Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Introwertyczka 03 maja 2015, 23:34
Dawno temu nie spałam całymi tygodniami po leku z sertraliną. Pół godziny snu raz na parę dni i to wszystko. Teraz jeszcze niedawno oglądałam tv lub siedziałam przed kompem do 2-3 w nocy, a obecnie coś mi znów poprzestawiało i teraz przeważnie chodzę spać wcześnie, ale za to budzę się w środku nocy. W sumie to nie wiem, co lepsze.
Introwertyczka

przez wiejskifilozof 14 maja 2015, 08:45
Ja biorę tylko rispolept.Nie chcę brać na noc innych tabletek.Ale mam kłopoty z sennością.Zwykle mam taki natłok myśli,że nie pozwala mi to zasnąć od razu.Zwykle sen nalatuje potem.

przez zigi7 26 cze 2015, 12:46
Ja wyzdrowiałem, czuje się o niebo lepiej. Śpię od pół roku jak niemowlak, a było ze mną bardzo krucho. Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tristitia 11 lip 2015, 14:50
Ja mam znów straszne problemy ze snem, właściwie wydaje mi się że wcale nie zasypiam.
Byłam u lekarza i dostałam mirtę 15 mg i w razie gdybym nadal nie mogła zasnąć chlorprotiksen,
ale to nic nie daje :(
Czuję się tak jakbym zapomniała jak się zasypia, dosłownie. Jak czuję już że się uspokoiłam, że
mogłabym zasnąć to jakaś część mnie cały czas nie zasypia... Może ktoś miał podobnie? :-| :(

przez Artemizja 11 lip 2015, 21:40
Ja z kolei śpię na potęgę. I nieważne, ile bym spala - i tak dalej jestem zmęczona i nie do życia :? Bez sensu.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez milena.ana 28 lip 2015, 17:18
Nie wiem czy to dobre miejsce na wypowiedź ale jednak zapytam się tutaj. Jest coś takiego jak zespół niespokojnych nóg (którego raczej nie mam), ale czy jest coś w rodzaju zespołu niespokojnych rąk podczas snu?? W nocy budzę się wielokrotnie od kilku dni. Wybudza mnie mój krzyk, oraz to że sama bije się bardzo mocno po twarzy (policzkuje się) oraz wbijam w siebie paznokcie. Bo takim "przebudzeniu" jeszcze przez chwile (mimowolnie - nie panuję nad tym) wymierzam sobie bolesne uderzenie. Mam zadrapaną, podpuchniętą twarz :( Na sen biorę hydroksyzynę czy to ona może wywoływać mimowolne stany agresji??
Ludzie o szerszym intelekcie wiedzą, że nie ma ostrej granicy między tym co realne i nierealne.

przez milena.ana 28 lip 2015, 17:22
Zdarzyło mi się też podduszać. Zaciskałam mocno ręce na szyi i dopóki nie otworzyłam oczu myślałam, że to jakiś przestępca chce mnie zamordować. Dopiero po chwili zrozumiałam, że ja sama się duże...... Boje się, że zrobię sobie krzywdę :(
Ludzie o szerszym intelekcie wiedzą, że nie ma ostrej granicy między tym co realne i nierealne.

przez wiejskifilozof 11 sie 2015, 19:52
milena.ana napisał(a):Zdarzyło mi się też podduszać. Zaciskałam mocno ręce na szyi i dopóki nie otworzyłam oczu myślałam, że to jakiś przestępca chce mnie zamordować. Dopiero po chwili zrozumiałam, że ja sama się duże...... Boje się, że zrobię sobie krzywdę :(

Brzmi koszmarnie.

przez KrzysztofU 27 sie 2015, 20:52
Potrafie spac po pare godz dziennie i do jak jest kompletna cisza potrafie obudzic sie jak pies wode pije
Lęk wysokości widmo strachu
Patrz jaki piękny widok z dachu
Stań na krawędzi ilorazu
Inteligencji psychopatów

przez Tristitia 27 sie 2015, 22:15
Polecam stopery do uszu, pomagają

przez KrzysztofU 27 sie 2015, 22:52
Czasem stosuje stopery ale po calej nocy rano mam w uszach rany odparzenia
Lęk wysokości widmo strachu
Patrz jaki piękny widok z dachu
Stań na krawędzi ilorazu
Inteligencji psychopatów

przez Tristitia 29 sie 2015, 03:31
Zaopatrz się w takie, które są wykonane z miękkiej pianki

przez theniczi 29 sie 2015, 16:22
ja mam problem ze spaniem od chyba roku, może nie mam totalnej bezsennosci ale nie mogę zasnąć. Jak zasypiam budzi mnie każdy mały dźwięk, zasypiam dość długo. No ale przede wszystkim budzę się w nocy taka jakaś przestraszona i czasami nie mogę zasnąć. Non stop mam koszmary. Albo znowu budzę się około 8 i ni cholery dalej nie zasnę. Czy idę spac o 22 czy o 2 w nocy.
Chyba dopiero dziś spałam normalnie całą noc, ale to dzięki lekom. Wszystkim na raz. Bez leków nie ma szans na normalny sen. eh..
"Tylko ogarnięci obsesją przejmują się obsesjami."

przez Karolla 03 wrz 2015, 10:45
siostrawiatru napisał(a):Ja po Trittico nadal nie śpię. Potrafię kotłować się całą noc z boku na bok. Bolą mnie od tego kości i mięśnie. Miliony męczących myśli przepływają mi wtedy przez głowę. Jeśli nad ranem uda mi się usnąć choć na chwilę to natychmiast śnią mi się potworne koszmary. Wybudzam się, po chwili zasypiam i koszmarów część dalszy. Jestem wykończona psychicznie i fizycznie. Nie wiem jak długo tak jeszcze pociągnę. W ciągu dnia jestem padnięta, nie mogę się nad niczym skoncentrować, mam kłopoty z pamięcią i logicznym myśleniem. Nie wspominając o potwornym zmęczeniu. Nie potrafię nawet chwilę stanąć w kolejce do kasy bo robi mi się słabo. Koszmar.

rozumiem Cię ....ja mam taką panikę przed pójściem spać że nic mi nie pomaga :( biorę tritico cr ale nie działa ...psychiatra zapisał mi imovane i od tygodnia biorę całą tabletkę po niej śpię ale nazajutrz się czuje dziwnie :( U mnie największym problemem jest lęk ...lęk i obsesyjne potrzeba sprawdzania czy już zasypiam ....jak mi się robi tak błogo przed snem to tk jakby sprawdzam czy już spię (świadomie) i w ten sposób się wybudzam ...po tych nasennych śpię psychiatra włączył mi zoloft który ma działać przeciwlękowo ...zaczekam jak będzie działał ale póki co się boje że juz nigdy nie zasnę bez leków nasennych :(((( nie wyobrażam sobie jakbym mogła bez nich funkcjonować ....błagam was niech ktoś mi coś poradzi :((((((

Sortuj wg