Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez kasz 17 lip 2014, 15:19
Jak medytujecie ?? Nigdy nie próbowałem , jak to wygląda ?? Napiszcie , a ja i tak , pózniej sprawdze u wujka jak to się robi :)

przez estera1 17 lip 2014, 17:10
wode z cytryną polecam picie przed snem tylko tym którzy mają takie problemy jak ja z nawracającymi stanami zapalnymi pęcherza.Ponoć zakwasza to mocz dzięki czemu zmniejsza powstawanie bakterii w moczu

tu jest taki artykuł:
http://beautyandblossom.blogspot.com/20 ... warto.html

-- 17 lip 2014, 16:12 --

jeśli mam stan zapalny pęcherza + a co za tym idzie chodzenie w nocy co 5 min aby oddać kropelke moczu=bezsenność

Tak działa bynajmniej w moim przypadku

przez ebonic 22 lip 2014, 12:44
Bardzo ważne w walce z bezsennością jest przestrzeganie kilku fundamentalnych zasad, fachowo to nazywa się "Higieną Snu". Polecam artykuł na ten temat: http://www.centrumdobrejterapii.pl/mate ... ej,15.html

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez estera1 22 lip 2014, 12:47
Higiene snu przerabialam milion eazy jak ktos cierpi na mocnã bezsennosc to tylko leki pomoga

przez mr derelka 24 lip 2014, 17:00
Ja mam coś takiego, że śpię10-12 godzin normalnie to śpię jakieś 9 ciągłym snem, a resztę przerywam, wtedy dużo mi się śni i mam półsny że wchodzę w sen, wychodzę i tak co paręnaście minut. Wstaję gdy nie mogę już spać, choć mimo to jestem senny. Jak wstawałem 5-6 rano do pracy, to senność przychodziła już o 11 i trwała do 5-6 po południu. Jeśli np śpię te 11-12, a odejmę z 2, to czuję, jak powiększa się u mnie derealizacja i przytępienie które i tak jest pomimo wystarczającego snu, ale wtedy co wstawałem o 5 to w pracy byłem zombi i kawy w ogóle nie pomagały. Kiedyś tego nie miałem, tylko wtedy gdy np. siedziałem przed kompem np.5g to po wyłączeniu czułem tę derelkę i nie wiem czy mi się to nie zrobiło od tysięcy godzin spędzonych przed kompem, bo nie znalazłem nic o szkodliwości promieniowania, poza szkodliwością na oczy i uzależnienie psych. Dawniej to czułem się tak tylko wtedy gdy nie przespałem nocy na 2 dzień, np. po weselu, lub gdy popiłem i miałem mocnego kaca. Zauważyłem, że jak popiję, i budzę się na kacu, to śpię dużo mniej i budzę się bez uczucia senności. Czy to możliwe, że alkohol przez pogłębienie snu (tłumi REM) sprawia że sen jest regenerujący? Bo gdzieś indziej wyczytałem, że niektórzy biorą GHB GBL który działa na GABA i dopaminę czyli podobnie do alkoholu, sen jest dużo krótszy i nie mam senności w ciągu dnia? Ja nie mam problemu z ciągłością snu lecz z płytkością: dużo mi się śni i sądzę że agoniści GABA wywołując stan nieświadomości w czasie snu, po obudzeniu następuje efekt odbicia i świadomość jest ostra. U mnie jest na odwrót, sny są często żywe, za to świadomość za dnia przytłumiona. Mam chyba objawy narkoleptycznopodobne, bo choć nie zasypiam spontanicznie, to się zawieszam, a inni się pytają nad czym dumam, a ja po prostu zastygam w marazmie.

przez Wurzel 26 lip 2014, 11:18
Ktoś ma tak jak ja tak mocne zrywy miokloniczne/mioklonie przed zaśnięciem, że nie może po nich zasnąć? Mam tak parę razy w nocy. Jak nie zasnę przy pierwszym zrywie, to już nie śpię. Potem znów zasypiam, zryw i tak w kółko. Coś poza benzo jest mi wstanie pomóc? Chodzi o silne działanie przeciwdrgawkowe.

przez Laura1234 26 lip 2014, 20:02
Ja dostałam mirtagen na sen jest silniejszy niż clorapen, i nie jest benzem ale nie wiem czy by na drgawki pomogło.

przez Tristitia 01 wrz 2014, 16:08
Hej ludzie, czy ktoś z Was miał kiedyś problemy ze snem związane z lękiem przed zasypianiem i sobie jakoś z tym poradził?
Mam ostatnio coś takiego, że w momencie kiedy czuję, że odpływam, zaczyna mnie ogarniać panika i się wybudzam.
W rezultacie nie śpię w ogóle, tylko po zarzuceniu benzo udaje mi się na kilka godzin zapaść w tę najpłytszą fazę snu, ale
i tak w ciągu dnia umieram. Ktoś może miał podobnie? nie wiem skąd ten strach :(

przez estera1 01 wrz 2014, 16:19
Tristi znowu masz problemy ze snem? :( ci co cierpis na bezsennosc przewlekłą to lęk przed zasypianiem to cos normalnego :(

przez janek159 01 wrz 2014, 18:14
To np. lęk przed tym, że znowu tej nocy nie zaśniesz. I już po spaniu.

Ja na tritico się obraziłem 75 mg nie działa i teraz drugą noc położę się bez niczego. REM mogę tylko posłuchać.

Jestem ciekaw Estera twojej przyszłej wizyty w klinice, o czym gdzie indziej wspominałaś.

przez estera1 01 wrz 2014, 21:22
Janek ja sie boje tego ,ze mi tam nie pomoga ;( nie wyobrazam sobie pisania dzienniczka wtedy juz wogole nie zasne ;(

przez janek159 02 wrz 2014, 10:25
No ten dzienniczek wydaje mi się absurdalny, samo jego prowadzenie wprowadzać może zawrót głowy.

Pochwalam decyzję o próbie szukania różnych rozwiązań. Nie bój się, najwyżej będziemy się szprycować czym popadanie (niepocieszyłem).

Ciągle zastanawiam się nad tym z czym się borykamy i nie mogę zrozumieć. Ale wydaje mi się, że siedzi w nas jakiś lęk (dla mnie w tej chwili niewyczuwalny), który uniemożliwia zaśnięcie.

Jak sobie przypomnę, jak jeszcze niedawno lubiłem wieczorem zanurzyć się w sen, a teraz. Hm, chyba ogólnie za dobrze miałem do tej pory.

przez estera1 02 wrz 2014, 10:45
lęk odczuwamy przed bezsenną nocą.Nie chce brac do końca zycia leków :(

przez janek159 03 wrz 2014, 09:47
Estera, realizuję drastyczny plan na sucho. W piątek tritico z hydro nie zadziałało i powiedziałem dość. Po dwóch nocach przeleżanych tej nocy wszedłem w sen w dwóch cyklach po 2 godz. Jeszcze przed 3 miesiącami (jak wpadłem w problem) każda kolejna noc nieprzespana powodowała większe obawy i zaśnięcie następnej nocy było jeszcze bardziej niemożliwe. Teraz widzę, że mam inne nastawienie i spokojniejszy stosunek do problemu, i to chyba jest klucz do wyjścia z problemu. Wiem ze to jeszcze żaden sukces, ale takim spostrzeżeniem chciałem się podzielić.

Sortuj wg