Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez elo 26 lis 2015, 09:57
jestem na 2 kierunkach obecnie tylko inzynierie testowa studiuje drugi zawiesilam i wiem jak to jest sama przez pierwsza polowe listopada nie bylam ani razu na uczelni a tera zrobilam sobie dwudniowa przerwe zeby odsapnac... dzis se obiecalam ze w koncu pojde no ale do 11 jeszcze mam czas zeby zmienic zdanie heh :'(
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez marlenamarla 27 lis 2015, 08:25
elo napisał(a):jestem na 2 kierunkach obecnie tylko inzynierie testowa studiuje drugi zawiesilam i wiem jak to jest sama przez pierwsza polowe listopada nie bylam ani razu na uczelni a tera zrobilam sobie dwudniowa przerwe zeby odsapnac... dzis se obiecalam ze w koncu pojde no ale do 11 jeszcze mam czas zeby zmienic zdanie heh :'(

Udało Ci się pójść w końcu:D? Ja wczoraj też miałam jechać, ale nie dałam rady, już 2 tygodnie tak. Najgorsze że ludzie już narzekają, że tacy jak ja " nie chodzą a przychodzi co do czego to zdają " -.-, ale wiedziałam, że tak będzie. Ja w ogole prawie nie byłam, ale chyba będę mieć indywidualne, to nie będą patrzyć na te nieobecności, o tyle dobrze, tylko że mam mase zaległości do nadrobienia, więc jak zwyklę będę mieć rzeźnie [ wszystko na raz do zaliczenia xD ] . Na którym roku jestes ? Dajesz radę z zaliczeniami ? Ja nawet notatek nie mam za bardzo od kogo wziąc;/. Fajnie wiedzieć, że ktoś rozumie moje problemy :D, nie czuje się całkiem sama, szkoda tylko że większość ludzi nie ma w sobie empatii ;/

przez elo 27 lis 2015, 15:28
udalo ale tylko na polowe zajec zdolniacha ze mnie a jestem na 3 sem inzynierii (a powinnam byc juz na ostatnim no ale mam w dupe 2 lata) no z zaliczeniami to roznie bywa bo najczesciej na nie wcale nie przychodze hehe albo ostatnio 0,5 punkta braklo mi do zaliczenia projektu z informatyki wiec nie wiem jak to teraz zdam chociaz glownie nie zdaje przez nieobecnosci wlasnie a nie dlatego ze czegos nie umiem i podobnie jak ty mam mase zaleglosci przez to ze tyle opuszczam ale o tyle dobrze ze mam spoko ludzi na roku i w razie potrzeby mi pomagaja... no super ze masz szanse na indywidualny tok nauczania zawsze to jakas szansa na przebrniecie przez to wszystko eh mam nadzieje ze uda ci sie nadrobic stracony czas powodzenia!
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marlenamarla 28 lis 2015, 09:37
elo napisał(a):udalo ale tylko na polowe zajec zdolniacha ze mnie a jestem na 3 sem inzynierii (a powinnam byc juz na ostatnim no ale mam w dupe 2 lata) no z zaliczeniami to roznie bywa bo najczesciej na nie wcale nie przychodze hehe albo ostatnio 0,5 punkta braklo mi do zaliczenia projektu z informatyki wiec nie wiem jak to teraz zdam chociaz glownie nie zdaje przez nieobecnosci wlasnie a nie dlatego ze czegos nie umiem i podobnie jak ty mam mase zaleglosci przez to ze tyle opuszczam ale o tyle dobrze ze mam spoko ludzi na roku i w razie potrzeby mi pomagaja... no super ze masz szanse na indywidualny tok nauczania zawsze to jakas szansa na przebrniecie przez to wszystko eh mam nadzieje ze uda ci sie nadrobic stracony czas powodzenia!

Oooo to dobrze, że się udało ;d, ja wczoraj poszłam, ale na zajęciach wysiedziałam może z 10 minut, zwolniłam się, ale wykładowca wie o mojej sytuacji. Też mam 2 lata w plecy :D, nie jesteś sama. Może też spróbuj załatwić sobie indywidualne ? Mi właśnie przyznali :), przynajmniej będą patrzyć na mnie łaskawiej, i nie będą robić problemów przez nieobecności. To fajnie, że masz spoko ludzi na roku, że są pomocni, jakoś sobie na pewno poradzisz, najważniejsze żeby się nie poddawać mimo przeciwności, i walczyć do końca, chociaż ciężko z tym wszystkim. Damy radę !

przez elo 28 lis 2015, 10:31
no ja sie wlasnie boje ze nie przyznali by mi indywidualnego toku nauczania i dlatego nawet nie probuje ale ciesze sie bardzo ze tobie sie udalo!
marlenamarla napisał(a):To fajnie, że masz spoko ludzi na roku, że są pomocni, jakoś sobie na pewno poradzisz, najważniejsze żeby się nie poddawać mimo przeciwności, i walczyć do końca, chociaż ciężko z tym wszystkim. Damy radę !

no jestem tego samego zdania musimy walczyc do konca i sie nie poddawac! wiadomo ciezko bedzie jeszcze z naszymi lekami ale jakos to przetrwamy no nie mamy innego wyjscia a tak w ogole to moge wiedziec co tam ciekawego studiujesz?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez marlenamarla 30 lis 2015, 09:43
elo napisał(a):no ja sie wlasnie boje ze nie przyznali by mi indywidualnego toku nauczania i dlatego nawet nie probuje ale ciesze sie bardzo ze tobie sie udalo!
marlenamarla napisał(a):To fajnie, że masz spoko ludzi na roku, że są pomocni, jakoś sobie na pewno poradzisz, najważniejsze żeby się nie poddawać mimo przeciwności, i walczyć do końca, chociaż ciężko z tym wszystkim. Damy radę !

no jestem tego samego zdania musimy walczyc do konca i sie nie poddawac! wiadomo ciezko bedzie jeszcze z naszymi lekami ale jakos to przetrwamy no nie mamy innego wyjscia a tak w ogole to moge wiedziec co tam ciekawego studiujesz?

Na pewno by przyznali, u mnie wystarczyło zaświadczenie od psychiatry u którego byłam 1 raz, więc cięzko nie bylo, sama się bałam ze bedzie jakis problem, ale latwo poszlo.

Ja wlasnie mialam dzis na zajecia isc, ale juz nie zdazylam, bo sie boje isc, przez to ze z ludzmi nie gadam, beda gadac jak sie pojawie pewnie;/ , sama sobie szkodze, najgorsze ze musze pojechac dzis:(
Studiuję ekonomie, ale to średnio mnie interesje ;/ , a Ty lubisz swój kierunek ? Ja byłam wcześniej na czymś co mnie interesowało, ale zawalilam to przez problemy ze sobą :<, teraz niestety cierpie na brak zainteresowan

przez elo 30 lis 2015, 20:06
marlenamarla napisał(a):Ja wlasnie mialam dzis na zajecia isc, ale juz nie zdazylam, bo sie boje isc, przez to ze z ludzmi nie gadam, beda gadac jak sie pojawie pewnie;/

ja podobnie balam sie przyjsc po dluzszej przerwie i wmawialam sobie ze moga sie na mnie krzywo patrzec ale musisz sobie uswiadomic ze to tylko twoje wkrety i tak naprawde oni maja w dupie to czy chodzisz regularnie czy nie - ja nawet milo bylam zaskoczona bo cieplo mnie przyjeli kiedy powrocilam

marlenamarla napisał(a): a Ty lubisz swój kierunek ?

czesc praktyczna czyli realizowane projekty i praktyki jak najbardziej lubie jednakze czesc teoretyczna juz mniej bo mamy mase niepotrzebnych nikomu przedmiotow z ktorymi musimy sie meczyc takze ciezko mi stwierdzic na ten moment czy kierunek mi sie podoba
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez sebastian86 13 sty 2016, 21:29
czemu po dwugodzinnej drzemce czuje sie jak na kacu ?(bol glowy,oslabienie,otumanienie)
We Are The Champions 2016(L)

przez dodson 05 lut 2016, 13:34
Dzień dobry, :)

Jestem tu nowa. Mam problem ze snem w sumie od zawsze. Moje ostatnie wieczory wyglądają następująco: od 21 jestem nie do życia, oczy mi się zamykają, chwieje się i zasypiam na stojąco. Staram się to przetrzymać ale zwykle padam na łóżko przed 23. Zasypiam bez problemu. I potem zaczyna się koszmar. Budzę się koło 1 i jestem w trakcie dialogu, z osobą lub samą sobą ze snu. W momencie gdy uświadamiam sobie, że moje myśli są bez sensu - przebudzam się, zasypiam i znowu. potem o 3 przebudzam się i nie mogę zasnąć ok godzinę. potem zasypiam i wstaję do pracy. Raz jest lepiej a raz gorzej.

2 tygodnie temu byłam u psychiatry, który zapisał 1/3 Trittico SR przed snem. Po tygodniu odstawiłam ze względu na straszne skutki uboczne- co prawda spałam głęboko ale wybudzałam się o 5 z potwornym bólem głowy i nudnościami.
Mam problem z tym lekiem, ponieważ się go boję. Jakieś 10 lat temu byłam mocno uzależniona od zolpidemu . Wychodzenie z tego było prawdziwym koszmarem i pewnie dlatego sam fakt zasypiania z lekiem mnie przeraża. Zastanawiam się nad hydroksyzyną lub melatoniną.

Zastanawiam się czy tylko ja się tak morduje ( zakładam, że nie). Czy znacie może jakieś pomysły jak zażegnać ten problem? Może są jakieś inne sposoby oprócz doskonale znanej mi "higieny snu",

Będzie mi bardzo miło jeśli dacie mi jakiekolwiek wskazówki aby wrócić do "normalności" :)

przez marcino265 29 lut 2016, 23:48
Hej,
mam 30 lat, a od 16 lat ciężką bezsenność, która zniszczyła mi zdrowie i życie, na razie tylko tak skrótowo, być może później napiszę coś więcej, a chciałem zapytać czy jest tu ktoś z Białej Podlaskiej lub okolic?

przez DOROTA777 11 kwi 2016, 13:17
Ja w tygodniu idę do lekarza i zastanawiam się czego spróbować.Też długo na bezsenność cierpię -parę lat.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez DOROTA777 11 kwi 2016, 13:19
dodson napisał(a):Dzień dobry, :)

Jestem tu nowa. Mam problem ze snem w sumie od zawsze. Moje ostatnie wieczory wyglądają następująco: od 21 jestem nie do życia, oczy mi się zamykają, chwieje się i zasypiam na stojąco. Staram się to przetrzymać ale zwykle padam na łóżko przed 23. Zasypiam bez problemu. I potem zaczyna się koszmar. Budzę się koło 1 i jestem w trakcie dialogu, z osobą lub samą sobą ze snu. W momencie gdy uświadamiam sobie, że moje myśli są bez sensu - przebudzam się, zasypiam i znowu. potem o 3 przebudzam się i nie mogę zasnąć ok godzinę. potem zasypiam i wstaję do pracy. Raz jest lepiej a raz gorzej.

2 tygodnie temu byłam u psychiatry, który zapisał 1/3 Trittico SR przed snem. Po tygodniu odstawiłam ze względu na straszne skutki uboczne- co prawda spałam głęboko ale wybudzałam się o 5 z potwornym bólem głowy i nudnościami.
Mam problem z tym lekiem, ponieważ się go boję. Jakieś 10 lat temu byłam mocno uzależniona od zolpidemu . Wychodzenie z tego było prawdziwym koszmarem i pewnie dlatego sam fakt zasypiania z lekiem mnie przeraża. Zastanawiam się nad hydroksyzyną lub melatoniną.

Zastanawiam się czy tylko ja się tak morduje ( zakładam, że nie). Czy znacie może jakieś pomysły jak zażegnać ten problem? Może są jakieś inne sposoby oprócz doskonale znanej mi "higieny snu",

Będzie mi bardzo miło jeśli dacie mi jakiekolwiek wskazówki aby wrócić do "normalności" :)

Ja brałam Atarax bardzo długo ,zresztą jeszcze go mam.Bardzo dobrze działał,Możesz śmiało spróbować.

przez DOROTA777 25 kwi 2016, 23:54
Najprawdopodobniej znalazłam przyczynę moich koszmarnych nocy.Zrobiłam badania i wyszedł mi wysoki poziom kortyzolu.Zobaczymy co zrobi z tym faktem specjalista.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez kardio91 03 maja 2016, 15:31
Może wasze problemy dotyczą słabego dotelnienia organizmu przed snem i nie potrzebne tabletki. U mnie tak jest że nie zasnę jeśli siedzę w domu dłużej niż 30 min, gdy wyjde na dwór czuję że wszystko wraca do normy i po spacerze idę spać. Bez niego nie zasnąłbym, i dostałbym mocnego szarpnięcia z okolic serca.

Co dokładniej mi dolega, nie wiem, przedemną badania, wątpie że nerwica bo nie jestem zestresowany. Sprobojcie zrobić spacer 30 min przed snem i może sie okazać że zaśniecie. Tylko dajcie znać na forum.

Sortuj wg