Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Karolina1987 06 paź 2014, 08:50
Nerwowa jestem, ale chyba moj organizm przyzwyczail sie do takiego snu, ale jestem ciekawa, jakby to bylo gdybym przespala cala noc. Moze lepiej bym sie czula? Moze ja nie znam lepszego samopoczucia?

A lekow sama nie chce sobie przyjmowac, chyba ze jakies ziolowe. Sprobuje zatem do lekarza rodzinnego pojsc, zeby mi polecil kogos innego niz ten durny neurolog.

przez kliku 08 paź 2014, 17:16
Kładę sie spać przed północą, budzę sie o 2 i zasypiam znowu mocno po 5. Niestety o 6 wstaje do szkoły :( I tak kilka miesięcy :(

przez Rashid 13 paź 2014, 19:20
Ja ostatnio znów mam problemy ze snem, spowodowane głównie strersującą pracą i zmianowością. Może jakby tylko jedna z tych rzeczy była w pracy to jakoś dał bym rade, ale 2 na raz to za dużo. Tylko kurcze z czegoś trzeba żyć, a roboty innej nie widzę ;/
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 15 paź 2014, 06:25
Przez pracę na nocne zmiany znów rozregulował mi się rytm snu. Wtedy, kiedy trzeba, to nie śpię, a wtedy kiedy nie trzeba, to nie robiłabym nic innego jak tylko spała :(
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez noszila 22 paź 2014, 18:43
Artemizja napisał(a):Przez pracę na nocne zmiany znów rozregulował mi się rytm snu. Wtedy, kiedy trzeba, to nie śpię, a wtedy kiedy nie trzeba, to nie robiłabym nic innego jak tylko spała :(

Tylko znajdź tu człowieku teraz pracę na jedną zmianę. Ja już 3 stanowiska zmianowe przerobiłam i marzę o standardowych godzinach typu 7-15 albo 8-16. Może nauczyłabym się rano regularnie wstawać.
Chociaż ostatnio sypiam trochę na siedząco, bo jak się już położę to pikawa mi żyć nie daje i wierci się strasznie i skacze na prawo i lewo.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez Basior 31 paź 2014, 09:28
Mi na bezsenność pomogły leki z grupy SSRI. Nie śpię jeszcze idealnie ale jest dużo lepiej.
Szczególnie polecam http://wpieluszce.pl/

przez Michał_Borowik 05 lis 2014, 22:26
Ja tam w sumie jeśli chodzi o bezsenność, to polecam to miejsce : https://www.facebook.com/pages/Akupunkt ... 81?fref=ts, akupunktosfera.pl

Bardzo fajna i profesjonalna atmosfera..i nie trzeba faszerować się chorą ilością lekówm aby zauważyć pozytywne efekty, absolutnie polecam na bezsenność ( i nie tylko)

:great:

przez hipochondryczka777 05 lis 2014, 22:31
A moze ktos m ochote siegnac o lekture-mianowicie ksiazka/poradnik pt. Bezsennosc-jak zasnac,spac i wypoczac...
Autor ellen mohr catalano....moze komus pomoze...
Na allegro sa dostepne takze uzywki za nie duze pieniadze...

przez estera1 07 lis 2014, 15:59
hipochondryczkaproponujesz używki na bezsennosc?mądra ty jestes?

przez niesmialytyp 11 lis 2014, 09:23
jak to wygląda w waszym przypadku? U mnie bezsenność wystąpiła w trakcie etapu nerwicowego, obecnie trwa 9 ty dzień i czuje się coraz słabszy. Wyglądało to tak że tydzień spałem max 3-4 godziny po czym siódmego dnia wybudzając się kilka razy 10 godzin, ale obecnie dwa ostatnie dni to katorga cieżko mi stwierdzić czy w ogóle spałem, szacuje że max 2 godziny. Boje się ze coś mi się stanie jak tak dalej pójdzie. Jestem obecnie na fluoksetynie leci trzeci tydzień nie wykluczone że to przez nią.
dodam jeszcze że nie jestem typowo zmęczony w ciągu dnia, nie korci mnie żeby zasnąć bo i tak bym nie zasnął. Problemów z bezsennością nigdy jakichś większych nie miałem.

przez Arasha 11 lis 2014, 13:10
niesmialytyp, nie za bardzo można porównywać się z innymi osobami, bo każdy ma tam trochę inny problem ze snem ( różne przyczyny, różne objawy - jedni nie mogą zasnąć, drudzy - często budzą się w ciągu nocy, jeszcze inni - budzą się nad ranem i nie mogą ponownie zasnąć, różne dolegliwości współistniejące, inaczej reagują na stres, biorą różne leki ). U Ciebie na razie problem jest jeszcze "świeży", dlatego ważne jest, żeby nie dopuścić do tzw. bezsenności przewlekłej, żeby nie przyzwyczaić się do ciągłego myślenia o spaniu, bo to tylko nakręca człowieka i dodatkowo utrudnia zaśnięcie. Nie sądzę, żeby problemy ze snem były u Ciebie spowodowane braniem fluoksetyny - sam piszesz, że bierzesz trzeci dzień, a ze spaniem męczysz się od 9 dni. Ze swojej strony radziłabym Ci udać się do Twojego lekarza, który przepisał Ci fluo i o wszystkim mu powiedzieć. Fluoksetyna jest lekiem z grupy SSRI, które można łączyć z innymi antydepresantami takimi jak mianseryna lub mirtazapina. Oba te leki z opisu są na depresję, ale większość osób odczuwa po nich senność i dlatego są z powodzeniem stosowane w leczeniu bezsenności ( sama jeden z nich biorę, a uwierz, moje problemy nie trwają 10 dni, tylko lata ). Na niektóre osoby z kolei lepiej działa lek Trittico ( którego substancją czynną jest Trazodon ).

Do doraźnego stosowania na sen są tzw. leki nasenne nowej generacji zawierające substancję czynną zolpidem ( Nasen, Polsen, Hypnogen, Stilnox ) lub zopiklon ( Imovane, Senzop ). Jest także Estazolam - lek z grupy benzodiazepin, którego również nie należy stosować przez dłuższy czas, bo stwarza realne ryzyko uzależnienia. Na jednych lepiej podziałają te generyki, na innych benzo - jedne i drugie uzależniają, ale przy krótkotrwałych problemach ze snem są jak najbardziej godne polecenia. Najlepiej będzie jeżeli skonsultujesz to ze swoim lekarzem, ja Ci tylko napisałam luźne sugestie z mojej strony, jako że temat nie jest mi obcy. Zresztą i tak wszystkie te leki są przepisywane na receptę, więc wizyta u psychiatry i tak będzie konieczna.

Z leków bez recepty to zostają tylko ziołowe - jest bardzo szeroka gama takich specyfików w aptece ( przy problemach ze snem warte polecenia są szczególnie te zawierające szyszki chmielu w swoim składzie oraz męczennicę lekarską - passiflorę ). Jeżeli nie miałeś nigdy wcześniej problemów ze snem, jest szansa, że na początek pomogłyby Ci takie naturalne preparaty, ale to już musisz sam wypróbować na sobie. Powodzenia ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez kliku 11 lis 2014, 17:58
niesmialytyp napisał(a):jak to wygląda w waszym przypadku? U mnie bezsenność wystąpiła w trakcie etapu nerwicowego, obecnie trwa 9 ty dzień i czuje się coraz słabszy. Wyglądało to tak że tydzień spałem max 3-4 godziny po czym siódmego dnia wybudzając się kilka razy 10 godzin, ale obecnie dwa ostatnie dni to katorga cieżko mi stwierdzić czy w ogóle spałem, szacuje że max 2 godziny. Boje się ze coś mi się stanie jak tak dalej pójdzie. Jestem obecnie na fluoksetynie leci trzeci tydzień nie wykluczone że to przez nią.
dodam jeszcze że nie jestem typowo zmęczony w ciągu dnia, nie korci mnie żeby zasnąć bo i tak bym nie zasnął. Problemów z bezsennością nigdy jakichś większych nie miałem.

Mam identyczny problem, z tym ze dużo dłużej to u mnie trwa. Ogólnie to własnie jakieś ziółka pomagają, waleriana etc. I jeszcze ważna zasada! Łóżko tylko do spania (lub tez wiadomo czego ale to już inny wątek ;) ). I właśnie dlatego nie możemy leżeć na nim oglądając tv, jeść na łóżku, leżeć rano po wybudzeniu dłuuuugo. A jeśli nie możesz spać w nocy, wstań, porób coś, na łóżku tylko śpij.

przez wiejskifilozof 03 gru 2014, 10:27
Ja czekam,aż sen sam naleci.

przez polakita 08 gru 2014, 16:26
Szukam jakiejs aplikacji do zapisywania ile godzin spałam (taki kalendarz snu) chce potem zrobic zestawienie za caly miesiac. Cos w tym stylu https://play.google.com/store/search?q= ... apps&hl=pl
Uzywacie czegos takiego?

Sortuj wg