Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez siostrawiatru 15 mar 2015, 21:11
Ja po Trittico nadal nie śpię. Potrafię kotłować się całą noc z boku na bok. Bolą mnie od tego kości i mięśnie. Miliony męczących myśli przepływają mi wtedy przez głowę. Jeśli nad ranem uda mi się usnąć choć na chwilę to natychmiast śnią mi się potworne koszmary. Wybudzam się, po chwili zasypiam i koszmarów część dalszy. Jestem wykończona psychicznie i fizycznie. Nie wiem jak długo tak jeszcze pociągnę. W ciągu dnia jestem padnięta, nie mogę się nad niczym skoncentrować, mam kłopoty z pamięcią i logicznym myśleniem. Nie wspominając o potwornym zmęczeniu. Nie potrafię nawet chwilę stanąć w kolejce do kasy bo robi mi się słabo. Koszmar.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Arasha 16 mar 2015, 00:45
siostrawiatru, próbowałaś brać jakieś inne leki ? Jak długo już bierzesz Trittico ? Doskonale wiem, co to bezsenność i bardzo Ci współczuję, ale z tego, co czytałam na forum trazodon nie działa na wszystkich nasennie, więc może warto byłoby pomyśleć nad zmianą. Nie warto się tak męczyć. Pozdrawiam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez estera1 21 mar 2015, 14:14
dla mnie trittico to gówno

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Blondie 03 kwi 2015, 09:08
Ja zaczęłam spać na trittico dopiero przy dawce 300mg. Wcześniej żadnego działania nasennego.

przez arnibarni 08 kwi 2015, 15:32
Już chyba nie umiem usnąć bez leków a czasami nawet z nimi nie śpie :/ Jestem obecnie na Asertin 50,ostatnie dwie noce praktycznie nie przespałem.Na noc brałem często mianseryne ale ze względu na puchnięcie po niej,odstawiłem.Zolpidem czasami mnie uśpi czasami nie.Jak brałem Escitalopram w dzień to powodował u mnie przymus położenia sie po paru godzinach od zażycia,może rozwiązaniem byłby powrót do escitalopramu i brania go na wieczór zamiast rano wtedy ten przymus położenia sie snu przypadał by na noc ? Co o tym myślicie ? Czy próbował ktoś brać antydepresanty na noc ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Arasha 08 kwi 2015, 16:07
arnibarni, chłopie ja śpię na prochach od 10 lat, obecnie już na 2. Zaczynałam od benzo ( alprazolam - ponad 3 lata ), później w Poradnii Zaburzeń Snu przepisali mi mirtazapinę, którą biorę do dziś w różnych dawkach ... początkowo super mnie usypiała, ale z czasem musiałam brać w środku nocy Estazolam ( kolejne benzo ), co nie było żadnym rozwiązaniem, więc zwiększyłam mirtę do 45 mg. Po roku przestała super działać, za to jeść się chciało okropnie, więc zmniejszyłam do 30 mg ( dawki wyjściowej ) i dołożyłam kwetiapinę w dawce 50 mg ( 25 jest za słaba ) i na tym śpię obecnie, przy czym najpierw biorę mirtę, a po godz. lub jak nie zasnę dodatkowo Ketilept.

Nie słyszałam, żeby brać esci na noc, chyba jedynie na początku leczenia, żeby przetrwać skutki uboczne :? Na pewno nie jest to lek nasenny. Zresztą skoro bierzesz sertralinę, to chcesz łączyć 2 SSRI ... Próbowałeś brać starą, poczciwą hydroksyzynę ... sporo osób usypia !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez arnibarni 08 kwi 2015, 16:56
Brałem kiedyś Hydroksyzyne ale ona mnie nie usypia bardziej zamula,Trittico tez nie działa.Mianseryna była dobra do czasu jak sie nie zaczęłem robić opuchnięty na twarzy i brzuchu,no i to cholerne zamulenie przez reszte dnia.Od paru lat walcze z bezsennoscią ale teraz to już jest jakieś apogeum.Wszelkie leki ziołowe zioła sa za słabe.Rady typu wywietrz sypialnie,nie stresuj sie nie są dla mnie.Nie staram sie panikować ale żadna jakość takiego życia.Myślałem zeby zamienić sertraline na escitalopram.Nie żeby brać dwa razem.Powiedz mi czy mirtazapina tak jak mianseryna powoduje puchnięcie na twarzy ? I czy też tak zamula na drugi dzień ?
Włoskie przysłowie

przez Arasha 08 kwi 2015, 18:12
arnibarni, ja się opuchnięta nie czuję, ale niestety apetyt do godz. od zażycia się pojawia i z tego wynikają dodatkowe kilogramy ( chyba, że masz bardzo stresujący czas, mnie początkowo lęki odchudziły przy braniu mirty ), ale czytałam opinię paru osób, które coś wspominały o tym puchnięciu i zatrzymywaniu wody. Ja tego nie mam. Dopóki nie spróbujesz, to się nie przekonasz :bezradny: A myślałeś o małych dawkach jakiegoś neuroleptyku - kwetiapina, chlorprothixen ?

Aha ... odnośnie zamuły to mam, ale trudno mi określić, na ile jest wynikiem depresji, a na ile wynika z zażywanych leków :? Ja jestem od 10 lat non stop zmęczona, więc trudno odnieść mi się jednoznacznie do jakiegoś leku, bo ani jednej nocy nie przespałam na czysto :?

Wiem, że rady typu higiena snu, czy wietrzenie pokoju można sobie darować, jak komuś załączy się faza na niespanie :?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez arnibarni 08 kwi 2015, 20:11
Prawda jest taka że mianseryna i hydroksyzyna zamula na drugi dzień,łeb ciężki,mirtazapina pewnie działą podobnie do mianseryny,bo to zblizone leki do siebie.Kwetiapiny Chloroprotiksenu nie próbowałem,to neuroleptyki z tego co słyszałem.Może sie zastanowie nad tym.Na razie jeszcze pojade na zolpidemie pare dni jeszcze.Myśle ze twoje zmęczenie jest w dużej części związane z braniem mirtazapiny.Szukam jeszcze jakiś srodków na allegro nasennych może jakies kompleksy ziołowe itp.Melatonina już podejrzewam że za słaby kaliber dla mnie brałem 10 mg i średnio działało.Są jeszcze te skłądniki typu GABA,L-Tryptofan,5-HTP ale na ile to pomaga to nie wiem,wiem też ze nie powinno sie ich łączyć z ssri,bo teoretycznie grozi zespołem serotoninowym.Musze kombinować :/
Włoskie przysłowie

przez Petek 08 kwi 2015, 23:17
No chlorprotriksen na pewno Cię uśpi. Podobna dobra jest nalewka z waleriany. Ja się wzmagam ćwiczenia mi ffizycznymi jeszcze.
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez arnibarni 09 kwi 2015, 00:15
Ja też pracuje i cwicze na siłowni spytam lekarza o chlorprotiksen.

-- 09 kwi 2015, 00:49 --

jestem obecnie na 50 mg Sertraliny od 2 miesięcy,czy powinienem wskoczyć na wyższą dawke skoro dokucza mi bezsennosc i przez to podły nastrój?.Może biore za małe dawki leków skoro 50 mg sobie nie radzi z napięciem i bezsennością.
Włoskie przysłowie

przez Petek 09 kwi 2015, 02:09
Po setrlinie możesz właśnie niespać.
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez veronique 27 kwi 2015, 06:51
Co prawda na bezsenność nie mogę narzekać, bo doskwiera mi raczej nadmierna senność, ale problem chyba podciąga się pod zaburzenia snu. Otóż od kilku tygodni mam koszmary, rzucam się całą noc po łóżku, budzę się wykończona, więc zasypiam ponownie, a po chwili znów to samo. Nie dotyczą niczego konkretnego, są bardzo różne, często nawet nie do końca pamiętam co w nich było takie straszne, ale wstaję tak otumaniona, że potrzebuję sporo czasu, żeby dojść do siebie. Nie przychodzą codziennie, czasem dwie-trzy noce mam spokój i jak już myślę, że to zbieg okoliczności, to kolejny mnie nawiedza. Nie widzę żadnej przyczyny tych snów, nawet nie umiem w większości żadnego przytoczyć, więc jak mogę z tym walczyć? Wiecie skąd się biorą u Was koszmary senne, jeśli je macie?

przez ska1977 27 kwi 2015, 11:11
Za Freud'em: marzenie senne jest wytworem własnej aktywności psychicznej śniącego. U mnie koszmary biorą się z nieuświadomionych lęków - dopiero po przebudzeniu wiążę elementy snu z tym co przeżywałem w poprzednich dniach. Takie sny zazwyczaj bardzo dobrze pamiętam.
Parogen 20mg

Sortuj wg