Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez DOROTA777 10 maja 2016, 00:53
kardio91 napisał(a):Może wasze problemy dotyczą słabego dotelnienia organizmu przed snem i nie potrzebne tabletki. U mnie tak jest że nie zasnę jeśli siedzę w domu dłużej niż 30 min, gdy wyjde na dwór czuję że wszystko wraca do normy i po spacerze idę spać. Bez niego nie zasnąłbym, i dostałbym mocnego szarpnięcia z okolic serca.

Co dokładniej mi dolega, nie wiem, przedemną badania, wątpie że nerwica bo nie jestem zestresowany. Sprobojcie zrobić spacer 30 min przed snem i może sie okazać że zaśniecie. Tylko dajcie znać na forum.

Niestety u mnie to nie działa,Rano szybko śniadanie dla bliźniąt.Potem szybko pranie .Wychodzimy na piłkę,plac zabaw ,spacer,Obiad po obiedzie spacer -biegówki itp powrót kolacja ,mycie,relax.Zabawa z psami itp.Dzieci zasną ,obiad na następny dzień.Balkon -faja-comp .No i o 22 0,5 Afobamu i mogę siedzieć jeszcze tylko plecy bolą.

przez DOROTA777 27 cze 2016, 22:18
Cloraxen sprowadził sen nareszcie .Tyle leków już próbowałam i nic.Lekarz pierwszego kontaktu zaproponował mi abym zmieniała co jakiś czas leki i przepisał mi Zolpic.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Cognac 28 cze 2016, 12:43
Cudnie, wczoraj zasnelam o 5:30, a do roboty trzeba przeciez chodzic.
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zalezna 03 lip 2016, 22:02
choruje na bezsenność już 5 lat i jak dotąd żaden psychiatra mi nie pomógł. inna rzecz , że mało kto chce przepisywać benzo lub leki nasenne - bo psioczą , że uzaleznia.
zalezna

przez Lucid Dream 09 lip 2016, 12:02
Mi na bezsenność bardzo pomaga Trittico CR, bez tego nie potrafię nawet na chwile zasnąć.
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

przez kardio91 31 lip 2016, 17:14
Te wszystkie psychotropy ktore cpacie tylko tworza nowowtwory i nie zasypiacie tylko jesteście na bani jak po piwku, pozbawieni naturalnego snu z fazą REM, ja nie biore nic tylko lecze przez przyczyne i prowadze normalny tryb zycia, a wy dalej twórzcie posty na forum.

przez bukowska 23 sie 2016, 14:23
U mnie bezsenność łączy się z nerwicą. Potrafię nie spać do 5, a potem rano wstać na 9 do pracy. Przez kilka tygodni tak samo. Proponuję przebadać się pod kątem nerwicy jeśli ktoś ma problem ze spokojnym snem, bo to może być powód

przez kasza_w_spreju 27 sie 2016, 01:25
Zdarzają się wam złudzenia/halucynacje/zrywy miokloniczne podczas zasypiania? Mam tak średnio kilka razy w miesiącu i nie sądzę żeby to miało związek ze zmęczeniem czy zdenerwowaniem.

przez majka100 30 sie 2016, 21:35
Pewnie to bedzie oklepane pyt. Jak sobie radzicie z sytuacja tego typu spisz ponad 6 godz jestes spiaca, spisz 12 tak samo. Wieczorem mimo iz jestes zmeczona ze powinnas pasc jak trup i zasnac snem sprawiedliwego to tylko przewracasz sie z boku na bok i nic. Jak sobie z tym radzicie? Jak poradziliscie sobie z ta sprawa? Ja nijak lekow nasennych brac nie moge. Wystarczy ze wcinam convulex, lamotrix, flonadin, urosept, sylimarol. Watroba zreszta juz do wymiany po tylu latach :-) medytacji probowalam i dupa.

przez Naemo 02 wrz 2016, 23:14
kasza_w_spreju napisał(a):Zdarzają się wam złudzenia/halucynacje/zrywy miokloniczne podczas zasypiania? Mam tak średnio kilka razy w miesiącu i nie sądzę żeby to miało związek ze zmęczeniem czy zdenerwowaniem.

To jest raczej normalne, kazdy człowiek tak ma raz na jakiś czas.

majka100 napisał(a):Pewnie to bedzie oklepane pyt. Jak sobie radzicie z sytuacja tego typu spisz ponad 6 godz jestes spiaca, spisz 12 tak samo.

Jeden cykl trwa 1,5 godziny. Wystarczy, że będziesz spała 1,5x godzin (czyli np 4,5/6/9 it...), żeby nie obudzić się w tej fazie snu głębokiego, żeby właśnie nie czuć niewyspania.

przez agan82 02 wrz 2016, 23:28
witam wszystkich bezsennych;) Ja też borykałam/ borykam się okresowo z tym problemem. Co zauważyłam i co mi pomaga to nie zadręczanie się tym, ze nie moge zasnąć. Im bardziej się martwicie, że nie możecie usnąc tym trudniej o sen. Ja np. zamartwiałąm się ze już tak późno a rano musze do pracy wstać i będę nieprzytomna... i to tylko nakręcało spiralę lęków. Teraz jak nie moge zasnąć, właczam tv, neta, czytam książkę i mówię sobie-spokojnie po prostu nie chce mi się spać, nie usnę to trudno, najwyżej położe się jutro na drzemkę po powrocie z pracy i wtedy opdpocznę. Gdy damy sobie przyzwolenie w nerwicy, na nasze stany, to one szybciej miną. Pamiętjcie o tym i nie bójcie się waszych sanów, nie zadręczajcie się waszą bezsennością bo to nie pomaga.

przez ErykaM 18 paź 2016, 08:03
Wiem, że może nie każdemu pomoże, ale może chociaż komuś. Ja godzinę lub dwie przed snem gaszę komputer, wyłączam telewizor, nie patrzę na ekran telefonu. I, jak ktoś już napisał, czytam książkę. Wcześniej przebieram się w piżamę itd. I skupiam się na tej książce. Nawet jak jest ciekawa, to przeważnie chce mi się spać po pół godziny. Wiem, że niektórzy lubią czytać w nocy, dlatego tak jak mówię - nie na każdego zadziała. Książka pozwala mi też uciec od natarczywych myśli. Wybieram raczej coś spokojnego, raczej nie kryminał lub horror, bo wtedy dodatkowo się boję i nie mogę spać. I czytam tak długo, aż chce mi się spać.
rsbiuro.com

przez mimi904 26 paź 2016, 12:33
Bardzo pomaga "nie zabieranie pracy do łóżka". Chodzi o to, żeby miejsce do spania było miejscem tylko do spania. To bardzo pomaga. Nasza psychika działa bardzo często w prosty sposób. Tym samym widząc łóżko wie, że to czas na sen.

Re: Bezsenność

przez marcino265 04 lis 2016, 17:16
Korba napisał(a):Jest multum wątków o bezsenności.
Postanowiłam przynajmniej część z nich połączyć w jeden, bo co chwila ktoś zakłada nowy wątek "Bezsenność a to..." "Bezsenność a tamto..." - a ponieważ bezsenność jest tak powszechnym problemem, że przyda się na forum jeden duży wątek na ten temat.

W pełni się zgadzam, zostały jeszcze dwa spore wątki do połączenia z tym:

1) http://www.nerwica.com/problemy-ze-snem-senno-bezsenno-sny-itd-itp-t4483.html
2) http://www.nerwica.com/walka-z-bezsenno-ci-t18405.html

Zatem wnoszę o ich dołączenie oraz mam nadzieję, że nie będzie trzeba na to dołączenie długo czekać, im mniejszy bałągan tym lepiej.

Dla pewności wysłałem także prośbę przez prywatną wiadomość do P. moderatorki *Monika*.

Sortuj wg