Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez zaczarowana 23 kwi 2014, 21:47
a ile rozprawianie się z tym problemem już Ci zajęło :?:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Porfiriusz 23 kwi 2014, 22:01
zaczarowana napisał(a):a ile rozprawianie się z tym problemem już Ci zajęło :?:

Takiego konkretnego leczenia (bo na początku trafiałem na lekarzy, którzy nie trafiali w moje zapotrzebowania), to będzie ok. 4 miesiące.

-- 23 kwi 2014, 22:17 --

P.S. Wcześniej z kolei 4 miesiące psychoterapii, ale bez wsparcia farmakologicznego. Teraz mam psychoterapię ze wsparciem lekami i uważam to za lepsze, choć wciąż się miotam...

przez zaczarowana 24 kwi 2014, 08:02
No, szczerze to jak Ci pomaga wsparcie farmakologiczne w psychoterapii, to ja bym celowała jednak mimo wszystko na emocje. 4 miesiące terapii na wsparciu lekowym to bardzo krótko i o efekty w tak krótkim czasie ciężko.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Porfiriusz 24 kwi 2014, 08:27
zaczarowana napisał(a):No, szczerze to jak Ci pomaga wsparcie farmakologiczne w psychoterapii, to ja bym celowała jednak mimo wszystko na emocje. 4 miesiące terapii na wsparciu lekowym to bardzo krótko i o efekty w tak krótkim czasie ciężko.

Tak, ja właśnie stawiam wyłącznie na emocje. Tylko dramat polega na tym, że wciąż nie mogę znaleźć żadnego źródła bezsenności, pomimo iż się staram wszelkimi siłami.... :zonk:

przez estera1 24 kwi 2014, 12:40
porfiriusz zrób sobie badanie eeg i tomograf.Są refundowane przez nfz .Może wyjedz gdzies na jakąś wioche odpocznij bez tv,netu,komórki,znajomych.Idąc spać nie nakręcasz sie różnymi myślami?

-- 24 kwi 2014, 11:43 --

jakie miałeś badania oprócz tarczycy?

przez zaczarowana 25 kwi 2014, 11:42
Dzisiaj była pierwsza moja noc, bez żadnego wspomagacza psychotropowego 8) Wybudzeń niestety było sporo, plus taki, że się wybudzałam i dość szybko zasypiałam, kilka godzin mimo wszystko tej nocy przespałam, więc jest dobrze mimo, że wyspana to się nie czuję. Myślę, że organizm musi teraz przejść mimo wszystko kilka dni odzwyczajenia się od tej małej dawki mirty, którą jeszcze brałam, a brałam 11mg. Podejrzewam, że się odzwyczai, bo ja w końcu przed braniem psychotropów się nigdy nie wybudzałam w nocy (ani też nie miałam żadnych innych zaburzeń snu).

Ogólnie uważam, że mimo wszystko dzisiejsza noc to jest 1:0 dla mnie :yeah:

przez kasiakkm 25 kwi 2014, 14:01
Witam!
Moje problemy ze snem zaczęły się w listopadzie 2013, nagle i bez przyczyny, nie mogłam zasnąć do 3, 4 rano męczyłam się tak chyba tydzień- nie pomagało nic bez recepty-żadne ziółka, herbatki..Znajoma psychiatra zapisała mi Trittico CR i Lerivon oraz doraźnie Nasen.

Leki tak regularnie zażywałam od ok. 15.12 -50 mg Trittico i 10 mg Lerivonu, pomogły na tyle że bezsenna noc zdarza mi się 1-2 razy w tyg.-wtedy ratuję się Nasenem 1/4-1/2 tbl-nigdy więcej.

W lutym okazało się że mam Hashimoto i niedoczynność tarczycy- to było w moim przypadku źródłem problemu.
Od kwietnia jestem na Euthyroxie, odstawiłam też Trittico, obecnie zażywam tylko 5 mg Lerivonu i jego też powoli odstawiam.

Zdarza się, że tydzień śpię bez żadnego problemu.
Dlatego badajcie się- nie tylko TSH, które zresztą nadal mam w normie, ale też przeciwciała ANTY TPO i ANTY TG- mnóstwo ludzi choruje teraz właśnie na Hashimoto, a początkowe objawy pokrywają się z objawami nerwicy!

przez zigi7 29 kwi 2014, 11:19
A jak oceniacie lek miansaryne, lerivon?

Brał ktoś z was tryptophan?

-- 29 kwi 2014, 10:51 --

Ziółka niestety nie pomogły, podałem się po trzech miesiącach:(
Idę do lakerza, pytanie czy testować jeszcze przed pójściem tryptophan czy to nic nie da
i brać psychotropy tak jak wcześniej...

przez estera1 29 kwi 2014, 14:44
Lerivon dobrze dziala na sen

przez jul_ka 29 kwi 2014, 18:41
Porfiriusz napisał(a):
No właśnie nic. Rozwiązują enty życiowy problem, ale to nie rzutuje na problem bezsenności. Już czuję frustrację, kiedy widzę w oczach kolejnego terapeuty zdziwienie i bezradność. Chociaż może jestem nakręcony tak, że widzę bezradność, a tak naprawdę to muszę czekać dalej? :bezradny: Ale jestem strasznie przytłoczony. Długo miałem nadzieję i optymizm, ale nic nie rusza... :why: Sam też nie widzę jakichś źródeł, a staram się.

Nadzieja umiera ostatnia jak mówił jakiś mędrzec. Potrzeba wiary, wytrwałości i... odrobinę optymizmu..?

przez zaczarowana 29 kwi 2014, 20:58
pytanie czy testować jeszcze przed pójściem tryptophan

ja bym najpierw przetestowała przed psychotropami wszystkie ewentualne możliwości poprawy.

przez lucy1979 02 maja 2014, 17:54
zigi7 napisał(a):A jak oceniacie lek miansaryne, lerivon?

Brał ktoś z was tryptophan?

-- 29 kwi 2014, 10:51 --

Ziółka niestety nie pomogły, podałem się po trzech miesiącach:(
Idę do lakerza, pytanie czy testować jeszcze przed pójściem tryptophan czy to nic nie da
i brać psychotropy tak jak wcześniej...

Ja brałam tryptofan 500mg na dzień, na mnie w ogóle nie działał. Z tym, że ja mam depresje z nadmierną sennością. Cięzko mi więc ocenić czy pomaga przy bezsenności. Na obniżenie nastroju, drażliwość nie pomagał wcale.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez zigi7 05 maja 2014, 07:40
Tryptophan zacząłem brać w srode i przez trzy dni spałem dopiero wczoraj i przedwczoraj musiałem sie wspomoc ivomane bo było cieżko, biorę dalej zobaczę co będzie.
Jedną tab. w ciągu dnia i dwie na wieczór pół godziny przed sapaniem. Wspomagam sie dalej ziołami, ashwagandha, dziurawiec, bajkalina. W sopocie jest za darmo 22 maja bioenergoterapeuta więc można spróbować, John Bush, jeśli ktoś jest z trójmiasta. Jak mi nie pomoże trypto wracam do psajchotropów. Brał ktoś zioło kava-kava?
Pozdrawiam i życzę głębokiego snu z długą fazą REM;)

przez zaczarowana 05 maja 2014, 15:59
kava-kava w Polsce jest już nielegalna, bodajże mniej więcej od czasu, gdy wybuchła afera z dopalaczami

Ja trochę więcej niż po tygodniu od zakończenia łykania psychotropów mogę powiedzieć, że sen się stabilizuje. Chociaż mimo wszystko zaczęłam stosować dzienniczek snu + melatoninę, bo pierwsze 3 dni po zakończeniu to była senna masakra. Problem to ja już chyba tylko mam chyba z jakością snu, bo mimo, że teoretycznie sypiam +/-7h (w zależności od dnia i tego, czy się wybudzę w czasie snu) to i tak czuję się zmęczona - ale jest to dużo mniejsze zmęczenie, od tego, jakie było wcześniej. Pewnie jeszcze muszę dać organizmowi chwilę czasu aby wszystko z neuroprzekaźnikami się unormowało do okresu z przed łykania tabletek.

Sortuj wg