczona.
Najlepszy plan na szczęście?
Nie planować.

Poprzez nasze absurdalne kompleksy kryjemy w sobie to, co najlepsze.

Świat jest taki, jakim go widzisz. A sposób postrzegania zależy wyłącznie od Ciebie.

przez Spooky 24 sty 2012, 23:39
U mnie masakra. 45 mg dormicum i nie moge spać...

przez mephion 26 sty 2012, 01:33
Spooky, jak często bierzesz? Pewnie tolerancja na ten lek ci już się pojawiła.

przez Nel 26 sty 2012, 01:36
Spooky, jakbys nie wziął wcale...tez bys nie spał....a zdrowiej....
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez jasaw 26 sty 2012, 01:54
Ja też śpię bardzo krótko, zasypiam nad ranem, budzę się koło południa...okropnie tego nie lubię, ale jak na razie, nie mogę znaleźć sposobu na normalne zasypianie...
Oczywiście są takie dni, wieczory, gdy po wysłuchaniu relaksacji-medytacji zasypiam, ale budzę się po 2 godzinach i ..dalej nic...
Wybieram się w lutym po zioła, które kiedyś mi pomagały na wiele dolegliwości,i zapomniałam o nich. Dzięki *Monice* przypomniałam sobie...
Oczywiście mam na myśli zioła/mieszanki od profesjonalnych zielarzy-lekarzy.

-- 26 sty 2012, 01:56 --

Jeśli ktoś z Warszawy i okolic, byłby zainteresowany tym kontaktem, to po ustaleniu aktualnego telefonu i terminów...służę :D :D
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg