Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Arasha 14 lut 2015, 00:21
janusz262, z tego, co czytałam opinie innych ludzi na forum na wiele osób Trittico nie zadziałało dobrze. Być może tak jest również u Ciebie, a być może bierzesz zbyt małą dawkę. Natomiast bardzo dużo osób ( w tym ja ) chwali sobie mirtazapinę lub mianserynę ... praktycznie usypiają od pierwszego zażycia osoby mające bardzo duże problemy z bezsennością :great: Do dyspozycji są także małe dawki neuroleptyków, ale zazwyczaj przepisywane, jak te pierwsze nie pomogą lub jako dodatek do nich. Zachęcam Cię, żebyś poszedł jak najszybciej do swojego lekarza i poprosił o zmianę leku. Po cholerę masz się dłużej męczyć ? Jak Ci Trittico nie pomogło do tej pory, to już raczej nie pomoże
( możesz ewentualnie pokombinować z tą większą dawką, ale cudów bym nie oczekiwała ).

Są oczywiście także leki stricte nasenne, ale na razie nie chcę Ci nimi zawracać głowy, bo one są pomocne przy sporadycznych problemach ze snem, na dłuższą metę łatwo się od nich uzależnić i z czasem potrzeba coraz większych dawek.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez janusz262 14 lut 2015, 02:18
@Arasha,dziękuję za ten wpis,naprawdę.Już parokrotnie słyszałem o mirtazapinie i właściwie nie rozumiem dlaczego mój lekarz upiera się ciągle przy tym Tritico.Może jest na kontrakcie z producentem i może powinienem poszukać innego specjalisty....Szczerzę powiedziawszy ,to ja chcę jedynie normalnie spać i ogólnie boję się leków,no i nie chcę się szprycować chemią,ale nie daję już sobie rady:( .Ogólnie kiedyś zażywałem Effectin ER(,który szybko odstawiłem )na fobię społeczną,z której wyleczyłem się sam i sam dałem sobie radę z lękami,natomiast bezsenność to zupełnie inna bajka i naprawdę mówię szczerzę ,że fobia społeczna przy bezsenności to pikuś.I wiem co mówię,bo moja fobia społeczna to nie był jakiś epizod,tylko zmarnowała mi pół życia w totalnej izolacji przed ludzmi.Staram się pozytywnie myśleć,dużo biegam,dbam o higienę snu a teraz siedzę o godzinie 01.12 po 2 godzinach snu z ostatniej nocy.Jestem półprzytomny i w myślach błagam o ten sen..

przez Arasha 14 lut 2015, 14:03
janusz262, doskonale wiem, o czym piszesz, bo sama jestem na prochach na spanie od 10 lat ( obecnie nawet na 2 ). A pieprzenie, że jak się zmęczysz, to zaśniesz, to sobie można między bajki włożyć. Owszem, sprawdza się, ale u osób nie mających problemów ze snem :mrgreen: My choćbyśmy rowy przekopali, o naturalnym śnie możemy sobie tylko pomarzyć :time:
Nie mam pojęcia, co kieruje Twoim lekarzem, że tak upiera się przy Trittico :bezradny: Być może po prostu ma większe doświadczenie w zapisywaniu go pacjentom i tyle. Oczywiście może mieć z tego jakieś profity, ale nie musi. Nie wiem, jak wygląda Twoja sytuacja, jeśli chodzi o dostęp do psychiatry ( małe, duże miasto, NFZ, prywatnie, dojazdy, etc. ), ale uwierz mi, że warto dokonać zmiany, jeżeli nie widzisz żadnych oznak poprawy, a lekarz nie widzi potrzeby spróbowania z innym lekiem. Sama jestem ciekawa, jak na Ciebie zadziałałaby mirta lub miansa. Większości osób pomagają i przede wszystkim są dobrze tolerowane ( poza zwiększeniem apetytu i ryzykiem przybrania kilka kilo na wadze, ale to już zależy od indywidualnej przemiany materii danej osoby, poza tym wspominasz o aktywności fizycznej, więc myślę, że nie byłoby większe problemu, nie ma co uprzedzać faktów, zawsze można przerwać branie, gorzej moim zdaniem nie spróbować ! ). Ja zanim zaczęłam brać mirtę przez ponad 3 lata brałam mocno uzależniający alprazolam zapisywany zasadniczo na lęki i który powinno się stosować max do 6 tyg. dlatego nie musisz mi tłumaczyć, jakim problemem jest bezsenność :silence:
Zawalcz o siebie, nie męcz się dłużej, zwł. że bezsenność, jak piszesz, jest na chwilę obecną Twoim jedynym problemem. Doskonale rozumiem, że nie chcesz brać niepotrzebnie leków, bo sama też się boję skurczybyków ( zapewne z innego powodu niż Ty ). Trzymaj się chłopie i daj znać, jak zaczniesz brać coś innego. Tu są działy tematyczne o wszystkich lekach i zawsze na pewno ktoś z chęcią rozwieje Twoje wątpliwości albo sam się dokopiesz do odp. Pozdrawiam serdecznie ;)

A tak w ogóle to szacun, że poradziłeś sobie sam z fobią społeczną bez prochów :uklon:
Ostatnio edytowano 14 lut 2015, 14:11 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monooso 14 lut 2015, 14:09
Musisz usunąć bodziec, który odpowiada za bezsenność. Może być to jakaś osoba, która przebywa z Tobą w nocy. Może być to jakiś przedmiot, którego nawet nie podejrzewasz. Może być to łóżko, na którym śpisz. Najlepiej zmienić całe otoczenie i zobaczyć czy w innych miejscach problem będzie dalej występował. Jeżeli tak to należy zrezygnować , np. z łóżka i zobaczyć czy na podłodze możesz już zasnąć. Trzeba kombinować. Musisz znaleźć punkt zapalny, który uruchamia Twoją bezsenność i go wyeliminować. Możesz też spróbować go zaakceptować jeżeli potrafisz, mi się nie udało.
monooso

przez łowca 15 lut 2015, 01:08
estera1 napisał(a):ja mialam takie cos jak bylam w poradni zaburzen snu.To sie nazywa dzienniczek snu.Jak znajde to na necie to wkleje link
a tak na marginesie nigdy nie jestes w stanie ocenic ile dokladnie spisz.Musialabys sprawdzac co minute zegarek a czas kiedy zasypiasz to skad masz wiedziec ile uplynelo czasu od obejrzenia ktora byla godzina?

-- 22 gru 2014, 16:01 --

mam :) to jest takie cos jak ja mialam :

http://www.sen-instytut.pl/SkaleKwestio ... ryczny.pdf

a tu masz inne:
http://www.sen-instytut.pl/multimedia/skale.html

Bardzo łatwo można ocenić, ile się śpi, wystarczy zastosować się do pewnego schematu. Ja na przykład, gdy zasypiam patrzę co każde pół godziny na zegarek, to samo po przebudzeniu. W ten sposób jestem w stanie ocenić ile spałem z dokładnością do pół godziny.

Jest natomiast prawdą że niektórzy zaniżają czas który przeznaczają na sen ponieważ, nie potrafią, go oszacować.

przez estera1 16 lut 2015, 17:46
łowca.Jak jak zerkam co chwile na czas to nie potrafie zasnąć bo nakręcam sie ,że taka godzina a ja w ciąż nie spie.Wiec juz nie zerkam wcale.Tak jest w moim przypadku

Prośba o pomoc.

przez wiki14321 18 lut 2015, 17:08
IsmenaVirgo - tak proszę o więcej inrofmacji? Właśnie te natrętne myśli są najgorsze....bo gdyby nie one zasypiałabym jak dziecko.

Prośba o pomoc.

przez monooso 18 lut 2015, 21:11
wiki14321, Ja nie mam żadnych natrętnych myśli i właśnie z tego powodu zasypiam jak dziecko. Psychiatra mnie się pytała chyba z 3 razy czy mam jakieś problemy ze spaniem, a ja ciągle konsekwentnie odpowiadałem, że nie mam najmniejszych. Chyba ją to dziwiło bo nie pasowało do jakiejś jej układanki. Problemy ze spaniem mam tylko przed stresującymi sytuacjami, wtedy jestem zbyt roztrzęsiony i ciężko mi zasnąć, a tak na co dzień gdy nic nie muszę to na luziku zasypiam.
monooso

przez ska1977 20 lut 2015, 14:56
Większość z nas na forum ma problemy z sennością w ciągu dnia. Ja to miewam średnio 5 razy w tygodniu. Dzisiaj obudziłem się o 5.30 bez szans na kolejne zaśnięcie. I jest to jeden z takich dni, kiedy już po przebudzeniu wiedziałem, że cały dzień będę sflaczały i tylko czekał będę na wieczór i na łóżko. Kurcze, może ktoś by wymyślił sennościomierz, który mierzyłby poziom niewyspania. Jak wy sobie dajecie radę z nadmierną sennością? Dodam, że jak dotąd wyniki badań krwi nie wskazywałyby na żadne obiektywne przyczyny mojego nastroju. Więc sennościomierz byłby takim obiektywnym miernikiem, bo wiadomo, każdy ma inne odczucia.
Parogen 20mg

przez patryk_22 21 lut 2015, 10:30
Ja dzisiaj znowu wybudziłem się o trzeciej i tym razem chcialem dospać do rana, chociaż raz w tym tygodniu . Wziąłem 2 tabletki nasen i co , i nic . i tak nie umiałem zasnąć , w w końcu spałem ale w jakimś tam półmroku półśnie . l teraz mnie tylko łeb boli , nic więcej i jestem zly a dzisiaj tez musze iść na druga zmianę do pracy .

Musze znaleźć przyczynę tych wybudzeń nocnych bo już jest coraz gorzej z każdym dniem . Na psychiatrów w mojej okolicy nie ma co liczyć , bo to same koniowaly , pytanie do kumatych , jakie badania krwi można wykonać przy bezsenności .
patryk_22

przez Malwina1990 01 mar 2015, 00:36
Piszę pracę magisterską na temat bezsenności, może miałby ktoś ochotę wypełnić kwestionariusz?
http://www.interankiety.pl/interankieta ... cdc17c1a59

przez estera1 02 mar 2015, 17:09
ska1977 napisał(a):Większość z nas na forum ma problemy z sennością w ciągu dnia. Ja to miewam średnio 5 razy w tygodniu. Dzisiaj obudziłem się o 5.30 bez szans na kolejne zaśnięcie. I jest to jeden z takich dni, kiedy już po przebudzeniu wiedziałem, że cały dzień będę sflaczały i tylko czekał będę na wieczór i na łóżko. Kurcze, może ktoś by wymyślił sennościomierz, który mierzyłby poziom niewyspania. Jak wy sobie dajecie radę z nadmierną sennością? Dodam, że jak dotąd wyniki badań krwi nie wskazywałyby na żadne obiektywne przyczyny mojego nastroju. Więc sennościomierz byłby takim obiektywnym miernikiem, bo wiadomo, każdy ma inne odczucia.

nie każdy ma problemy z sennościa a tu jest wątek bezsennosci a to juz jest różnica tym bardziej ,że ty spisz

przez ska1977 03 mar 2015, 11:07
No tak, ale senność w ciągu dnia wynika z bezsenności - w moim przypadku porannej. No ale ok, poszukam innego wątku.
Parogen 20mg

przez WinterTea 15 mar 2015, 20:51
Ktoś coś na temat paraliżu sennego? Jakie wrażenia? Mam halucynacje podczas tego zjawiska. Aż strach chodzić spać...
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

Sortuj wg