Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez eurydyka1 18 cze 2014, 20:55
estera1 napisał(a):eurydyka zasypiasz bez leków?

obecnie tak, znow przyszla fala nadmiernej sennosci i spie po 11-12 godzin, czasem w nocy wstaje, cos zjem i znowu wracam..ciekawe jak dlugo to potrwa, za 2 tygodnie pewnie znow przyjdzie bezsennosc lub spanie po 3 godziny.
well well well...

zaczarowana napisał(a):Hania221, w zasadzie to nie ma.

haha. [eurydyka pozwolila sobie na lekkie uniesienie kącików warg w ironicznym półuśmiechu]

przez estera1 18 cze 2014, 21:09
eurydyka też bym chciała spać po tyle godzin :) a ile nocy nie przespałaś ani minuty pod rząd?

przez eurydyka1 19 cze 2014, 04:20
Huhu to sobie wykrakalam bezsennosc..dzis ani minuty snu. No nic. Ide zrobic sobie nocne pesto, a co! Uczcijmy te chwile na bogato! ;) o dziwo humor i ogolny stan zdecydowanie lepszy, niz ten dziwny wk.rw ktory trzymal caly dzien..

estera1, nie chcialabys spac po 12 godzin, uwierz!! Nieodlaczny element takiego systemu to 'powstanczy kac' niepozwalajacy zyc przez pierwsze 3 godz po wstaniu. A potem i tak calodziennie otepienie i dd, wiec to nie jest przyjemne, naprawde...

Ile nie przespalam pod rzad, hm brzmi to jak taki "deprywejszyn czelendż", kto da wiecej? ;) pewnie nie dluzej niz 3 noce? Skoro mowimy o ani jednej minucie snu..ale wiesz, mysle ze to nie jest miarodajne takie liczenie, bo co z tego ze tej czwartej nocy zasne na 2/3 godziny, albo budze sie non stop przez cala noc? Wg mnie to tak samo wykancza organizm jak calonocne czuwanie, bo tak samo organizm nie ma szans wypoczac i sie zregenerowac. (Pomijam tu dobroczynny wplyw jednorazowej deprywacji, ktora czasem poprawia mi nastroj nazajutrz, o ile jest wlasnie- jednorazowa, a nie ciagnie sie to przez kolejna noc pod rzad)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jasaw 19 cze 2014, 05:55
Bezsenność jest straszna...
Mnie na szczęście już nie męczy...czasem, gdy pośpię w ciągu dnia, po prostu nie chce mi spać, ale to normalne.
Współczuję zwłaszcza tym, którzy muszą jakoś funkcjonować następnego dnia. To trudne na pewno.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez estera1 19 cze 2014, 09:40
dlatego ja narazie nie pracuje bo jak bym miała funkcjonowac po dwóch nie przespanych nocach?a nawet jeśli są to 2-3h

eurydykadziwnie masz z tym snem raz śpisz tyle godzin raz nie.Dobrze ,że leków nie bierzesz.

przez Wurzel 05 lip 2014, 10:24
Pisałem tutaj jesienią, miałem trudności z zasypianiem, gdy jednak zasnąłem to nie licząc paru pobudek w nocy spałem.

Dostałem Tisercin, Trittico i Mirtagen. Dopiero taka kombinacja dała pierwsze efekty.
Niemniej postanowiłem bardziej zaangażować się fizycznie i ratować się witaminami, zamiast proszków.

Witamina B6 - w moim przypadku zmniejszyła liczbę wybudzeń w nocy. Witamina ta działa również na wzrost poziomu melatoniny, co w połączeniu z melatoniną u mnie dało odczuwalny efekt. Na rynku duże dawki B6 produkuje Teva.

Ostrzegam, przed suplementacją B12. U mnie już po regularnym stosowaniu przez 2-tygodnie wrócił problem z zaśnięciem. Szukając przyczyny, natrafiłem na artykuł specjalistyczny w ang. prasie, w których na podstawie badań stwierdzono, że B12 ( w dawkach powyżej normy) obniża jakość snu, zakłóca go.

Najlepsze połączenie to B6, niacyna i melatonina 0,3. Nic jednak nie zastąpi godzinnej jazdy na rowerze, lub 30 minut biegania.

przez estera1 05 lip 2014, 12:30
Odstawiles leki ?teeaz tylko melatonina?

przez deader 15 lip 2014, 20:07
Dziś wykupiłem ostatni listek mianseryny. "Zszedłem" do 10 mg, za miesiąc zostanie mi ewentualnie hydroksyzyna na sen i to wsio. Zobaczymy jak to wyjdzie :)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Arasha 15 lip 2014, 20:22
deader,

Brawo :brawo: A Ty chyba tego wszystkiego sporo brałeś, nie ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez deader 15 lip 2014, 20:32
Dzięki :pirate: Oraz owszem, wcześniej łykałem wieczorem dużo. Teraz jedyne czego się obawiam to nawyku łykania czegoś wieczorem na sen, ale najwyżej sobie wmówię że powiedzmy witamina C mi pomaga zasnąć i dam radę :P

przez estera1 15 lip 2014, 20:42
deader to daj znac :D ale ty na bezsenność chyba nie cierpisz nie?

przez deader 15 lip 2014, 21:08
Nie, bezsenność to to nie jest/była, "zaburzenia snu" choć ogólnikowe to najlepiej chyba oddają stan faktyczny. Znać dam na pewno :)

przez zigi7 15 lip 2014, 21:23
Czy bezsenność została u was spowodowana jakimś traumatycznym wydarzeniem z przeszłości?

przez deader 15 lip 2014, 21:26
U mnie tak, ale jak zaznaczam - nie dotknęła mnie typowa, podręcznikowa bezsenność.

Sortuj wg