Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

bezsenność... błagam pomocy

przez Im_Back 14 sie 2011, 11:11
matik3,
Przed snem pobiegaj ,wypij szklaneczkę ciepłego mleka
albo łyknij procha zawierającego melatoninę ( po kilku dniach powinno się unormować )

Z Twojego opisu ( miałem tak samo ze snem) to sprawa stresu lub depresji wiec na tym się koncentruj .
Im_Back

przez Raffuss 14 sie 2011, 12:27
matik3 napisał(a):Wie ktoś co jest grane :(?

Jeszcze raz zapytam, bo może nie jasno parę osób napisało:
Co na to lekarz?
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

przez matik3 14 sie 2011, 12:44
@Im_Back
Niczym się nie stresuję, a depresji na pewno nie mam (nie mam do tego powodu).
Łykam prochy: Melisa (Rano dwie tabletki i wieczorem), Neopersen Forte (godzine/dwie przed położeniem), Magnezin (rano i wieczorem) i pije syrop PASSISPASMIN (rano i wieczorem). Ale z tego co widzę, to po tym śpiący się robię już koło godziny 16/17, no ale problemy z zaśnięciem i tak mam.

@Raffuss
Do lekarza idę w środę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Im_Back 14 sie 2011, 12:50
matik3,
no to nie masz wyjęcia ,cierpliwie czekaj na to co powie lekarz
Im_Back

przez Artemizja 19 sie 2011, 01:37
Bez sensu.Już drugą noc z rzędu nie śpię w dzień też nie spałam i o 10.00 minie 48 godzin jak jestem na nogach.Od lekarki dostałam leki, które na początku zwalały mnie z nóg.A teraz już nic nie dają.Silniejszych leków raczej nie dostanę, bo mam wadę serca.Popijam mieszankę melisy i innych ziół ale to też guzik daje.Próbuje relaksacji ale chyba coś mi nie wychodzi.Ćwiczyć nie mogę, żeby się zmęczyć, bo mi nie wolno.Przez wadę serca po paru minutach tracę przytomność.Jestem wykończona.Chce mi się wyć.Do głowy przychodzą mi różne myśli.Leżenie w łóżku nie pomaga, bo tylko przewracam się z boku na bok.Ciężko mi się już w tej chwili skupic.Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez polakita 19 sie 2011, 09:11
samara22, a co to za leki które przestały działać? Może jadłaś je zbyt często. Powiem ci że dwie noce bez snu to jeszcze pikuś ;) ale jeżeli masz wadę serca to może cię to dodatkowo osłabić...

przez Nel 19 sie 2011, 10:01
kolejna noc poszarpana snem i meczàcymi myslami...
Burza tylko pogorszy£a sprawe,zrujnowa£am sobie zegar biologiczny,
za duzo zmian, zbyt czesto :( lekow nie £ykam i to tak. Jak ma byc dobrze....:(
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez czarna roza 02 wrz 2011, 07:02
Całe 2 godziny spalam dzisiaj w nocy, wczoraj godzinę i tak od 4 dni. Jestem wykończona a nie mogę spać, zmęczona senna a nie zasne. Już mam dosyć a dopiero rano, tyle mam dzisiaj do załatwienia a nie mam siły. Nigdy tak nie było
czarna roza

przez Mataforgana 03 wrz 2011, 12:26
czarna roza, brałaś jakieś leki nasenne?
Mataforgana

przez kornelia_lilia 05 wrz 2011, 10:44
a czy ktoś tu ma problem z nadmierną sennością, nie wynikającą z przyjmowania leków?

Problem z zaśnięciem

przez trek 01 gru 2011, 02:01
Cześć, mam problem ze spaniem, śpie tylko 2 godziny dziennie od około 2.00 do 4.00 (o 4.00 muszę wstać do pracy).
Próbowałem już różnych sposobów, wiecie, prysznic przed snem, rytuał zasypiania, higieniczny tryb życia i te różne czynności zalecane dla ludzi mających problem z snem. Nie pomaga. Wydaje mi się przyczyną trudności w zaśnięciu jest ogrom myśli przelatujących przez mój umysł, jestem osobą wrażliwą, wieloma sprawami się przejmuję.
Mam wrażenie, że gdy nie próbuje zasnąć to łatwiej mi zasnąć.
Dodam, że na drugi dzień, w drodze do i z pracy w autobusie, dopada mnie spontaniczny, czasem twardy sen. Zdarza się to nawet w samej pracy przed komputerem.
Znacie jakieś skuteczne sposoby na to by móc się wyspać, chociaż te 6 godzin? Nie chciałbym brać prochów, mam do nich bardzo negatywny stosunek.
Ostatnio edytowano 01 gru 2011, 02:09 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.
trek

przez Asteckax3 04 gru 2011, 04:12
Ja nie kryje się ale też mam problemy ze spaniem. Potrafię przesiedzieć całą noc na kompie , rano iść spać. Wyspać te marne 2-3 godziny. I tak w ciągu tygodnia czasem dwóch. W końcu zapytałam się mojej koleżanki , matki, czy ona nie ma tabletek na sennych, bo nawet sama zauważyła ze chodzę niczym zombi. Oczywiście dała mi tam kilka i zawsze mówiła że mam brać jedną. Ale jedna na mnie nie działała to brałam wszystkie. Czasem było po 5-6 tabletek . Ale cóż w końcu się wyspałam. A owe tabletki to Hydroxyzinum. Mi się po nich dobrze śpi. Ale raz wezmę i cały tydzień ładnie chodzę spać.

przez mephion 04 gru 2011, 15:12
2-3h snu nad ranem to również moja norma od ponad miesiąca. Masakra jakaś... :-/ Tabletki Stilnox i Chlorprotixen nic nie dają. Od 3 tygodni biorę jednak Depralin i chyba jest nieco lepiej. Psychiatra stwierdził iż ma to podłoże depresyjne, choć nie uważam się za człowieka w depresji, ale podobno zdarza się czasem depresja niepełnoobjawowa gdzie występują tylko niektóre symptomy np. bezsenność właśnie.

przez Asteckax3 04 gru 2011, 22:13
Ja dziś spałam 4 h. Ale spałabym wiećej gdyby nie to ze całą noc przesiedziałam z Mirabeleee i Kiya na forum. Ale i tak mam problemy ze spaniem. Godzina mi się przestawiła i jakoś coś ostatnio spać nie mogę. A tabletki się skończyły i musze się meczyć z niespaniem całymi tygodniami.

Sortuj wg